Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Tamo neke 2001/2 imadeh cimera koji je redovno citao Svet. Posto nisam ni na jednu literaturu gadljiv i citam sta mi dodje pod ruku, samo da sam zaludan dovoljno, upoznah se tako malo sa tadasnjom estradom. Jednom izadje intervju sa JK u kome ona rece kako mnogo gotivi Djindjica, kako se s njim jednom vozila u avionu iz Ciriha, bili sami u biznis klasi, lepo popricali i ona mu poklonila jedan njen CD. Eto, lepo. Mene ovaj sto mi tutnuo to da "obavezno procitam" sve upitno gleda, ja malo nesto mislio, pa smislio: "sta ima veze, pola Srbije oce da ga ubije, jedva nakuplja 7 posto, svako ima pravo na svoje misljenje, sto ga vise ljudi gotivi, to bolje, pa koji da su i kakvog god profila (bozemeprosti)". Onda nastavih da citam Vreme, Danas i slusam Pescanik. I vatam za gushu svakog ko trabunja o mafijaskom premijeru koji svercuje cigarete.Iz tog razloga nisam uopste bio sokiran niti makar iznenadjen sto je ona to napisala. Imala je ranije neke progej istupe, vidim da je to neki Lejdi Gaga fazon (koju umem da poslusam s vremena na vreme, sram me bilo). Nisam ni znao da pise kolumne. Lepo. Genijalni maderfaking momenat sa jebavanjem u dupe i pusenjem, krajnje eksplicitan i sasvim na mestu. I sustina cele price o srpskim muskarcinama. Sta me zabole sta peva, kako se oblaci itd. Jos manje za koga je udata. Pa valjda je neki cilj da sto vise ljudi u Srbiji, ma kog da su "profila" pocne da podrzava ta gej prava i ostale stvari, a ne da sve u Srbiji transformisemo u intelektualce koji ce u svemu da se slazu i da odgvoaraju zamisljenim standardima neke samozvane intelektualne elite koja ni izmedju sebe ne moze da se dogovori koji su ti standardi, a i koja je dobrano posvadjana izmedju sebe.

Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Najlepse je sto su neki hejteri JK (a to su navodno zbog njenog "doprinosa" srpskoj kulturi), ujedno i zagovornici teze o postojanju kulturasizma/kulturfasizma u redovima "druge" Srbije.

Link to comment

a da je samo otisla na gej prajd? zamjeralo joj se sto nije, ako se ne varam. a ispade da je ovo sto je uradila rizicnije. dok je odlazak na gej prajd nedvojbeno kul, to znamo od ranije. ionako ce sljedece godine i stoya i darabubamara da vrckaju za gej prava na ulicama beograda. i radisa urosevic, ako dozvole obaveze u uo poste srbije. dobro, on mozda i ne.

