Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

kuhinja provincije shaanxi

 

danas sam napokon posetio restoran ove provincijie. prolazio godinama, ali nikako da svratim. 

 

supa sa njokicama, ovcetinom, rice noodles, lukom;

tursija i kiseli beli luk kao side dishes;

dinstana masna svinjetina u lepinji, aka chinese hamburger. 

 

damage 4-5 evra

 

e7hiyx8.jpg

Link to comment
  • 10 months later...

ovako izgleda postavljanje za rucak u kancelariji drzavne agencije za investicije okruga feicheng u provinciji shandong. 

u shandongu se kuvaju jednostavna seljacka jela, mnogo povrca i mesa, dumplings iz kukuruznog brasna sa svi mogucim punjnjima, noodles, tofu.

na kraju rucka se nudi "main dish", opcije su dumplings, noodles ili riza. interesantno je da rizu skoro ne jedu. 

 

5CnxDSi.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=sCz6XzElxMA

 

https://www.youtube.com/watch?v=t1GwWkGqdu8

Edited by banecare1
Link to comment

Jellyfish? Pohovana paučina? Deep fried perut?

meduze su prilicno cesto na stolu. hrskave i bez nekog ukusa, uzmem obicno 1-2 zalogaja reda radi; 

pohovana paucina - to postoji? ne bi me cudilo. kod mene u kraju ima ekskluzivna prodavnica koja prodaje samo lastavicija gnezda. prodavnica je kao da dijamatne prodaju; 

Deep fried perut - mastovit si. ne znam ni ovo sta je  :D

Link to comment

neke skorpijice ili zmijice ili neke kozice/nesto iz mora ili neke bebe neke ribe ?

skorpije isto nisam jeo. video na food street marketima x puta, ali nisam imao intersovanja da probam. obicno egzoticna jela probam na poslovnim putovanjima kao gost;

zmijice probao nisam iz istih razloga;

bebe skampi se cesto jedu, riblje bebe i ne bas. 

Link to comment

meduze su prilicno cesto na stolu. hrskave i bez nekog ukusa, uzmem obicno 1-2 zalogaja reda radi; 

 

ja sam ih jeo samo kuvane u nekim salatama.

prilicno bezukusne ko sto si rekao, ali u zdravo kiselu i ljutu salatu se ipak dobro uklope

Link to comment

skorpije isto nisam jeo. video na food street marketima x puta, ali nisam imao intersovanja da probam. obicno egzoticna jela probam na poslovnim putovanjima kao gost;

zmijice probao nisam iz istih razloga;

bebe skampi se cesto jedu, riblje bebe i ne bas. 

 

 

a nemam pojma,mene ta providnost podsetila na nekog pecenog zglavkara/gmizavca..

Link to comment

najfenomenalnija kuhinja na svetu. mene fascinira njihova neortodoksnost u pristupa namirnicama, narocito zivotinjskog porekla. zapadno kulinarstvo je potonulo u komoditet sigurnih izbora lisenih izazova ciji su simbol biftek, pilece belo meso, filet (pangazijusa, brancina, svejedno). oni daju sansu svakom delu zivotinje od koje se pravi hrana i zato je kineska (i njeni derivati - japanska npr) toliko mastovita i genijalna. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...