Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

Ne vidim nigde na kutiji rok upotrebe. Neki kinez delio juce u Beogradu i neko uzeo u prolazu pa mi doneo. Nije bio nesto preterano tvrd. Za sad ne osecam nikakve posledice ni od mooncake-a ni od silica gela :)

Link to comment

Nije porozna. Original ko kesica sa dodacima uz instant supe.

 

Uz moje papricice moze i silica gel da se jede. No frks ????

Edited by katamaran
Link to comment

posto nam je drug katamaran preziveo silica gel da se vratim na temu  :D

 

nemam fotografije (mrzelo me nesto), ali danas sam bio izuzetno sretan da rucam u novom restoranu blizu ofisa. nude se jela istocne azije, malo kaci i indiju (roti sigurno ima, mozda jos nesto), nema japan, sto je i bez njih dovoljno milijardi. bio sam sa koleginicom koja je kineskinja i ceo obrok sam trabunjao o tome kako gastronomski patim van azije (posebno u rusiji). ona se slaze naravno (gle cuda), a iz evropskih kuhinja preferira madjarsku. jelovnik je takav da mogu sada potpisati mesec dana svaki dan tamo da jedem. danas smo probali: chicken curry (thai), kambodzanske krmenadle i patlidzan singapore style. kafa je bila vijetnamska. za sledeci put planiram chicken rice i jos jedno singapursko jelo za koje nisam ni cuo, ali izgleda veoma privlacno na fotografiji. 

 

iako je peking postao izuzetno skup grad, mislim da su u top 10 kako god da okrenes, klopati se i dalje moze dobro i jeftino. ceh 15 evra za dvoje. 

 

da jos malo ociste vazduh, ja da naucim kineski i moze se ovde jos jedna dekada progurati. sutra krecem sa kineskim cetvrti put, za ekologiju zavisi od ccp... 

 

 

 

Link to comment

Pretekoh. Jos zahvaljujuci gelu nema sanse da se pokvarim u skorije vreme.

 

S jedne strane ti nenormalno zavidim jer obozavam njihovu kuhinju(tacnije ovo sto sam kod nas upoznao kao kinesku) a sa druge bi mi stalno bila frka sta jedem. Ne usudjem se da klopam ni u ovdasnjim autenticnijim restoranima u bloku 70

Edited by katamaran
Link to comment

 a sa druge bi mi stalno bila frka sta jedem. Ne usudjem se da klopam ni u ovdasnjim autenticnijim restoranima u bloku 70

 

 

bili ovi moji paraglajderisti u indoneziji i uglavnom su se vecinu vreman nagledali indonezanske wc solje i indonezanske infuzije  :lolol:​ 

a tako ugl prodju svi koji prvi put odu od Nepala pa nanize

Edited by ivy
Link to comment

opisi malo ako te mrzi,sta je to?

 

ne znam recept da ti nadjem, ali se secam kako izgledaju, evo izguglanih fotografija. patlidzan je 1/1, krmenadle su bile bez sosova i sa folijom da se ne uprljaju prstici. klasicne przene krmenadle, mozda malo vise krtine bilo skinuto, ali meso oko kosti je uvek bilo najbolje. videcu sledeci put da skljocnem

 

chinese-eggplant-stirfry-with-spicy-garl

 

wine-connection-in-sukhumvit-pork-chops.

Link to comment

Uh, što dobro izgleda! Ja sam u Tajvanu malo propatio jer sam očekivao slično iskustvo, ali sve je bilo amerikanizovano ili japansko (valjda što su ih Japanci dugo držali). Nisam imao puno slobodnog vremena da istražujem, pa sam bio razočaran.

 

Hajlajt mi je bio ipak kako se svaki komad živine jede/koristi/prodaje, uključujući i pačiji jezik - onako stavljeni na gomilu u prodavnici.

Link to comment

meni nikad ništa nije falilo :fantom:

ni meni, mada je bilo jedenja rukama sa lokalcima. 

 

tk2nirKl.jpg

 

GPst39ul.jpg

 

i bez problema sa stomakom susret sa toaletima u indoneziji je specificno iskustvo. slauf, kofica pa ga ti figuriraj out  :D

Link to comment

Uh, što dobro izgleda! Ja sam u Tajvanu malo propatio jer sam očekivao slično iskustvo, ali sve je bilo amerikanizovano ili japansko (valjda što su ih Japanci dugo držali). Nisam imao puno slobodnog vremena da istražujem, pa sam bio razočaran.

 

Hajlajt mi je bio ipak kako se svaki komad živine jede/koristi/prodaje, uključujući i pačiji jezik - onako stavljeni na gomilu u prodavnici.

paciji jezik se meni prvi put kada sam probao nije svideo. nisam ga jeo jedno 4-5 godina i ove zime na aerodromu u gradu koji je poznat po tom specijalitetu, kada sam video kako saputnici sa uzitkom jedu morao sam ponovit...ma nisu mogli da me odvoje od pate.

Link to comment

@ bane

posle indije malo toga može ozbiljno da me iznenadi.

indonezija će teško da me vidi. možda samo u tranzitu.

 

kada sam bila u pkg hrana mi se činila prilično bledunjava u odnosu na šangaj.

manje začina ili sam jela pogrešno?

Link to comment

@ bane

posle indije malo toga može ozbiljno da me iznenadi.

indonezija će teško da me vidi. možda samo u tranzitu.

 

kada sam bila u pkg hrana mi se činila prilično bledunjava u odnosu na šangaj.

manje začina ili sam jela pogrešno?

 

interesantna je indijska kultura i kuhinja, ali nikako da prelomim da odem. kada su me slali poslovno nekako sam izbegao da odem. gledam bolivud i idem u restorane sa zadovoljstvom, znam da nije to, to, ali sta cu...kukavica... 

 

 

sangajska kuhinja nije nesto zacinjenija od pekinske. jeste raznovrsnija, peking je maltene u pustinji. za zacine se obrati na zapad kine, kolege iz sichuana, hunana i okolnih provincija su vlastelini ljutine. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...