Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

nije bas za ovu temu, ali nema veze.danas me konkurenti vodili u kineski restoran gde su sve kelnerice "uvezene" iz severne koreje. iste frizure i uniforme. kazu da to privlaci goste. klopa je klasicna kineskaYWVqQvl.jpg

Link to comment

i nama je bilo interesantno. osoblje je objasnilo da su to tradicionalne severnokorejske stolice, ali nisu mogli da nam objasne zasto su takve. google zna verovatno....edit: osoblje verovatno zna zasto je tako ali ne barataju bas najbolje jezikomarmrest ti mogu reci samo na ruskom kako se kaze :isuse:

Edited by banecare1
Link to comment

mozda kad se poredjaju jedna do druge da svako za koja je strana na koju moze da se nasloni, a ne da jaci zauzme oba rukohvata sto se uvek desi kad sedim pored gabaritnog muskarca.

Edited by cmrlj
Link to comment

nisam rekla nikad, ali nekad ti zatreba da ih redno poredjas. eno vidi ih u pozadini kako lepo cuce. mozda je zgodno za restorane da kelner moze da pridje sa prigodne strane (al me ova uvezena sa slike demantuje, ne zna, nova je, naucice;)a i dve mogu da se spoje u dvosed. dosta prakticno to s jednim rukohvatom. kad bi jos taj jedan mogao da se skida, idealno.

Edited by cmrlj
Link to comment

taj se rukohvat sigurno nekako pomera, ne potcenjujte japance korejance. ja se zamalo slogirao kada sam vozeci se metroom recimo u kjotu video lika koji je povukao rukohvat naslona praznog sjedala i odjednom se ono okrenulo u pravcu kretanja vlaka umesto obrnuto kako je do tada bilo...

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

pao mi na pamet ovaj topic pa juce i danas napravio par fotografija tokom rucka

 

sichuanska mreza restorana spicy (da ne bude zabune, ako neko nije upoznat kakvu klopu preferiraju u toj provinciji :)

 

piletina sa bambukom u nekom super sosu

JAAH488.jpg

 

ovo nije ljuto. skampe, tofu i ikra od kraba (al sam mu dao naziv). veoma ukusno, narucimo svaki put

 

6Z5B5HS.jpg

 

ovo su sichuan noodles. u kini se obicno uz jelo naruci riza u malim zdelicama. ja obicno uzmem ove noodles. isto su spicy, pipijem ja posle i sos, ne znam iz ceg ga prave, ali je mnogo dobro.

 

H7z0XYY.jpg

 

ovo je karfiol sssslannnninicom, lukom , zelenisom. krcka se na vatri dok je na stolu. obicno je dosta ljuto, ali ovaj put su koleginice trazile da ne zaljute 

 

KjU7gQj.jpg

 

 

unutra pliva teletina. puno ulja i ljutine.

 

kRDWL9H.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...