Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

Posledica je da više nema mešanja sa slojevima ispod preko bračnih veza, retko ko brakom može da udje u tu kastu. Druga posledica je da viši srednji sloj ni preko porodičnih veza ne može da se upozna sa ljudima koji su drugačiji od njih. Rodjeni su u bablu, njihova deca će takodje živeti u bablu, i upoznavati i venčavati se sa istim takvima. Potpuno zatvoren krug.


Najveci je problem sto oni koji upravljaju ili treba da resavaju zajednicke stvari dolaze iskljucivo iz tog babla, a po pravilu zadnjih godina budu oni slabije napredni u tom bablu, jer oni koji su inteligentniji gledaju nesto zanimljivo je da rade, a mogucnosti im na izvolte. Politikom se danas bave iskljucivo losi djaci.
 

Razlika ko sa kim je bilo i ima i u socijalistickim drustvima (ne tako drasticnih).
Tu je za tu statistiku porastao broj obrazovanijih zena, one u sustini traze nekog ko je «egal ko im je potencijalni partner, a ne nekog kime ce da gazduju.  Nije to pitanje sujete, kad su velike razlike u obrazovanju i bogatstvo tu ulazi inherentna nesigurnost i vrlo cesto na duzi rok agresija, ukoliko ne uspeju da se sami nekako realizuju.

Samo sto vecina muskaraca to prvi put zaista shvati kad se nadje u ulozi oca odrasllog zenskog deteta.  
Pa onaj je dobio izbore lozeci masu za svaku obrazovanu ili ne daj boze ambicioznu «nasty woman». Tako algoritmi rekli ko se  masovno mrzi.

Mogucnost i dostupnost obrazovanja za svu decu od najranijeg uzrasta i uzajamno susretanje kroz zivot je kljucno. Plus nekakva vaspitna podrska sposobnoj deci iz porodica koje ne vrednuju obrazovanje. Pa posle toga kakva takva meritokratija.

 

Ne moze da se govori o meritokratiji kad je velikom broju uskraceno kvalitetno obrazovanje i pre svega svest zasto je ono vazno..

 

Po meni ovo nema veze sa marksizmom, vec sa zdravim razumom. Odlican tekst @Peter Fan

 

O tako necemu je govorila i Engleskinja koja je u americkom timu za bezbednost, a sama poreklom sa siromasnog severa Engleske.

 

https://www.theguardian.com/society/2021/sep/28/lack-of-social-mobility-in-uk-risks-fuelling-populism-says-fiona-hill

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Moonwalker said:

Ne moze da se govori o meritokratiji kad je velikom broju uskraceno kvalitetno obrazovanje i pre svega svest zasto je ono vazno..

 

Po meni ovo nema veze sa marksizmom, vec sa zdravim razumom. Odlican tekst @Peter Fan

 

Ja govorim o intervju ( a vjerovatno mu je i knjiga takva), koje po mom misljenju u osnovi jesu marksistiko misljenje.  Prvo, marskisticko stajaliste  je da ideologija (zajedno sa religijom, itd) sluzi da opravda drustveni poredak. Tu je uloga 9.9 jasna jer ona aktivno odrzava i promice trenutnu ideologiju, i ulogu meritokratije u njoj. Drugo, 9.9 kroz manjak/nedostatak razumijevanja za one ispod njih koce drustvene promjene sto ovaj tip direknot navodi. Moja interpretacija toga se svodi na konkretnu i trenutnu politicku sitaciju gjde je 9.9 tas na vagi trenutnog 50:50 gridlocka i svojim djelovanjem i glasanjem sprecava stvari kao univerzalana zdravstvena zastita, reforma finansiranja skolstva i slicno. A upravo su marksisti identifikovali srednju klasu kao jednu od "unutrasnjih neprijatelja" revolucije.   

Link to comment
9 minutes ago, Peter Fan said:

Moja interpretacija toga se svodi na konkretnu i trenutnu politicku sitaciju gjde je 9.9 tas na vagi trenutnog 50:50 gridlocka i svojim djelovanjem i glasanjem sprecava stvari kao univerzalana zdravstvena zastita, reforma finansiranja skolstva i slicno. A upravo su marksisti identifikovali srednju klasu kao jednu od "unutrasnjih neprijatelja" revolucije.


Ko je ta srednja klasa u SAD koja sprecava promene za sve ovo?  Iz tvog ugla.

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 minutes ago, Moonwalker said:


Ko je ta srednja klasa u SAD koja sprecava promene za sve ovo?  Iz tvog ugla.

Neka me neko od drustvenjaka ispravili, ali tehnokrate, doktori, advokati, "sitna burzoazija" su u marksistickoj terminilogiji srednja klasa izmedju proleterijata i vlasnika sredstava za proizvodnju, a to su ovih 9.9 u Americi. Oni uglavnom glasaju za (R) i  (D) centriste (kao uostalom i ja) i ocuvanje statusa kvo.

Link to comment

Znaci ti si prepreka revoluciji u SAD :D? Salim se ja mislim da je problem sto ta ekipa ne prepoznaje momenat kad stvarno nesto mora da se promeni inace bude kabum. 

Link to comment
24 minutes ago, Moonwalker said:

Znaci ti si prepreka revoluciji u SAD :D? Salim se ja mislim da je problem sto ta ekipa ne prepoznaje momenat kad stvarno nesto mora da se promeni inace bude kabum. 