Link to comment
Najlepse je sto su neki hejteri JK (a to su navodno zbog njenog "doprinosa" srpskoj kulturi), ujedno i zagovornici teze o postojanju kulturasizma/kulturfasizma u redovima "druge" Srbije.
tako nekako. ako uopšte rabimo taj termin "kulturrasizam", onda bi bilo lepo priznati da je i stav da karleuša nije sposobna da samostalno napiše onakvu kolumnu, takođe kulturrasistički.
Link to comment
Pa naravno da nema razloga za dizanje buke. Zena je iznela jedan liberalan i progresivan stav o osetljivom drustvenom pitanju, za koji bi bilo prirodno da na ovom forumu bude pozdravljen. Ali ne lezi vraze, njoj se osporava kredibilitet da o necemu misli ispravno i slicno kao velika vecina ljudi ovde. Otkud pravo jednoj silikonskoj sabanki, ovaplocenju primitivizma i sveopsteg zla, da deli stavove ovde okupljene intelektualne avangarde? Po cemu smo mi to onda posebni ako je jedna Dzej Kej u stanju da dosegne nasa moralna nacela, pa jos i da ih formulise mnogo jezgrovitije i prosecnom Srbinu razumljivije? Odakle joj uopste ideja da se bavi necim sto predstavlja ekskluzivitet urbanih mudraca, koje, istina, mrzi da pomere dupe i odu na gej paradu, ali ce zato bespostedno, preziruci opasnost, braniti prava gej populacije u ljutim forumskim okrsajima? Ne smemo to dopustiti ni po koju cenu. Moramo se tome suprotstaviti svim sredstvima. Ukljucujuci zamenu teza i skretanje sa teme na njen celokupan profesionalni angazman i licni profil. Pa cemo zato samo podsetiti na neke notorne cinjenice, kao na primer da je JK bila jedan od stubova Milosevicevog rezima i da je mogla jednim potezom pera da spreci nasilje od 10. listopada da je to iskreno zelela. Na kraju cemo zakljuciti da bi joj pametnije bilo da se vrati promovisanju kica, za sta je jedino kvalifikovana i podobna, a da borbu za ljudska prava prepusti onima koji na to imaju tapiju.
plus milijun
Link to comment
tako nekako. ako uopšte rabimo taj termin "kulturrasizam", onda bi bilo lepo priznati da je i stav da karleuša nije sposobna da samostalno napiše onakvu kolumnu, takođe kulturrasistički.
kako se uzme. ghostwriting je sasvim OK stvar, bitno je da je stala iza te kolumne, kakve ima veze ko je pisao. imam neke poluinformacije da je ovaj nastup osmislila uz pomoc matere joj, a sta ga znam, ima i ljudi koji ne umeju da govore, ali umeju da pisu.
Link to comment
Pa naravno da nema razloga za dizanje buke. Zena je iznela jedan liberalan i progresivan stav o osetljivom drustvenom pitanju, za koji bi bilo prirodno da na ovom forumu bude pozdravljen. Ali ne lezi vraze, njoj se osporava kredibilitet da o necemu misli ispravno i slicno kao velika vecina ljudi ovde. Otkud pravo jednoj silikonskoj sabanki, ovaplocenju primitivizma i sveopsteg zla, da deli stavove ovde okupljene intelektualne avangarde? Po cemu smo mi to onda posebni ako je jedna Dzej Kej u stanju da dosegne nasa moralna nacela, pa jos i da ih formulise mnogo jezgrovitije i prosecnom Srbinu razumljivije? Odakle joj uopste ideja da se bavi necim sto predstavlja ekskluzivitet urbanih mudraca, koje, istina, mrzi da pomere dupe i odu na gej paradu, ali ce zato bespostedno, preziruci opasnost, braniti prava gej populacije u ljutim forumskim okrsajima? Ne smemo to dopustiti ni po koju cenu. Moramo se tome suprotstaviti svim sredstvima. Ukljucujuci zamenu teza i skretanje sa teme na njen celokupan profesionalni angazman i licni profil. Pa cemo zato samo podsetiti na neke notorne cinjenice, kao na primer da je JK bila jedan od stubova Milosevicevog rezima i da je mogla jednim potezom pera da spreci nasilje od 10. listopada da je to iskreno zelela. Na kraju cemo zakljuciti da bi joj pametnije bilo da se vrati promovisanju kica, za sta je jedino kvalifikovana i podobna, a da borbu za ljudska prava prepusti onima koji na to imaju tapiju.
ne samo to- primecujem i blagi kulturrasizam, jer oni drugi, prljavi, glupi i zli, pokazuju neke znake pravilnog razmisljanja :blink: pa se sad iscudjavamo. umesto da pokazuje sise, prdi, zdere cvarke, il sta vec ti orkovi rade, ona prica o ljudskim pravima. no nebitno, kad je vec tu, uzecemo je za dobrog divljaka (u srbiji se to nekad zvalo "posteni albanac") i vodati je okolo i praviti fenomen od nje. ne zna se koji su gori, ovi sto je napadaju, il ovi sto je brane.
Link to comment

A zasto je (ako moze za nas neupucene) Karleusino pisanje u domeni fenomena? P.S. Inace, U Hrvatskoj vec duze vrijeme vlada trend tzv. estradnjacke literature gdje razne Vlatke Pokos, Simonice i slicne (jos se ceka Severina) zabavljaju mase svojim autobiografijama i slicnim pokusajima. To su trenutno, uz tursku sapunicu "Seherazada", najuspjesniji (a)kulturni proizvodi na ovom dijelu Balkana.

