Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

gojko, ja bih na tvom mestu ozbiljnije razmisljala sta obiw i njujorker imaju da kazu.
za razliku od tebe oni zive u americi, svako u vrlo drugacijoj sredini pa opet obojica dele neke slicne stavove.  nisu im pali sa marsa nego iz licnog iskustva. 
ne moze se samo preko guglanja i istorije i klipova zakljuciti kako je tamo nekome. ja nemam pojma kako je u srbiji a kamoli australiji. mogu samo da govorim o nekim delovima amerike, najvise deo midwesta i zapadne obale. videh njujork 4x, ali ne dovoljno da mogu da ocenim politicku klimu medju narodom. sad sto ne volim NY je druga prica...
 
     
 
 
rasNYisto, relativizuješ američki kulturalni diverzitizam.

šal nastrani, verujem (čuo sam) da je NY postao (pot)puno drugačiji posle 9/11...?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

erujem (čuo sam) da je NY postao (pot)puno drugačiji posle 9/11...?

I 20 godina posle? 

Ja verujem (pishu knjige o tome) da je LA definitivno drugaciji posle promena koje je devedesetih doziveo LAPD... 

Link to comment
10 hours ago, Gojko & Stojko said:

Čak i sa očekivanjem koje si s pravom postavio visoko ne vidim zašto činjenica da ona tamo radi kao urednik znači da čitava novina predstavlja smeće.

 

Rekao sam da sam bliži verovanju da NYT jeste smeće. Ne znam, verovatno postoje čitave direkcije koje opravdavaju veličinu imena, ali da reči (pošto mišljenje nema, što je dokazano snimkom) ovakvog stupca završe na papiru kome u zaglavlju piše Times? Njena ograničenost je potpuno uporediva sa navećim tantusima koje sam sreo u životu, prevashodno u vojsci.

Link to comment
6 hours ago, mustang said:

da li ima neko od vas ko je imao posla sa sizofrenim ljudima?

 

 

Jbg bavljenje sizofrenijom je posao medicine a ne policije. Policajac to ni ne ume da "resi" drugacije nego upucavanjem, imbecilno je ocekivati drugaciji ishod. Kao kad bi neko cekicem pokusavao da odvrne sraf, i sto je vise frustriran jer ne ide on sve jace udara dok na kraju ne polomi to sto pokusava da rasklopi.

 

Nista, krajnje je vreme onda da glasate za nekoga ko ce vam povecati poreze da bi vam uveo adekvatnu medicinsku zastitu, nema druge. ili to ili da cekate od koga cete prvo najebati, od mentalnih bolesnika i/ili narkomana na ulici ili sludjenih pandura lakih na obaracu.

Link to comment
3 hours ago, Radoye said:

 

Jbg bavljenje sizofrenijom je posao medicine a ne policije. Policajac to ni ne ume da "resi" drugacije nego upucavanjem, imbecilno je ocekivati drugaciji ishod. Kao kad bi neko cekicem pokusavao da odvrne sraf, i sto je vise frustriran jer ne ide on sve jace udara dok na kraju ne polomi to sto pokusava da rasklopi.

 

Nista, krajnje je vreme onda da glasate za nekoga ko ce vam povecati poreze da bi vam uveo adekvatnu medicinsku zastitu, nema druge. ili to ili da cekate od koga cete prvo najebati, od mentalnih bolesnika i/ili narkomana na ulici ili sludjenih pandura lakih na obaracu.

 

pa to i pricam nije posao policajca da se bavi bolesnim ljudima. a veci deo posla su oni

 

ne znam gde silne pare odose za beskucnike, a njih sve vise na ulicama. nema logike. 

 

 

ny mi se ne svidja jer su ljudi nervozni, brzi, zuri se i najbolje sve znaju. 

 

nas valjda sunce opali ovde pa ko crnogorci smo usporeni, polako, bez (tolikog) stresa. 

Edited by mustang
Link to comment

Jebi ga, nekad se putovalo često tamo. Jednom umalo ne završih u Tijuana mortus pijan sa lokalnom ekipom, nije mi se dalo do hotela da uzmem pasoš - kao biće ok samo sa NZ vozačkom. Srećom, razum je preovladao jer bih ušao u Meksiko bez problema pešaka, ali zato nema šanse da bih uspeo da se vratim. 🤣

Link to comment

A lepo je i tamo, samo nije bila super istetovirana riba koja mi je služila kafice i pića, kao u Belmar 🤪

 

Nego @jms_uk sad kad sam se malo sredio u Hamptonu, mogli bi se naći negde?

Link to comment
27 minutes ago, dragance said:

A lepo je i tamo, samo nije bila super istetovirana riba koja mi je služila kafice i pića, kao u Belmar 🤪

 

Nego @jms_uk sad kad sam se malo sredio u Hamptonu, mogli bi se naći negde?

 

Ako si motorizovan i mozes da dodjes do Londre, moze :)

 

Link to comment
4 hours ago, Radoye said:

 

Jbg bavljenje sizofrenijom je posao medicine a ne policije. Policajac to ni ne ume da "resi" drugacije nego upucavanjem, imbecilno je ocekivati drugaciji ishod. Kao kad bi neko cekicem pokusavao da odvrne sraf, i sto je vise frustriran jer ne ide on sve jace udara dok na kraju ne polomi to sto pokusava da rasklopi.

 

Nista, krajnje je vreme onda da glasate za nekoga ko ce vam povecati poreze da bi vam uveo adekvatnu medicinsku zastitu, nema druge. ili to ili da cekate od koga cete prvo najebati, od mentalnih bolesnika i/ili narkomana na ulici ili sludjenih pandura lakih na obaracu.

 

Ma, kakva sizofrenija te spopala?:D Neizmerno su male sanse da ce policija ikada, kamoli cesto, naici na sizofrenu osobu. Statisticki je u pitanju bolest koja se razvija u 1% populacije (dakle, teorijski ima oko 70 miliona sizofrenika ukupno na svetu, ti izracunaj koliki je procenat od toga u SAD) a kad je njena klinicka slika dovoljno komplikovana pacijent je ili hospitalizovan ili prima neki oblik terapije antipsihoticima, u zavisnosti od tezine klinicke slike. Naravno da moze da se desi da dodje do ovakve vrste kontakta izmedju policije i sizofrene osobe ali one su beskrajno male, toliko male da ne predstavljaju ama bas nikakav faktor rizika koji bi objasnio ili opravdao ovakvo ponasanje policije.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...