Ja sam na zadjim izborima dopisao Bernijevo ime, jer nisam mogao glasati za Hillary :-)

 

A inace gledam da balansiram izmedju licnog i sireg drustvenog interesa, iako mi je potpuno jasno da je trenutno stanje neodrzivo. Ili ce sa mijenjati koliko-toliko organizovano kroz politicki proces ili ce nasilno na ulici. 

Link to comment

Pa je super  bilo i sa Trampom. Shvatam vama muskima se GOP i slicni se ne mesaju na isti nacin u sve aspekte zivota, pa cak i one najintimnije pa je kanda lakse balansirati. Previse socijalnog konzervativizma za moj ukus koji ide preko jedne grbace.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Peter Fan said:

A inace gledam da balansiram izmedju licnog i sireg drustvenog interesa, iako mi je potpuno jasno da je trenutno stanje neodrzivo. Ili ce sa mijenjati koliko-toliko organizovano kroz politicki proces ili ce nasilno na ulici. 

 

Ovde se dosta slazemo, samo sto nam se neki pogled na siri drustveni interes razlikuje.  Sta ces biologija i razlicite zivotne percepcije.

Link to comment
17 minutes ago, Moonwalker said:

Pa je super  bilo i sa Trampom. Shvatam vama muskima se GOP i slicni se ne mesaju na isti nacin u sve aspekte zivota, pa cak i one najintimnije pa je kanda lakse balansirati. Previse socijalnog konzervativizma za moj ukus koji ide preko jedne grbace.

Pa GOP jeste glavni neprijatelj drustvu po skoro svemu, ali jeste tacno da je meni licno Trump odgovarao. Konkretno, smanjio mi porez i pokrenuo carinski rat, koji mi takodje odgovara.

 

No, na mom lokalnom nivou najvesce stetocine su upravo Demokrate i jedina (iako kilava) brana im je GOP, i tu moram glasati protiv demokratskog establismenta jer nas doslovno i najbukvalnije unistava.
 

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Pa GOP jeste glavni neprijatelj drustvu po skoro svemu, ali jeste tacno da je meni licno Trump odgovarao. Konkretno, smanjio mi porez i pokrenuo carinski rat, koji mi takodje odgovara.

 

No, na mom lokalnom nivou najvesce stetocine su upravo Demokrate i jedina (iako kilava) brana im je GOP, i tu moram glasati protiv demokratskog establismenta jer nas doslovno i najbukvalnije unistava.
 

 

Bez zajebavanja, objasni mi kako vas to demsi unistavaju na lokalu, kao i u kojoj si drzavi?

  • +1 1
Link to comment

Peter Fana bi trebala oduševiti savezna politička agenda republikanaca 20 years down the line, koju pokazuje teksaška avangarda



Bila je i jedna ona serija gdje su piknuli veliki krst umjesto paganskog spomenika u DC, i poticali žene da budu obješenjakinje

Da ne bude ta serija kao The Simpsons
Link to comment
36 minutes ago, dragance said:

 

Bez zajebavanja, objasni mi kako vas to demsi unistavaju na lokalu, kao i u kojoj si drzavi?

Chicago, Illinois

 

Evo ukratko: IL je izgubio preko 10% stanovnistva od zadnjeg popisa (daleko, daleko vise nego susjedne drzave sa istom ili gorom klimom/geografijom) sto je dirktna posljedica najveceg cjelokupnog poreza u drzavi, najveceg nivoa korupcije i opste nekompetencije. Znaci, gubimo biolosku osnovu za buducnost.

Grad Chicago ima ako ne najvecu, onda jednu od najvecih stopa kriminala u drzavi, a samo nasile otmice automobila su porasle oko 3-4X u odnosu na "normalna" vremena (koja su bila sve samo ne normalna), a ubistva su na putu da nadmase proslu godinu, koja je bila za ~30% gora od 2019.

 

https://chicago.cbslocal.com/carjacking/#trends

 

U drzavnoj skupstini (D) imaju vecinu preko 30 godina u kontinuitetu, sa (D) guvernerima u vecinu tog perioda. U gradu su (D) na vlasti sigurno preko 70 godina. 

Dotle je doslo da cak i trenutni (D) predlaze slanje Nacionalne Garde na ulice:


Illinois Gov. J.B. Pritzker said this week that Chicago was "nearly at a state of emergency" in its need to address violence and crime.

"We are nearly at a state of emergency in our need to address crime," Pritzker said. "We are doing everything at the state level."


The governor said he's provided resources, such as the state police and national guard, when called upon by Chicago officials.

"When we don't hear of a need from the city, even though we are offering it, then we don't provide it," Pritzker said. "You can't just march people in without coordinating with Chicago Police Department."

Saying he's "concerned" about addressing Chicago crime at the state level, Pritzker called upon local and corporate officials to "step up" and help the city.

 

https://www.msn.com/en-us/news/crime/gov-pritzker-says-chicago-is-e2-80-98nearly-at-a-state-of-emergency-in-addressing-crime/ar-AAPfvTY

 

Link to comment

A da dodam, da je sve to skupa jadno, jer se izbor svodi na korumpiranu kastu koja se deklarativno zalaze sa "obican" narod,  i dokazane agente krupnog biznisa s druge strane. A ni jedne ni druge ne zamima siri drustveni interes.

 

I onda glasas za nekakvog "Tomu", jer su "zuti" ujebali stvar do kraja.

 

Mozda je rjesnje nesto kao onaj crni policajac u NYC koji ce biti zainteresovan za "red i mir", ali sa "ljudskim likom". A najverovatnije je to da su SAD sjebane beyond any repair.

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...