Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 20.6.2020. at 22:02, Radoye said:

Da se vratimo na temu:

 

 

 

zaboravih da potvrdim. odlican je bio. sve je covek u pravu. vrlo su nam slicni stavovi samo sto on to zna da obrazlozi ljudski. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

zaboravih da potvrdim. odlican je bio. sve je covek u pravu. vrlo su nam slicni stavovi samo sto on to zna da obrazlozi ljudski. 

 

Na koju foru onda ti glasas za Trampa? On je dijametralno suprotno od svega ovoga.

Link to comment

Ne, stvarno mi nije jasno, citam sta pises o zdravstvu, obrazovanju, tvoji stavovi po tim pitanjima su jos levlje od Bernija. Kapiram da su Demsi prevara, slazem se 100%, ali neko sa tvojim stavovima da glasa za Trampa to je k'o onaj deda poslovicni sto se naljutio pa sam sebi odsekao onu stvar.

Link to comment
24 minutes ago, Radoye said:

Na koju foru onda ti glasas za Trampa? On je dijametralno suprotno od svega ovoga.

Ponajvise ako se o njemu (Trampu i trampistima) informishesh iz NYT, CNNa i slicnih objektivnih & nezavisnih medija...  

 

 

Link to comment

tramp nije ni republikanac ni demokrata. on nije politicar kao sto se vidi. od regana pa do njega uspeli su da uniste srednju klasu i da monopoliziju sve moguce. samo ih interesuju velike korporacije i njih da zastite. kao sto je bret rekao oni su samo jedna strana istog novcica. isti djoka. 

uspeli su za vreme obame da prodube rasizam (i to sam pricala dok je bio obama na vlasti, niko me ne slusa). e evo vam sada djavola, dva puta bankrotirao, sve sto se zasadili da buduce dzepove 1% da se pune, sada cete da vidite kako izgleda haos. 

plus sto se u istoriji amerike nije desilo da se ovoliko sa obe strane jase po legitimno izabranom predsedniku i drzi paznja na besmislene stvari kako bi se kao impeach, umesto da se u kongresu i senatu sedne i rese krucijalna pitanja. zasto amerikanci placaju najvise za lekove, dijabeticari strasno strasno, gde su nestale milijarde iz pentagona, gde odlaze nase takse, zasto korporacije ne placaju takse u usa....

korupcija na najvisim nivoima, sramota. gde god se uhvatis korupcija. nikad vise para za beskucnike nije dato a nikad ih vise na ulicama, itd, itd. jedino onaj tom fitton sto nesto konstruktivno radi, uporan je kao musica.... sve ih treba u zatvor. svi potkupljeni....o nacinu finansiranja stranackih kandidata da ne pricam. 

Edited by mustang
Link to comment

i sto se tice rasizma....dok nisam dosla u ameriku, nisam znala sta je rasizam. mi smo u beogradu imali crnce u sklli, sve deca normalna ambasadorska, nismo ni gledali ko je ko, plus posle u zemunu rome i cigane u odeljenju. 

prvo drustvo u cikagu su mi bili nasi romi mada oni vole da kazu cigani ali zbog vase politicke korektnosti ih zovem romi. 

 

  e onda dodjem u cikago. krenem u skolu, jedina bela, sve crni oko mene. posto je bila vecernja skola, jer sam radila full time pa posle u skolu/community college do 10-11 uvece, imali smo obezbedjenje u ucionici jer su crnci sa south side cesto napadali crnce sa north side (gde zive belci isto) jer kao nisu dovoljno crni i izdali su crnu rasu zato sto zive na north side. 

 mene niko nije dirao posto sam emigrant a i od njih sam najbolje znala pa su svi prepisivali od mene a plus sam poluzemunka luda pa da se ne kace sa mnom. 

prvu zalbu u usa sam podnela protiv lokalne poste i njihove radnice i njene menadzerke zbog rasizma. tada sam dosta radila sa postom, kako dodjem ta ista me zajebava pola sata, menadzerka takodje. donosila sam im i resenje od poste o proceduri da vide da sam

sve ispostovala. prag tolerancije mi je prilicno visok ali kad mi pukne sve pred ocima, poludim. sklonili su ih obe posle dva meseca, posto sam to dogurala do corporate i novina. 

Edited by mustang
Link to comment

Da, Tramp nije klasicni GOP, nije ni DNC (sto je isti qrac ko ono prvo), Tramp je Tramp partija. Ali ako od njega ocekujete da ne radi za dobrobit 1% ('ajde pre 4 godine da je jos neko i poverovao u to, ali sada) - onda su vam cini mi se prodali ciglu...

Link to comment
58 minutes ago, iDemo said:

Ponajvise ako se o njemu (Trampu i trampistima) informishesh iz NYT, CNNa i slicnih objektivnih & nezavisnih medija...  

 

 

 

Ma idi iDemo, nadam se da je ovo neka šala. Čitam redovno NYT što ga ti opljunu i uvek mi je zanimljivo kako novinari Trampu čine besplatnu uslugu svojim profi izveštavanjem. Zvuči kao da čovek stvarno ima neke stavove. Kada posle toga pogledaš original, a ono niđe veze, baljezgarenje deteta što se igra predsednika. Sve je bolje po Trampa nego se o Trampu informisati od njega samog.

Edited by peralozac
Link to comment
4 minutes ago, peralozac said:

Sve je bolje po Trampa nego se o Trampu informisati od njega samog.

Meni je fascinantno da nekoga uopste zanima sta on ima da kaze (ili tnjitne) a da je vredno gubljenja vremena? 

On izgleda™ nekome smeta a razlog tome svakako nije to sto baljezga™ ko malo dete, ne? :)

Link to comment
8 minutes ago, Radoye said:

Da, Tramp nije klasicni GOP, nije ni DNC (sto je isti qrac ko ono prvo), Tramp je Tramp partija. Ali ako od njega ocekujete da ne radi za dobrobit 1% ('ajde pre 4 godine da je jos neko i poverovao u to, ali sada) - onda su vam cini mi se prodali ciglu...

 

pa on ima kompleks od 1%. nikad nije pripadao tom drustvu jer ga nikad nije htelo. inace bi se davno ozenio sa nekom od njihovih. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
3 minutes ago, iDemo said:

Meni je fascinantno da nekoga uopste zanima sta on ima da kaze (ili tnjitne) a da je vredno gubljenja vremena? 

On izgleda™ nekome smeta a razlog tome svakako nije to sto baljezga™ ko malo dete, ne? :)

 

Pogledaj samo bilo koji jednosatni monolog o virusu i uporedi sa novinskim izveštajem u NYT. Mislim, slažem se ja sa tobom, NYT nije objektivan medij :) 

Link to comment
×
×
  • Create New...