Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

to je ova ista Jelena unsure.gif:

Na pitanje šta je problem da u tome da i ovako jednostavne poruke, kakve ona šalje, ne uspijevaju da dopru do ljudi, šta to svaki pojedinac treba da uradi da napravi promjene, ona ja kazala da je 'možda i previše plava za to pitanje' ali da misli da se radi o našem mentalitetu.<br style="text-rendering: geometricprecision; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; ">'Ljudi na Balkanu nisu loši, imamo puno kvaliteta, jako smo talentovani, lijepi, svestrani, uspješni, duhoviti. Radi se o tome da smo vjerovatno jako dugo vremena živjeli loše, vodili su nas pogrešni ljudi. Zbog toga smo izgubili ljudsko u nama i zatvorili se', izjavila je Karleuša.<br style="text-rendering: geometricprecision; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; ">
koja se prosle godine deklarisala kao ateista...kako to da je takva deklaracija prosla bez komentara?
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Bilo bi dobro da se JK ne zaustavi samo na ovome, vec da polako, mic po mic iznese svoje misljenje i o inspiratorima i organizatorima, o hapsenju Ratka recimo i taj rad.Naravno, samo ukoliko ona to zeli i ukoliko razmislja i na tu temu. Ako ne, onda nema frke.
Naravno. Mene jako zanima i sta misli o teoriji struna, narocito o njenoj sprezi sa kvantnom hromodinamikom.@modesti: zbog tajminga, naravno. prineses sibicu vlaznom kaputu, ne desi se nista. prineses je stogu sena, et voila. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ponavljam, sve one razloge koje si na forumu iznosio kako bi opravdao prilepljivanje etikete "kulturrasizam", možeš da aktiviraš i ovim povodom (da ih ne listam sad, mrzi me). U tom kontekstu je relativno nebitno jesu li "poluinformacije" kojima raspolažeš tačne ili lažne.
Pa i u pravu si, kad razmislim bolje.
Link to comment
pricekajmo jos par nedelja da vidimo sta ce uciniti Seka Aleksic...
Seka ce verovatno napraviti vlastiti show program Postanite Sekin gej drugargde ce se takmiciti gejevi za njenu naklonostposto su joj civave dosadile, a verovatno i muz... Edited by sherman
Link to comment
meni nije jasna ni pozitvna percepcija bjelosvjetskih gej prajdova koji su totalno kic* a ujedno protivljenje karleusinom estradnom nastupu.
da parafraziram jednog od najvecih srpskih sinova (zasluznog za transport bele tehnike u jednom, a ljudi u drugom smeru): "gay parada, ako je gay parada, ne moze da bude kic". ili bar 1 intelektualac sa ovih prostora ne bi smeo da kaze, jer bi ga to ucinilo fasistom i relativizatorom. mora da se razmilja u koloseku, takva su vremena. oduvek.
Link to comment
U Srbiji je vest kad bilo koja javna licnost kojoj uhlebljenje direktno zavisi od popularnosti podrzi gej prava. Pogotovu je vest kad tako nesto uradi neko cija je publika (moze se ocekivati) posebno zatucana i netolerantna. Dakle to je 1 cist plus za 1 srpsku javnu scenu kako god se okrene.
+1To nije samo vest, nego lepa vest, koja vraća nadu da možda ipak ima nade za ovo društvo prepuno agresije prema svemu što je različito. Obradujem se i prijatno iznenadim kada naletim na bilo koga ko ima stavove slične kao JK. "Živi i pusti druge da žive" - jako malo ljudi u Srbiji misli tako, još manje ima hrabrosti da to javno kaže.Kada se radi o elementarnoj stvari kao što je stav o poštovanju ljudskih prava - potpuno je irelevatno da li dolazi od osobe koja ima ili nema formalno obrazovanje, kakvu muziku sluša i tako dalje (obaška što to je irelevantno i za mnoge druge stvari i sudove). Kako uopšte bilo kome TO može da bude bitnije od onoga što je JK rekla? Kako to odjednom postaje važnije da li jeste ili nije postala popularna zahvaljujući režimu devedesetih?Ovi stavovi jesu njeni. Još pre par godina je na Piramidi
isto što i sada. Nebitno je da li joj neko pomaže da izbrusi tekst u Kuriru, bitno je što ona tako misli i što stoji iza toga i što to svako vidi i čuje.
Link to comment
Naravno. Mene jako zanima i sta misli o teoriji struna, narocito o njenoj sprezi sa kvantnom hromodinamikom.@modesti: zbog tajminga, naravno. prineses sibicu vlaznom kaputu, ne desi se nista. prineses je stogu sena, et voila.
pa jeste tako.ja sam za nju cula prosle godine kad sam bila u Srbiji i kad je izjavila da je ateista. Meni je ta izjava bila mnogo jaca nego ova. Ona je bila nicim iznudjena, nije bilo nikakve parade i drame. A ni to joj nije prvi put da se zajebava sa crkvom koliko sam cula. bese onih fotografija "like a Virgin" shodno tome
Bilo bi dobro da se JK ne zaustavi samo na ovome, vec da polako, mic po mic iznese svoje misljenje i o inspiratorima i organizatorima, o hapsenju Ratka recimo i taj rad.
