Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

kako što, zato što je nepozvana upala na teren raznih alternativno cool forumašica, ngo i freelance boraca za ljudska i ostala prava, krugodvojkaša i ostalih drugosrbijaša, sa stavovima na koje su oni do sada po defaultu imali tapiju, pa su se sad našli u nebranom grožđu da izmisle poziciju koja je progej, ali istovremeno i sa distancom prema karleuši. uterala je dildo i njima i porodičnjacima, zabrinutim obveznicima i ostalim tradicionalistima. in my book pank ol d vej. masovan ristepak :Hail:ona opaska o tošiću koji obigrava oko anala je takav bullseye, da sva visokoumna tlapnja oko gejprajda ne mož da joj prinese. 90% tih za zdravlje srpske nacije zabrinutih mladića koji su divljali taj dan, mašta da spakuje mališana devojci vo pedu. a vamo ustaju protiv sodome i gomore. ma ajte.
+100
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

a kako stoji karleusa u odnosu na mirjanu karanovic? ili nekog drugog ko se deklarisao za za.
Misliš, treba da se opredelimo, ne može i jedno i drugo?Ja ne znam, kapiram da će ti odgovoriti neko alternativno cool odavde.
Link to comment
je l* pokušavaš da mi kažeš da sam snob samo zato što pokušavam da se distanciram od ovog neobjašnjivog fenomena?!ako je tako, oberučke prihvatam etiketu!i još hoćeš da kažeš da nije skandalozno da ona gdinu od 70 ljeta kaže da ne treba da se stidi što je gej i da o tome treba javno da priča (zar njegovo ćutanje nije njegov izbor)?! ma daj!što ta jelena nije pisala o gejevima pre gej parade?sigurna sam da nereda ne bi bilo!mada, možda bi bilo bolje da sam uporabila reč senzacionalistički nego skandalozno! my fault!
ne kazem da si snob. siguran sam da si urbana osoba koja je uvek slusala prave ploce i uvek bila na pravoj strani, onoj na kojoj su sloboda i tolerancija. a iz tvog pisanja zraci da za tebe ovo nije pitanje gej prava nego licne identitetske strategije. slusam prave ploce, nisam homofob, i te osobine nosim kao odlikovanja. osamdesetih godina bilo je kompjuterasa kojima su smetali GUI operativni sistemi "zato sto ce oni uciniti da svako ume da koristi racunar", i sta onda ostaje od njihove ekskluzivnosti?tako i ti. u potrebi da se distanciras (zasto bi uopste neko zeleo da se distancira od neceg sto veze s njim nema?!) od JK, navlacis svoju tezu ko dete gumicu, uvodeci u nju i potpune besmislice kao sto je ta da bi JK sprecila svojom kolumnom nasilje na Prajdu, a promice ti jako prosta stvar: da je poenta smanjenja homofobije upravo u tome da tolerancija prema homoseksualcima nije nista posebno. to nije nikakva vrlina, nego nesto sto bi moralo da se samo po sebi razume.pazi, potpuno je ljudski zeleti da neki tvoj stav bude elitan i ekskluzivan, biti u posedu neke istine koja se sukobljava sa prostim pukom i njegovim stavovima. ali, te kategorije su podlozne promeni. edit: sad vidim da je Gonzo objasnio, tacno nisam nista ni morao da pisem. Edited by vasudeva418
Link to comment
Misliš, treba da se opredelimo, ne može i jedno i drugo?Ja ne znam, kapiram da će ti odgovoriti neko alternativno cool odavde.
ja uopste ne kazem da ne moze i jedno i drugo. naprotiv, ne vidim razlikuispade da je karleusina mana u ovom konkretnom slucaju to sto nije intelektualka. mislim, to moze da joj bude intelektualna mana, al ne vidim kako je to bitno za ovaj potez. bilo da je njena kolumna big deal ili da nije.nepismena sam <_< Edited by morgana
Link to comment
moze link za ovu hrabru tvrdnju?inace cenim da je dusko razvalio dupe ovoj jezicari nakon svega uz odgovarajuci vokabular - mamicu ti tvoju, ti ces zbog buljasa da mi nabacujes delije na vrata da mi saraju kajena
Sa gumicom ili bez?
Link to comment
a iz tvog pisanja zraci da za tebe ovo nije pitanje gej prava nego licne identitetske strategije.
dok je kod karleuse u pitanju pitanje gej prava :Ddajte ljudi, jeba vas hajp.mnogo buke realno ni oko cega.
