Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

nisam probao serbian burger aka pekinska pljeskavica iako sam prolazio pored (u provereno dobar yunnanski restoran). sledeci put cu se upoznati sa mr. lee, izgleda kao simpatican mladic 

 

8143701421816866.jpg

 

3987671421820907.jpg

 

prema tekstu, ovaj lik sa pljugom je iz nekog drugog mesta, tu blizu. 

ovako srbin radi :D (sve isto ko u blokovima) :D

 

6785301421819278.jpg

Link to comment

обичај који треба и остатак света да усвоји

običaj koji upražnjavaju sumo rvači radi nabijanja težine  :fantom:

 

ovaj sa pljugom je kuliji

taman da još malo pojača smoked aromu

 

ujedno, možda ideja za dabovića ukoliko ne uspe da nabavi taj neki surogat tipa tekućeg dima

(što mi je, iskreno, jednako bzvz kao i kafa bez kofeina, mislim, kuda ide ovaj svet  :unsure: )

Link to comment

Juče sam na Al Džaziri gledao prilog o lažnoj wonton supi. Šef jednog kineskog restorana i novinar (isto Azijat, valjda da ne bi štrčao od okoline) su obilazili hmm nešto što liči na kombinaciju bliskoistočnog suka i kineskog tržnog centra gde se prodaju emulgatori, arome, zaslađivači i ostale zamene "za ono pravo". Šef je govorio o tome kako su mu potrebni sati da napravi testo, razvuče ga i isecka u rezance. Snimali su sve skrivenom kamerom i kupili sve što im treba za lažnu supu. Jedina namirnica koja je ista u oba slučaja je brašno za rezance. Šef je koristio neki beli prah kao zamenu za jaja (nisam odavno video jaja u prahu ali se ne sećam da je prah bio beo) i pošto je napravio testo, mogao je odmah da ga iseče u rezance. Za pripremu i seckanje mu je bilo potrebno samo 8 minuta. Kupili su i pesticid koji se do prošle godine koristio za izbeljivanje rezanaca, pre nego što je zabranjen ali ga nisu koristili. Zatim je šef koristio nekoliko praškova i nešto što je ličilo na melasu ili neki gusti, mrki sos kako bi napravio lažno meso. Posle još nekoliko veštačkih ukusa, aroma i industrijskih boja, dobijeno je jelo koje liči na čanak tople supe sa rezancima i mesom. Iako su obojica probali po gutljaj toga, ostatak je spakovan i poslat na analizu kao i sve namirnice koje su kupili. Nisam video kraj tako da ne znam koji su rezultati. Ono što me interesuje je koliko je ova praksa tamo rasprostranjena, tj. koji procenat restorana se služi nečim ovakvim kako bi držali cene niskim na uštrb kvaliteta?  

Link to comment

radikalni slucajevi gde u meniju pise jagnjetina a sluzi se neko drugo meso npr, to je moguce izvan velikih gradova. koristenje jeftinih namernica u granicama dozvoljenog je svetska tendencija u prehranbenoj industriji, tako da mislim da se vecina koristi belim praskom sa prefiksom E

 

meni nije frka da jedem po koje-kakvim vukojebinama po kini i regionu. kad se ogladni posle posete fabrike nema tu mnogo izvoljevanja.

Link to comment
  • 1 month later...

gansu provicija gde startuje kineski zid, to su bila zapadna vrata kine kroz istoriju zbog unikalnog geografskog polozaja. pustinja i sarene planine. bio sam pre 4-5 godina i secam se da je bila odlicna klopa. 

 

pre par meseci je blizu ofisa otvoren gansu muslimanski restoran. danas smo ga overili. za 10 eura za nas troje usoljeni ljuti krastavac, tofu skin /ne znam na srpskom kako se kaze/ alge, kiselo mleko (koje je slatko sa sezamom i jos bobicama koje isto ne znam na srpskom), kineska fanta. kao glavno jelo noodles x3

 

dobar halal has. ziveo gansu

 

aY7iG5C.jpg

 

 

LvN11s7.jpg

 

Link to comment
  • 3 months later...

Jeo sam juce mooncake

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mooncake

 

Sta je ono crno sto ide u kesici pored? Morao sam da probam ali mi nikako ne lici na nesto sto treba da ide na nesto slatko.

ne znam sta je to, obicno se prodaju samo mooncakes

mozda je silica gel  :D

 

i gde nadje sada da jedes mooncakes, njih uglavnom jedu sredinom septebmra za mid-autumn festival. imaju oni dug rok upotrebe, ali opet. 

 

mi saljemo prijateljima u americi po jedan mooncake iz svake kutije koju dobijem na poklon od poslovnih partnera, a to je 20-30 komada. 

 

koji ukus je bio?

 

sumnjam da je preserved egg u kesici, moze biti kao nedev

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...