Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

najfenomenalnija kuhinja na svetu. mene fascinira njihova neortodoksnost u pristupa namirnicama, narocito zivotinjskog porekla. zapadno kulinarstvo je potonulo u komoditet sigurnih izbora lisenih izazova ciji su simbol biftek, pilece belo meso, filet (pangazijusa, brancina, svejedno). oni daju sansu svakom delu zivotinje od koje se pravi hrana i zato je kineska (i njeni derivati - japanska npr) toliko mastovita i genijalna. 

 

word. dodao bi još samo i Vijetmance

Link to comment
  • 3 weeks later...

ne jede se jos uvek, ali ce uskoro poceti: 

 

string cheese (provincija xinjiang)

 

md48xXx.jpg

 

 

 

nmbgzLR.jpg

 

juce u harbinu, to je provincija heilongjiang. oni su odlipili za ruskim sladoledom, tako da smo dosurfali odmah na tom talasu popularnosti da ih naucimo kako da sami proizvode (izvinjenje ruskim proizvodjacima i izvoznicima istog  :D

 

oH57Jow.jpg

 

 

0ZoWqtV.jpg

 

 

sladoled u probnoj proizvodnji 

 

http://youtu.be/GJ3e4alFrzA

 

i za kraj nedelje najsladje i on topic. stigao danas u slavnu stolicu unutrasnje mogolije, grad huhhot. nisam nista jeo od jutros jer se cuvam za slani mlecni caj sa mesom (suutei tsai). nisam nesto ni morao da letim na ovu fabriku sto se posla tice, ali zbog klope sam prelomio. vecera je u 19h, jos sat vremena i udri. uz caj jedna ovcica mora biti ubivena 

 

4(7).jpg

 

mongolian-milk-tea.jpg

 

 fotografije caja i babe su sa neta, nas ce sluziti neke mladje nadam se

 

Edited by banecare1
Link to comment

kad sam bio dole secam se da su reklamirali xi'an duck kao bolju od beijing duck. skoro sam na ovoj temi kacio klopu shaanxi kuhinje. imaju super cold noodles i tzv chinese hamburger. ne znam vise da ti kazem na prvu loptu, a i zurim u pravi ofis sada :lolol: 

 

meni je ok klopa iz tog dela kine. prilicno je ljuta, ne bas kao sichuan, ali dovoljno. 

Link to comment

sad sam video temu o kobasicama i hteo tamo da napisem, ali nekako mi ovaj topic blize pa cu ovde.

 

u subotu mi se javio poznanik da je stigao poslom u gradic jedno 100km od pekinga. hteo da svrati do mene u nedelju prepodne da se vidimo i da malo proseta po gradu. ja bio naostren za izlazak i posto sam bosanac, a on slovenac, prevarim ga rutinski da se ne glupira i dolazi u nedelju vec da krene oma na zeleznicku i brzim vozom je kod mene za pola sata, taman na tekmu  manchester - arsenal posle koje dalje idemo u provod. 

 

hteo sam da pisem na temi o kobasicama jer je car doneo na poklon vel'ku domacu jelenju kobasicu 

 

mi smo se u tom baru naravno uroljali sa lokalnim expatima i pre nego sto smo produzili ostavio sam kobasicu vlasniku bara da je cuva do nedelje. 

 

ja zvao coveka da dodje uvece, a nije mi palo na pamet gde ce spavati do povratka sledeci dan. posto smo u prvom baru ostavili par perspektivnih opcija  za njegovo prenociste, a na drugim mestima nije bilo nesto sjajno, resimo mi se vratimo. prica ima tuzan kraj jer sam setivsi se sta je u frizideru, trazio dasku, noz i ugostio sve prisutne dragocenim poklonom. pojedosmo tako bambija za sekundu. mnogo bese dobro, ali malo na onoliko usta.

 

 

 

Link to comment

kinezi imaju interesantna fusion jela i napitke koja su se primila ovde.

 

meni omiljena vruca koka kola sa djumbirom i limunom je ovde sto i caj sa limunom kod nas. 

b8c2a16736028d3a737ac63f819af1cf.jpg

 

 

vocna salata sa majonezom je isto standardna u jelovnicima kineskih restorana.

 

aid409098-728px-Make-a-Chicken-Fruit-Sal

 

danas vidim nove pokusaje na soc.mrezama. :isuse:  iskreno se nadam da nece zaziveti

 

 

WechatIMG24.jpeg

WechatIMG25.jpeg

Link to comment
  • 1 month later...

nastalja se veliko kinesko putesestvije. od septembra sam non-stop po fabrikama, sto znaci dosta interesantne klope po provincijama. nemam puno fotografija jer padamo na nos od posla, ali neka, rezultati su iznad ocekivanja. u decembru smo prodali startnih kultura za proizvodnju nevervatnih 100 miliona flasica jogurta kao ovaj nize. moji rusi ne mogu da se opasulje sta ih je snaslo...povecavaju ljudi hitno proizvodne kapacitete zbog ludaka iz pekinga  :D

 

69iGeALl.jpgRRJvDXbl.jpg

 

zima u harbinu je hladna, slicno kao da si u sibiru. zato smo za dva dana 3 puta jeli spicy hot pot. svako dobije svoju ringlicu, izabere supu (ja uvek jedem spicy tomato, ima naravno blazih varijanti sa gljivama i povrcem npr), pored stopa su kolica sa asortimanom sosova (ja uzimam obicno susam ili kikiriki kao osnovu i ubacim neke trave i luk). na stolu sirovo meso, gljive, shrimps paste, tofu, testenina, povrce itd. sve se kuva (za meso je dovoljno 30-40 sekundi, glive vec moraju duze), ubacuje u sos i hasa. 

 

I1q3WJO.jpg

 

 

 

centar harbina 

 

hcQxuHXl.jpg

Link to comment

pisao sam nedavno o njgovom velicanstvu mongolskom slanom mlecnom caju. opet smo bili u unutrasnjoj mongoliji i opet se pio caj (i ne samo caj, naravno  :D )

 

C6gEpHPl.jpg

 

ovo je do klope, caj u centru se podrazumeva. 

 

nemam nesto puno fotografija, ali ima video sa pevanjem. glasovi su fantasticni, malecki problem je sto na kraju pesme (i yt videa) gost ispija na eks pice koje mu daje pevaljka :P . meni su 4 pesme narucili, a popilo se do programa poprilicno. sever, nema druge nego odvaljivanje od alkohola

 

https://www.youtube.com/watch?v=kA441uU6B5M

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...