Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

Banecare,

Znači to meso koje "bućneš" u hotpot je skroz sirovo ili?

E da i čestitam na biznis uspehu!

Cepaju kinezi jogurt a?

 

....shit has hit the fan...

hvala

tek su poceli da cepaju jogurt, mislim da smo uzjasili taj talas na vreme. 

 

meso je sirovo, tanko narezano i najbrze se skuva. 

Link to comment

Hocu da pravim kiselo ljutu supu po ovom receptu jer mi lici na ono sto prave Bg kinezi

 

 

Zveknuti jaje na kraju? Za bean sprouts bih morao do bloka 70? Ako ima negde u centru mogao bih da se svrcnem.

Link to comment

Palo i jaje na kraju. Nije beg cicija.

 

Nije bas ko iz restorana al sasvim pristojna.

 

Stavio sam solidno vise vode od nje da bih dobio na kolicini a bean sprouts i lisce spanaca nisam ni stavljao. Na kraju je bas dominirala ljutina pa sam dodao jos 2 kasike sirceta i sad moze da se kaze da je kiselo ljuta iako i dalje dominira ljutina.

 

Biber, cili sos, kajen papricica...

 

U sustini ovaj recept vremenom mogu da usavrsim da napravim real deal. Posle proslog pokusaja sam popizdeo. Dodam sirceta - kiselo a nije ljuto. Onda dodam jos cili sosa - ljuto a nije kiselo. Na kraju sam stavio sumanute kolicine i cili sosa i sirceta i nikako nisam uspevao da nadjem sredinu.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

a sta se pije po kini, e pa od ovog jucerasnjeg rukovanja u kini pocinje da se pije praaaaavi ruski kefir. svaki kinez da popije jednom godisnje solju eto nama milionskih kolicina  :D teta u crvenom je iskusna i kaze moramo polako, 2 miliona porcija mesecno, da vidimo kako ce da krene ta online prodaja...carevi su sa demografskim referentnim vrednostima  :lol:

 

079faf0880.jpg

Link to comment

mi tu firmu inace zovemo babushka&dedushka jer ona i muz vode firmu, sin je IT guru, a armija zaposlenih prodaje online na raznim platformama. drze preko pola trzista prodaje kislomlecnih proizvoda u kini. dedushka je iako veoma uspesan verovatno promasio profesiju, pravi onaj stariji kinez sa krupnim ispupcenim zubima i bradicom. njemu je mesto u holivudu. dok nisam video cifre bio sam sumljicav, jer sam ih "pokupio" na sajmu, nikako da me odvedu u ofis, a glavni sastanak gde je napravljen kljucni deal je bio u nekoj prciji, istina, sa super klopom. kad su platili avansno probnu kolicinu koja je na nivou mesecnog obima prodaje u celoj rusiji, shvatio sam da je to ipak super baka

Link to comment

Postaces ti neki shaolin ovo-ono...

Samo lowprifile da te ne nagaze te kineske jakuze ili kako se vec zovu ;)

nema problema po tom pitanju, nikako low profile, idemo jako i do samog kraja, tako se kaze ovde valjda  :D

Link to comment

Banecare daj vezu za Aliexpress :D

veruj mi da nisam ni otvorio stranicu aliexpress ili ko vec prodaje sve te gljivice. ja pratim samo testove oko kvaliteta posle carine i izvode sa racuna, babushka i dedushka znaju sta rade. e da, i vodam aktivno klijente po rusiji da nauce nesto i nadju sales points. malo i po ruskim restoranima po pekingu, ako ne mozemo bas do kremlja. rusi i kitajci u kombinaciji to je pis, ne zna se ko je ludji i veci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...