Link to comment
Pa naravno da nema razloga za dizanje buke. Zena je iznela jedan liberalan i progresivan stav o osetljivom drustvenom pitanju, za koji bi bilo prirodno da na ovom forumu bude pozdravljen. Ali ne lezi vraze, njoj se osporava kredibilitet da o necemu misli ispravno i slicno kao velika vecina ljudi ovde. Otkud pravo jednoj silikonskoj sabanki, ovaplocenju primitivizma i sveopsteg zla, da deli stavove ovde okupljene intelektualne avangarde? Po cemu smo mi to onda posebni ako je jedna Dzej Kej u stanju da dosegne nasa moralna nacela, pa jos i da ih formulise mnogo jezgrovitije i prosecnom Srbinu razumljivije? Odakle joj uopste ideja da se bavi necim sto predstavlja ekskluzivitet urbanih mudraca, koje, istina, mrzi da pomere dupe i odu na gej paradu, ali ce zato bespostedno, preziruci opasnost, braniti prava gej populacije u ljutim forumskim okrsajima? Ne smemo to dopustiti ni po koju cenu. Moramo se tome suprotstaviti svim sredstvima. Ukljucujuci zamenu teza i skretanje sa teme na njen celokupan profesionalni angazman i licni profil. Pa cemo zato samo podsetiti na neke notorne cinjenice, kao na primer da je JK bila jedan od stubova Milosevicevog rezima i da je mogla jednim potezom pera da spreci nasilje od 10. listopada da je to iskreno zelela. Na kraju cemo zakljuciti da bi joj pametnije bilo da se vrati promovisanju kica, za sta je jedino kvalifikovana i podobna, a da borbu za ljudska prava prepusti onima koji na to imaju tapiju.
svaka čast!
Link to comment
no nebitno, kad je vec tu, uzecemo je za dobrog divljaka (u srbiji se to nekad zvalo "posteni albanac") i vodati je okolo i praviti fenomen od nje. ne zna se koji su gori, ovi sto je napadaju, il ovi sto je brane.
kul primecenoa super mi je kako se slabo poznaje kontekst. Karleusin deo estradnog kolaca je duboko gej vec 10 godina. to ona ne krije, to ne kriju njeni fanovi, tu cveta jedna gej potkultura koja je skroz van plakara vec dugo dugo. i odjednom, ju, iznenadjenje, Karleusa brani gejeve.
Link to comment
A zasto je (ako moze za nas neupucene) Karleusino pisanje u domeni fenomena? P.S. Inace, U Hrvatskoj vec duze vrijeme vlada trend tzv. estradnjacke literature gdje razne Vlatke Pokos, Simonice i slicne (jos se ceka Severina) zabavljaju mase svojim autobiografijama i slicnim pokusajima. To su trenutno, uz tursku sapunicu "Seherazada", najuspjesniji (a)kulturni proizvodi na ovom dijelu Balkana.
vi ste nemaci pojma za nas ovde. nase progresivne estradne snage se drustveno angazuju, a vase umetnice pisu kako su se jebale u liftu
Link to comment
slucaj JK je prosta reflekcija qrca u kome je srbija. zasto bi jedno misljenje jedne javne licnosti tog profila bilo toliko bitno? zato sto srbija nema javno mnjenje (a zasto ga nema - iz mnogih razloga ali uglavnom politickih) i onda kada nesto sto bi trebalo da bude stav javnog mnjenja kaze neko ko po definiciji nema pravo da bude njegov glasnogovornik, nastane ovo cemu prisustvujemo.
a sto ne bi imala pravo?
drugim recima jos jedna srpska svinjarija. ono sto bi me u svemu tome obradovalo bi bio moment nekakvog dobrog spina, da se iza goustrajtinga krije neki srpski alister kembel koji je resio da se malo pozabavi strategijom borbe protiv homofobije oruzjem i jezikom koji druga strana razume i poznaje. jedini problem - sem dobrog zezanja koje izgleda da ipak nije za sve aktere, sudeci po nocnim razgovorima na b.kosi - je sto bi svoje kolumne trebala da pise cela ta i takva srbija, od farme do granda.