cini se da ona niti je pocela sad a cenim da ce naci vremena da odgovori i na ta pitanja...cenim da nas boli sto ono sto mi mislimo neko drugi kaze i o tome se prica (ne vidim "fenomen" ali ko zna...) a mi to po forumima pisemo po sedeljkama pricamo, na tribinama fiiiiiina inteligencija objashnjava i daje intervjue stranim novinama na stranim jezicima i ........ KLINACtuzno i frustrirajuce. granted. get over it :)
Link to comment
no nebitno, kad je vec tu, uzecemo je za dobrog divljaka (u srbiji se to nekad zvalo "posteni albanac") i vodati je okolo i praviti fenomen od nje. ne zna se koji su gori, ovi sto je napadaju, il ovi sto je brane.
hehe, fantastichni miralem, ljubitelj sredine! :Dniko od branilaca ne govori i ne pise o karleusi afirmativno samo da bi, eto, pokazao kako je tolerantan prema narodnjacima jer i oni su ljudi. ma jok! ovde je bas podrska osobi sa imenom i prezimenom i njenim stavovima koje iznosi. vrlo precizno! Edited by MayDay
Link to comment
a da je samo otisla na gej prajd? zamjeralo joj se sto nije, ako se ne varam. a ispade da je ovo sto je uradila rizicnije. dok je odlazak na gej prajd nedvojbeno kul, to znamo od ranije. ionako ce sljedece godine i stoya i darabubamara da vrckaju za gej prava na ulicama beograda. i radisa urosevic, ako dozvole obaveze u uo poste srbije. dobro, on mozda i ne.
Ovde se nešto važno propušta da se vidi. Ponavljam: nije se JK u kolumnama i nedavnim nastupima na TV B92 bavila samo ljudskim pravima LGBT populacije, već je smelo oplela i po drugim trulim aspektima društva - Palmi, kleru, "piscu" Miloradu Ulemeku itd. Danas u ovoj zemlji gotovo svima je na prvom mestu lična bezbednost (slučaj RTS komentatora koji je prenosio incidentni događaj u Đenovi), i malo ko usuđuje da o stvarima piše neuvijeno u oblande i bez dlake na jeziku. Stoga - što bi reko Gonzo - big rispekt JK za integritet i hrabrost. Istupila je i javno rekla neke surove i istinite stvari o problemima pred kojima se najveća većina javnih ličnosti - mislećih i nemislećih - pokriva ušima i ćuti. Kad se neka druga javna ličnost, recimo Boris Tadić ili Dara Bubamara, budu usudili da kažu narodu u facu (kao što se JK u emisiji kod Ćosića usudila da kaže) da među popovima ima velikih smradova i da je crkva sanatorijum za hohštaplere, pa naravno da neću ostati ravnodušan nego ću jbg reći - Borise, Daro, wow, big rispekt za hrabrost. Edited by Willow
Link to comment
hehe, fantastichni miralem, ljubitelj sredine! :Dniko od branioca ne govori i ne pise o karleusi afirmativno samo da bi, eto, pokazao kako je tolerantan prema narodnjacima jer i oni su ljudi. ma jok! ovde je bas podrska osobi sa imenom i prezimenom i njenim stavovima koje iznosi. vrlo precizno!
treceputas i ljubitelj da alija :lol: poenta je da podrske osobi sa imanom i prezimenom ima upravo jer je narodnjak. pa se ljudi iscudjavaju sto misli to sto misli i sto je u stanju da napise recenicu sa sve interpunkcijom. sto je valjda rezervisano samo za njih. ukratko, svaka cast jk-u, ali to jednostavno nije, niti bi trebalo da se uzdize na nivo nekog fenomena.a ako smatrate da jeste, molim da se otvori i topik "fenomen miralem" i da mi tu pruzate podrsku, posto sam i ja objasnjavao zasto je gay parada potrebna. i takodje mislim da ne treba klati ljude, otimati im imovinu, krasti pare iz budzeta i svasta jos nesto.
Link to comment
a ako smatrate da jeste, molim da se otvori i topik "fenomen miralem" i da mi tu pruzate podrsku, posto sam i ja objasnjavao zasto je gay parada potrebna. i takodje mislim da ne treba klati ljude, otimati im imovinu, krasti pare iz budzeta i svasta jos nesto.
Ali svi znamo da tebi postove pise Tonci Adamz
Link to comment
a ako smatrate da jeste, molim da se otvori i topik "fenomen miralem" i da mi tu pruzate podrsku, posto sam i ja objasnjavao zasto je gay parada potrebna. i takodje mislim da ne treba klati ljude, otimati im imovinu, krasti pare iz budzeta i svasta jos nesto.
uglazbi stavove i snimi album -_-
Link to comment
a ako smatrate da jeste, molim da se otvori i topik "fenomen miralem" i da mi tu pruzate podrsku, posto sam i ja objasnjavao zasto je gay parada potrebna. i takodje mislim da ne treba klati ljude, otimati im imovinu, krasti pare iz budzeta i svasta jos nesto.
ali, ali, ti ne pripadas ni jednom korpusu! ti si one of a kind!a i ds krade pare iz budzeta...hihihihi...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...