Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

kvark se kod nas kaže ''švapski sir'', mada tog takvog kao što je tvorog u celoj srbiji nema

nešto najbliže bi bio sremski nemasni sir

 

tvorog (kada je baš svež ) je fenomenalan, e sad, nisam probala taj sladoled, što mi je užasno žao jer kao i kinezi, obožavam ruski sladoled (lakomka rulz)  :piggy:

 

bane, je li ovo na fotkama samo tako izgleda ili je vazduh u svim kineskim gradovima opasno zagađen ?

 

da, svapski sir. mislim da smo mi vec imali ovu konverzaciju na forumu.

 

vazduh u kini jeste opasno zagadjen zbog cega je u mnogim gradovima sivo. nije stalno zagadjenje, zavisi od vetrova i aktivnosti industrije. u pekingu je lose da se neki stranci i bogatiji kinezi sele iz tog razloga, sangaj je nekih 20-30% bolje (laksa industrija i blizina mora). najgore je u na severoistoku gde je centar teske industrije.

 

lakomka je jedan od tipova ruskog sladoleda za koji su kinezi prilicno zainteresovani. bas sutra imam sastanak na temu opreme za lakomku, jer kinezima se proizvod svidja, ali niko ne moze bez specijalne opreme da ga proizvede. posle sastanka palim za hangzhou, utorak nanjing, posle imam da biram jedan od tri putica za drugu polovinu nedelje: sa sladoledzijama na njihove fabrike, sa mlekadzijama u mlekare ili kuci u peking. bice verovatno i novog materijala za ovu temu. 

Link to comment

posle sastanka palim za hangzhou, utorak nanjing, posle imam da biram jedan od tri putica za drugu polovinu nedelje: sa sladoledzijama na njihove fabrike, sa mlekadzijama u mlekare ili kuci u peking. bice verovatno i novog materijala za ovu temu. 

 

Da ti nije Xi'an negde na putu ovog meseca?

 

Prolazim i kroz Chongqing, ali imam samo oko 4-5 sati.

Link to comment

specijalan je oblik, ukus je standardan za ruski sladoled

 

73267945.jpg

Jel punje od sira? Ako jeste, to onda isto kao i mađarski Turo Rudi. Obožavamo familijarno

Link to comment

originalna lakomka nema punjenje od sira, već je punjenje mlečno, ali baš onako fino, masno

prvi put sam je videla kada je prodavac otvarao kartonsku kutiju bukvalno na trotoaru i vadio iz nje nešto nalik na margarin  :lolol:

 

bukvalno je tolika bila, dakle, dva ravna vafla i između njih taj fenomenalni sladoled

 

koliko sam ih pojela, ne zna se 

najviše nalik na ovaj prvi levo 

 

4_71_47166_1373256364.jpg

Link to comment

Jel punje od sira? Ako jeste, to onda isto kao i mađarski Turo Rudi. Obožavamo familijarno

 

 

nije isto. lakomka je sladoled u specijalnom prelivu koji je pola iz cokoladne glazure pola iz slaga i moze da se frizira kao sladoled. 

 

znam za taj madjarski turo rudi, dali su mi da probam na jednoj fabrici u kini. u rusiji se takav proizvod zove Творожный сырок. razlika postoji, ali nije znacajna. ruski proizvod ima tanji preliv (manje cokolade, vise sira)

 

bas sam juce zurio iz jinana na sastanak u pekinskom ofisu sa jednom kineskom inzenjeringovom kompanijom koja traba da pusti prvi pogon za proizvodnju ovde. mi radimo sve sirovine za ovaj proizvod osim mleka i secera, a da bi kinezi poceli sa proizvodnjom treba im par jedinica opreme iz rusije dok ne iskopiraju ako proizvod zazivi ovde (jednostavniji deo opreme su tvorozhne kade su carevi vec napravili za prvi pogon nakon sto su su snimili kako izgleda kada smo ih vodili na eksurziju na fabriku u rusiji). 

 

ja obozavam taj sirok, lakomka mi je ok, ali meni daleko iza sira u glazuri.

 

inace imam fiks ideju sa promocijom sirka u kini, dve godine se bavim tim projektom i dosadio sam svima. evo polako se zakuvava i nadam se da ce to da krene krajem godine. srecom prvi klijent koji se osmelio da krene sa proizvodnjom je veliki i blizu pekinga, jer ce biti cirkus sa instaliranjem ruske opreme na kineskoj fabrici.

 

sirok-tvorozhnii-glazirovannii.jpg

Link to comment

originalna lakomka nema punjenje od sira, već je punjenje mlečno, ali baš onako fino, masno

prvi put sam je videla kada je prodavac otvarao kartonsku kutiju bukvalno na trotoaru i vadio iz nje nešto nalik na margarin  :lolol:

 

bukvalno je tolika bila, dakle, dva ravna vafla i između njih taj fenomenalni sladoled

 

koliko sam ih pojela, ne zna se 

najviše nalik na ovaj prvi levo 

 

4_71_47166_1373256364.jpg

 

ovo levo mi lici vise na sendvic plombir. sendvic znamo sta je, a plombir je taj ukusni klasicni sladoled.

Edited by banecare1
Link to comment

ovo levo mi lici vise na sendvic plombir. sendvic znamo sta je, a plombir je taj ukusni klasicni sladoled.pa 

pa da, ali takva je bila i lakomka koja se prodavala pre recimo 20 godina, nego nisam našla sliku

nije tada imala ništa čokoladno, bar ne ova koju sam ja jela

tj, imala je samo ako baš kupiš čokoladnu, vafel je bio isti, a unutra je bilo čoko punjenje

 

taj sirni nisam probala, ali verujem da je super, rusi imaju sjajan taj tvorog

ovaj klasični je pravi slivočni, prevedeno na naški, to je sladoled od slatke pavlake

Link to comment

pa da, ali takva je bila i lakomka koja se prodavala pre recimo 20 godina, nego nisam našla sliku

nije tada imala ništa čokoladno, bar ne ova koju sam ja jela

tj, imala je samo ako baš kupiš čokoladnu, vafel je bio isti, a unutra je bilo čoko punjenje

 

taj sirni nisam probala, ali verujem da je super, rusi imaju sjajan taj tvorog

ovaj klasični je pravi slivočni, prevedeno na naški, to je sladoled od slatke pavlake

 

lakomka je uvek cilindricnog oblika. taj sladoled je moja nocna mora zbog drndanja sa opremom i prelivom. posto je to jedan iz proizvoda koje promovisemo kineskim fabrikama, morao sam da naucim istoriju lakomke i proces proizvodnje. slali smo tehnologa na fabriku u rusiji da snimaju proizvodnju kako bi moji mogli pripremiti prezentacije na kineskom. 

Link to comment

oduvek ?

 

hm, onda sam ja jela nešto drugo a što smo zvali lakomka 

oduvek

 

sama rec ima takvo znacenje na ruskom da ima i drugih proizvoda sa takvim nazivom. mislim da ima torta lakomka. lakomka = poslastica

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...