Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

od danas vodim kineze po restoranima u rusiji. otkidaju na restoran pri srpskoj ambasadi, tamo idemo veceras. urbebes i rakija im se najvise svidjaju.

 

u ruskom iz kojeg smo izasli pre 5 minuta bors i peceni krompir sa susenim divljim pecurkama.

 

da ne otvaram sada temu sta jedu kinezi po rusiji

Link to comment

otkidaju na restoran pri srpskoj ambasadi, tamo idemo veceras. urbebes i rakija im se najvise svidjaju.

 

Uuu, tamo sam jednom jeo spektakularnu jagnjetinu ispod sača... Verovatno je spektakularnosti doprinela i nostalgija u tom momentu. I Cane koji pamti ko je šta kad jeo :Hail: Bio sam jednom i kod Karića (Югославия :lol: ), vodili me tamo, nisam plaćao ja, ali ništa posebno.

Link to comment

ima desetak srpskih restorana u moskvi, ali KT biro pri ambasadi ima smek sa autenticnim kelnerima iz srbije sa sve novcanikom harmonikom i tradicijom. moj otac je tamo isao na sluzbene vecere osamdesetih. 

Link to comment

Da, KT biro je posebna priča.

Bio sam pretprošle godine u restoranu "Nikola Tesla", dovode i muzikante iz Srbije ponekad. Hrana prosečna, rakija kako koja, cene malo jače. Mlađi svet uglavnom, srpsko-rusko društvo. Opšti utisak - kad si pijan i muzika je za stolom ekstra je :D Trezan bio jednom, skroz obično.

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

cuo sam za taj restoran, ali nisam bio. stimung sa muzikom za stolom ostavljam za beograd. ja ne znam ni da narucim pesmu ni da otpevam. ovde sam u KT u 9 iz 10 puta. 

Link to comment

ima desetak srpskih restorana u moskvi, ali KT biro pri ambasadi ima smek sa autenticnim kelnerima iz srbije sa sve novcanikom harmonikom i tradicijom. moj otac je tamo isao na sluzbene vecere osamdesetih. 

 

Ja jednom bio u tom KT birou i uzeo ćevape - bilo loše i skupo. Doduše, ima tome dvadesetak godina.

Link to comment

I daj neku sliku :)

 

imam samo ove tri od sinoc. na crvenom trgu uveliko traju pripreme za 9 maj

 

NFXvnH3.jpg

 

b8izWJ5.jpg

 

uzeli janjetinu ispod saca po preporuci djipala. kinezi na pitanje sta im se vise svidelo ruska ili srpska kuhinja, ova dva gosta su bili umereno na strani nase hrane, distributor je popio malo vise rakije i nije ostavljao tracak sumlje da je nasa bolja. urnebes i paprike u ulju su izglasali kao najbolje na stolu. rakija van konkurencije. za to su svi dobili po flasu vilijamovke na poklon  :D

 

Ssv0CJX.jpg

Link to comment

Ja jednom bio u tom KT birou i uzeo ćevape - bilo loše i skupo. Doduše, ima tome dvadesetak godina.

 

za moskvu devedesetih KT biro je bio umeren sa cenama. znas da je to vreme kada se po moskovskim restoranima jelo za puno para. ja sam u to vreme bio svorc student, ali sam mogao priustiti cesto otici na telecu corbu i 10 cevapa. 

Link to comment

Bane šta si reko jes jeo keru ?

nisam da znam da je kera. mada su mi uvek bilo pitanje iz kojeg mesa su street food raznjici koje jedemo cirke u sitne sate  :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...