zasto svinjarija?meni bi prosto zao sto nemam ni taj recnik ni tu hrabrost da bar u privatnosti mog FB profila tako nesto napisem mojim necakinjama koje zive po vukojebinama Sandzaka. Ta "deca" od 20-ak godina slusaju JK i ostale pevaljke. i jako su protiv gej parade. prosle godine sam im pokusala objasniti koliko grese. ove godine se nisu ni javile svojim komentarima osim sto su "lajkovale" neke stranice tipa "bolej da ste nahranili 5000 gladne dece Srbije nego sto ste platili 5000 policajaca da cuvaju pedere" ili tako nesto slicno.i umesto da im se najebem mile majke zbog gluposti koje sire po familiji - ja sam cutala.i stidim seA propos stila - cudim se cudom zasto bi to bilo ko pisao? zdrav seljacki jezik. nikakva filozofija, pa to zna i moj skolski drug Miloje tako da kaze ali on je za radikale, pa koristi taj taleNT za propagiranje nekih drugih ideja..
Pa naravno da nema razloga za dizanje buke. Zena je iznela jedan liberalan i progresivan stav o osetljivom drustvenom pitanju, za koji bi bilo prirodno da na ovom forumu bude pozdravljen. Ali ne lezi vraze, njoj se osporava kredibilitet da o necemu misli ispravno i slicno kao velika vecina ljudi ovde. Otkud pravo jednoj silikonskoj sabanki, ovaplocenju primitivizma i sveopsteg zla, da deli stavove ovde okupljene intelektualne avangarde? Po cemu smo mi to onda posebni ako je jedna Dzej Kej u stanju da dosegne nasa moralna nacela, pa jos i da ih formulise mnogo jezgrovitije i prosecnom Srbinu™ razumljivije? Odakle joj uopste ideja da se bavi necim sto predstavlja ekskluzivitet urbanih™ mudraca, koje, istina, mrzi da pomere dupe i odu na gej paradu, ali ce zato bespostedno, preziruci opasnost, braniti prava gej populacije™ u ljutim forumskim okrsajima? Ne smemo to dopustiti ni po koju cenu. Moramo se tome suprotstaviti svim sredstvima. Ukljucujuci zamenu teza i skretanje sa teme na njen celokupan profesionalni angazman i licni profil. Pa cemo zato samo podsetiti na neke notorne cinjenice, kao na primer da je JK bila jedan od stubova Milosevicevog rezima i da je mogla jednim potezom pera da spreci nasilje od 10. listopada da je to iskreno zelela. Na kraju cemo zakljuciti da bi joj pametnije bilo da se vrati promovisanju kica, za sta je jedino kvalifikovana i podobna, a da borbu za ljudska prava prepusti onima koji na to imaju tapiju.
Miloglede, Hvala.nemam vremena da se lepo izrazim na zadatu temu pa ti hvala sto si to uradio za mene.*****mada, mozda mene cela ta prica ne pogadja toliko posto JK do sad nisam ni videla ni cula. Onda sam odgledala par spotova na youtube... americke pevaljke mi ne izgledaju mnogo inteligentnije od nje. preterala zena sa silikonima... pretrela bila i Victoria Beckam pa se "reoperisala" Od Victoria- e nisam cula nista ni izbliza ovako korektno.
Link to comment

Nema tu šta da se brani ili hailuje. Svira mi pavle za JK, ne zanima me uopšte, osim što konstatujem da je u ovom slučaju uradila baš ono što treba, a što je 1) daleko korisnije od drugosrpskog PC mrsomuđenja po forumu 2) daleko rizičnije od drugosrpkog PC mrsomuđenja po forumu. A vi slobodno nastavite.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...