Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

42 minutes ago, Peter Fan said:

Ne bih rekao - on je govorio da je tzv. Russia collusion prica suplja od pocetka i da je grdje sto se DRC bavi vanizbornim smjenjivanjem Trumpa, nego da se bavi smislenom stragijom da se dobiju izbori.

 

No, sve to po stranim, ne znam kako sve to ime veze sa ovim jednoumljem koje je evidetno u medijima i akademskoj javnosti, a koje IMO Taibbi tacno opisuje.

prvo: https://taibbi.substack.com/p/russiagate-is-wmd-times-a-million. pri čemu se ispostavilo da priča nije šuplja, nimalo nalik WMD. već je ispalo da su "MSM" bili u pravu. Taibi naravno ne može reći da je on tu ispao glup u društvu. da li je demokratsko insistiranje na toj priči ispravna strategija već spada u neku drugu priču.

 

drugo, ima veze jer ovo pokazuje nekakvu hvale nevrednu principijelnost. Taibi i dalje gura anti-anti-Tramp priču, samo što je ovaj put malkice na pravom tragu.

Link to comment
48 minutes ago, Peter Fan said:

Pri tome, sitna i manje sitna burzoazija je po definiciji 1%. Krupna je 0.1%i manje.

pri čemu taj 1% predstavlja i ekonomsku i intelektualnu elitu.

Link to comment
9 minutes ago, Gandalf said:

prvo: https://taibbi.substack.com/p/russiagate-is-wmd-times-a-million. pri čemu se ispostavilo da priča nije šuplja, nimalo nalik WMD. već je ispalo da su "MSM" bili u pravu. Taibi naravno ne može reći da je on tu ispao glup u društvu. da li je demokratsko insistiranje na toj priči ispravna strategija već spada u neku drugu priču.

 

drugo, ima veze jer ovo pokazuje nekakvu hvale nevrednu principijelnost. Taibi i dalje gura anti-anti-Tramp priču, samo što je ovaj put malkice na pravom tragu.

Uopste se ne slazem, sto se mislim i dokazalo.  

8 minutes ago, Gandalf said:

pri čemu taj 1% predstavlja i ekonomsku i intelektualnu elitu.

Kako: ekonomska elita (sitna i srednja burzoazija) se pobunila kontra sebe, odnosno svog "intelektualnog" dijela unutar 1% grupe?

Link to comment

Naravno, odmah vadiš link koji veze nema ni sa čim. Classic. Samo uzalud se nadaš da će me mrzeti da kliknem i pročitam :D 

 

Da li je Tramp lagao kad je rekao da se ne seća razgovora sa dokazanim hohštaplerom Rodžerom Stounom, to je pitanje svih pitanja godine 2020. Lako ćemo za dokazivanje Stone-Assange veze, i WikiLeaks-Putin veze, i čitavog uzročno-posledičnog sleda koji dokazuje collusion™, pusti sad to.

 

Bitno je da tekst iz Salona dokazuje da je Taibi ispao glup a Gandalf pametan :hail: 

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

Da li je Tramp lagao kad je rekao da se ne seća razgovora sa dokazanim hohštaplerom Rodžerom Stounom, to je pitanje svih pitanja godine 2020. Lako ćemo za dokazivanje Stone-Assange veze, i WikiLeaks-Putin veze, i čitavog uzročno-posledičnog sleda koji dokazuje collusion™, pusti sad to.

za tvoju vrstu logike ne postoji lek.

Link to comment

Ne bavimo se logikom već tvojim manjkom elementarne informisanosti, ali ne bih te zadržavao. 

 

Idi uživaj u svojoj fiktivnoj realnosti u kojoj Trump samo što nije raskrinkan i uhapšen :grozan:

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

 

 

 

Gdlf: Tramp predstavlja pobunu sitne i malo manje sitne buržoazije kontra "1%

PF: A kamo gro njegovog glasackog tijela? Sitna i manje sitna burzoazije = 1%

Gdlf: Education, Not Income, Predicted Who Would Vote For Trump

PF: ?

 

Jebi ga, ili te ja ne razumijem ili ti sebi protivrijecis. Ili se ne slazemo ko je sastavni dio 1%. No, nije ni vazno :-)

Link to comment
23 minutes ago, Peter Fan said:

Jebi ga, ili te ja ne razumijem ili ti sebi protivrijecis. Ili se ne slazemo ko je sastavni dio 1%. No, nije ni vazno :-)

percepcija je bitan faktor u odlučivanju ko jeste ili nije 1% (tj. elita). ako je tebi 1% procenat nekakav bogatun, nekom drugom je to neki profesor na Harvardu ili lejdi Gaga.

 

recimo, nekom verujućem kojem je stalo do abortusa (aka pro-life) je najljući neprijatelj Lejdi Gaga (aka kulturna elita).

Edited by Gandalf
Link to comment
48 minutes ago, Gandalf said:

percepcija je bitan faktor u odlučivanju ko jeste ili nije 1% (tj. elita). ako je tebi 1% procenat nekakav bogatun, nekom drugom je to neki profesor na Harvardu ili lejdi Gaga.

 

recimo, nekom verujućem kojem je stalo do abortusa (aka pro-life) je najljući neprijatelj Lejdi Gaga (aka kulturna elita).

Izraz "1%" onako kako je (barem ja mislim) koristen u skorasnje vrijme se uglavnom odnosi na 1% stanovnistva koje je najbogatije. Pa cijeli Occupy pokret na je na toj klasnoj nejednakosti (99% kontra 1%) i izrastao.  MAGA  i Brexit su otpor eliti i ekspertima, prvo, pa tek onda dijelu onih 1% za koje se percipira da im klasna pripadnost proizlazi iz toga sto su "inteleklualna elita i eksperti (preplaceni profesori sa Ive League, recimo)", docim je Trump percipiran kao self-made i time je prihvatljiv, iako je 1%. Barem ja to tako kontam.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Peter Fan said:

Idocim je Trump percipiran kao self-made i time je prihvatljiv, iako je 1%. Barem ja to tako kontam.

 

 

 

Covek ciji je otac bio bogatun je percipiran kao self made? Puka neobavestenost, ili tu ipak ima nesto sto previdjam?

Link to comment
18 minutes ago, ObiW said:

 

Covek ciji je otac bio bogatun je percipiran kao self made? Puka neobavestenost, ili tu ipak ima nesto sto previdjam?

Pa on se tako pozicionara  (art of the deal, great businessman, itd.) i tako je percipiran od strane MAGA rulje. Velika vecina se ne udubljuje u tatu,  40-yr NYC tax break, bankrostva, itd.

Link to comment
8 hours ago, Peter Fan said:

Izraz "1%" onako kako je (barem ja mislim) koristen u skorasnje vrijme se uglavnom odnosi na 1% stanovnistva koje je najbogatije.

definiši kako ti drago, meni ne znači ništa. da li MAGA tipovi izričito kažu "1%" ili pak pričaju o eliti, globalistima... na isto mu dođe. svinja je možda uspešno pičila na anti-elitističkoj platformi jer on eliti nije ni pripadao, pa je i mogao da se predstavi kao autsajder.

 

a prvi put vidim da ga neko opisuje kao self-made. uspešan biznismen i te fore, to sam viđao.

Link to comment
×
×
  • Create New...