Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

sigurno sam spomenuo na ovoj temi da kada jedem sa kinezima tokom poslovnih putovanja, obicno ne pitam tokom vecere sta jedemo. to je neko moje pravilo, jer nije kulturno da se odbije ponudjeno na stolu, ali bolje da posle saznam sta sam pojeo. za 10+ godina samo jednom sam odbio ponudjeno, neki tofu with duck blood.

 

u kini je obicaj da se pred novu godinu obilato pije i izlazi na vecere sa klijentima (tokom same nove godine posveceni su porodici), tako smo imali seriju vecera u pekingu, a zapala nas i jedna vecera u sangaju. izveli su nas u japanski restoran, ali je bilo dosta jela iz jugoistocne azije i kantona. 

 

pred kraj vecere narucise nam i desert. posto je u aziji po obicaju izbor nako, koleginice su izabrale papaju sa nekim belim prelivom. ja sam bio zauzet ispijanjem sake (da se ne ohladi :D ) i nisam ucestvovao u izboru, ali sam klimnuo potvrdno glavom da hocu i ja.

 

nisam slikao, ovako je izgledalo: 

1044.jpg

 

desert ko desert, ali koleginice su bile znatizeljne, a domacini agilni da nadju linkove po wikipediji. bilo je zanimljivije pojesti papaju sa harsmarom znajuci da je harsmar  Chinese and widely Central Asian dessert ingredient made from the dried fatty tissue found near the fallopian tubesof true frogs, typically the Asiatic Grass Frog. nije meni posle trece flasice sake nista vise problem, ali koleginice su bile na mukama, ja sam naravno podvukao odnos kineza prema hrani  :happy:

 

Link to comment

a sta se pije po kini, e pa od ovog jucerasnjeg rukovanja u kini pocinje da se pije praaaaavi ruski kefir. svaki kinez da popije jednom godisnje solju eto nama milionskih kolicina  :D teta u crvenom je iskusna i kaze moramo polako, 2 miliona porcija mesecno, da vidimo kako ce da krene ta online prodaja...carevi su sa demografskim referentnim vrednostima  :lol:

 

hmmm...

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

juce u harbinu, to je provincija heilongjiang. oni su odlipili za ruskim sladoledom, tako da smo dosurfali odmah na tom talasu popularnosti da ih naucimo kako da sami proizvode (izvinjenje ruskim proizvodjacima i izvoznicima istog  :D

 

oH57Jow.jpg

 

 

0ZoWqtV.jpg

 

 

sladoled u probnoj proizvodnji 

 

 

da ne bude da se dzabe grbacim po kinenskim provincijama. najsladje mi je kada dobijem poruku sa fotografijama novih proizvoda koje smo naucili kineze da rade. posle posete harbinu u novembru su izbacili quark sladoled. quark je sitni sir ili tvorog. nikako da skontam kako se na srpskom kaze. 

 

a5fd06e324.png

Link to comment

u drgugom gradu se po kafeima pije ruski jogurt  ^_^

 

a5fc240032.jpg

 

 

 

verovatno niste ni culi za taj gradic od 6 miliona. jinan, glevni grad provincije shandong koja ima blizu 100 miliona ako se nisam nesto preracunao

 

a5fc5d6359.jpg

Link to comment

kad sam vec ovde i spominjem jinan, evo par interesantnih detalja tokom ove posete: 

 

imaju karaoke automate na aerodromu, to prvi put vidim u kini.

 

 

a67b760dac.jpg

 

 

a67bb3c1cb.jpg

 

vlasnik firme koja drzi kafe sa ruskim jogurtom iz prethodnog posta je jedan interesantan mladic. kaze nije mu to osnovni biznis, ali ima u planu da otvori 2000 po celoj kini. dobar hobi. inace, u laboratoriji njegove firme nije bas sjajno sa grejanjem (nije nigde u kini juznije od pekinga). laborantke su na interesantan, ali ne bas higijenski nacin, resile kako da im ne bude hladno guzama  :o

 

a67ab4e8ac.jpg

 

 

 

ne znam zasto mi rotira fotografije na hosting sajtu 

 

 

Link to comment

na putu iz jinana za peking, negde izmedju tianjina i pekinga u prilicno ruralnom delu (mada tih stotinjak kilometara izmedju ova dva ogromna grada su sve vise urbanizovani, polako se sve to spaja). elem, iz cista mira prakticno na polju iskoci oblakoder kakvog nema u pekingu. po mojoj proceni ovo ce da ide na 400m, a u pekingu su dozvolili max 300m. 

 

a5fd1b102b.jpg

 

a5fd156e7b.jpg

 

video sam slucajno izbrisao, ali jasno je i ovako 

Link to comment

sada ovo iz sta se jede u kini preraslo u reportazu sa puta u jinan, trolujem sopstvenu temu. 

 

povratak u peking, na ovoj slici se vidi najvisa zgrada u gradu, china world tower 3. 

 

 

a5fc89cf72.jpg

 

 

kad sam vec u gradu za vikend red je bio prosvrljati se po gradu, jer je ovog vikenda pocelo sa prolecem

 

kineski indy i makarena. ne znam da li se gore mesalo sa muzikom ili alkoholom  :twak:

 

a5fd54539b.jpg

 

 

a5fd44e14f.jpg

 

 

Link to comment

da ne bude da se dzabe grbacim po kinenskim provincijama. najsladje mi je kada dobijem poruku sa fotografijama novih proizvoda koje smo naucili kineze da rade. posle posete harbinu u novembru su izbacili quark sladoled. quark je sitni sir ili tvorog. nikako da skontam kako se na srpskom kaze. 

 

a5fd06e324.png

kvark se kod nas kaže ''švapski sir'', mada tog takvog kao što je tvorog u celoj srbiji nema

nešto najbliže bi bio sremski nemasni sir

 

tvorog (kada je baš svež ) je fenomenalan, e sad, nisam probala taj sladoled, što mi je užasno žao jer kao i kinezi, obožavam ruski sladoled (lakomka rulz)  :piggy:

 

bane, je li ovo na fotkama samo tako izgleda ili je vazduh u svim kineskim gradovima opasno zagađen ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...