Link to comment
dok je kod karleuse u pitanju pitanje gej prava :Ddajte ljudi, jeba vas hajp.mnogo buke realno ni oko cega.
sto se mene tice, nema hajpa. JK godinama dosledno prica o tome da se zalaze za gej prava. vecina ljudi je to tek sada primetila zato sto su komulne™ jako dobro tempirane, ali za mene ovo nije nista novo.samo mi je beskrajno zabavna uvredjenost pojedinih forumasa zbog Karleusinog nastupa smile.gif Edited by vasudeva418
Link to comment
ne kazem da si snob. siguran sam da si urbana osoba koja je uvek slusala prave ploce i uvek bila na pravoj strani, onoj na kojoj su sloboda i tolerancija. a iz tvog pisanja zraci da za tebe ovo nije pitanje gej prava nego licne identitetske strategije. slusam prave ploce, nisam homofob, i te osobine nosim kao odlikovanja. osamdesetih godina bilo je kompjuterasa kojima su smetali GUI operativni sistemi "zato sto ce oni uciniti da svako ume da koristi racunar", i sta onda ostaje od njihove ekskluzivnosti?tako i ti. u potrebi da se distanciras (zasto bi uopste neko zeleo da se distancira od neceg sto veze s njim nema?!) od JK, navlacis svoju tezu ko dete gumicu, uvodeci u nju i potpune besmislice kao sto je ta da bi JK sprecila svojom kolumnom nasilje na Prajdu, a promice ti jako prosta stvar: da je poenta smanjenja homofobije upravo u tome da tolerancija prema homoseksualcima nije nista posebno. to nije nikakva vrlina, nego nesto sto bi moralo da se samo po sebi razume.pazi, potpuno je ljudski zeleti da neki tvoj stav bude elitan i ekskluzivan, biti u posedu neke istine koja se sukobljava sa prostim pukom i njegovim stavovima. ali, te kategorije su podlozne promeni.
eh, vaso, da ti mene znaš ove teze ne bi ni pomislio, a kamoli napisao.gnušam se sintagme urbana kultura. ne slušam prave ploče, ne živim u krugu dvojke, u mojim žilama ne teče plava krv, a ni moji roditelji nisu doktori nauka,kurci palci.nikada nužno nisam zauzimala na strani elitizma (namerno sa izmom na kraju), nikada agresivno nisam zastupala *prave* vrednosti. JK mi ide na kurac. nervira me što se sve ono (pisanje, koncerti, ona kao pojava) naziva fenomenom.što sam naglasila kasnijemoj komentar da bi njeno pisanje za gej prajd evetualno sprečilo nasilje je čista ironija koja, gle, čuda uopšte nije uspela.moje mišljenje je zdravorazumsko, nepotkrepljeno nekom savršeno logičnom argumentacijom.neka žena piše, niko joj ne brani..ne znam samo zašto se od toga pravi tolika halabuka!
Link to comment
eh, vaso, da ti mene znaš ove teze ne bi ni pomislio, a kamoli napisao.gnušam se sintagme urbana kultura. ne slušam prave ploče, ne živim u krugu dvojke, u mojim žilama ne teče plava krv, a ni moji roditelji nisu doktori nauka,kurci palci.nikada nužno nisam zauzimala na strani elitizma (namerno sa izmom na kraju), nikada agresivno nisam zastupala *prave* vrednosti. JK mi ide na kurac. nervira me što se sve ono (pisanje, koncerti, ona kao pojava) naziva fenomenom.što sam naglasila kasnijemoj komentar da bi njeno pisanje za gej prajd evetualno sprečilo nasilje je čista ironija koja, gle, čuda uopšte nije uspela.moje mišljenje je zdravorazumsko, nepotkrepljeno nekom savršeno logičnom argumentacijom.neka žena piše, niko joj ne brani..ne znam samo zašto se od toga pravi tolika halabuka!
ok smile.gif primi moje izvinjenje i shvati moje pisanje kao retoricku figuru, posto, ako i nije primenjivo na tebe, ima na koga jeste (inace i meni JK ide na kurac, ali mi, eto, zbog ovog njenog bezobrazluka sa kolumnama, nesto manje ide na kurac. cenim da bi sa tim bezobraznim stavom i osecajem za tajming bila interesantan forumas, ako nista drugo)
Link to comment
neka žena piše, niko joj ne brani..ne znam samo zašto se od toga pravi tolika halabuka!
U Srbiji je vest kad bilo koja javna licnost kojoj uhlebljenje direktno zavisi od popularnosti podrzi gej prava. Pogotovu je vest kad tako nesto uradi neko cija je publika (moze se ocekivati) posebno zatucana i netolerantna. Dakle to je 1 cist plus za 1 srpsku javnu scenu kako god se okrene. Lepo je kriticko razmisljanje, ali ne mora bas svemu da se nadje i 1 negativna strana. Hocu reci, ne mora da se smislja ako je vec nema.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...