Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, mustang said:

airbnb ilegalan u la za manje od 30 dana bukinga

A ja se cudim sta ce opstine oko aerodroma u Sidneju koprcaju protiv airbnb-ja...

Link to comment

NYT na braniku otadzbine... :) 

"The story was first reported by The New York Times" - ili - kako se 'prave' vesti - i kad ih nema...

"The Washington Post and The Wall Street Journal matched the story" - ili - kako da ne zaostanemo za vodecima™

 

 

A kao da je juce bilo: 

 

Link to comment

Pritom, ukoliko sam dobro razumeo, izvori su "unnamed official" i NYT, tj. WP. Ne branim narandžastog idiota naravno, ali opet frka oko zlih Rusa (ni njih ne branim), opet Putin's poodle, opet Russiangate s istim dokazima - nikakvim. To šta DOD radi po ME nije ni bitno, bounties na jadne male glave marinaca, think of the children, support our troops!

Edited by zorglub
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

Pritom, ukoliko sam dobro razumeo, izvori su "unnamed official" i NYT, tj. WP.

Izvori su unnamed officials i za NYT, i za WaPo, i za WSJ, dakle Russiagate standard izveštavanja. Svaki par natsec/intel spodoba može da plasira koju god glupost poželi u medije, oni će to poslušno da popasu i objave.

 

Novo je ovo što kažu "Washington Post has confirmed the reporting of the New York Times" na osnovu istih anonimnih izvora :isuse: Kao da nije isti neimenovani zvaničnik™ pustio istu informaciju svim dežurnim stenografima.

Link to comment

Zabole ih baš, više ni ne moraju da se trude da to izgleda koliko-toliko ubedljivo (npr. poduži tekst iz tri dela, sa citatima anonimaca, istorijskim osvrtima, itd.) Jok, more. Sklepali su tekst veličine agencijske vesti i doslovce ga sastavili od sledećeg:

 

"Have concluded"

"Believed to"

"Not clear"

"Would be"

 

I to je dovoljno da se kreira i kontroliše 1 kompletan narativ. Demantovao je onaj direktor združenih službi bezbednosti, demantovao je i sam Tramp, ništa od toga neće ni prismrdeti "believed to" narativu kada ga CNBC, NYT i WP stave na steroide.

 

Tajming verovatno ima veze sa trenutnim pokušajima da se pregovori SAD i Rusije o kontroli nuklearnog naoružanja održe u životu.

 

  • +1 2
Link to comment

Pitanje je koliko treba da se mrzi/ne-voli/whatever narandzasti a da to bude dovoljno da se obican covek svesno odrekne upotrebe sive mase i zdushno nastavi da cita - NYT, WP, WSJ, etc kao da je suva istina u pitanju.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...