Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Delim tvoje zapažanje.
Ovde postoje dve grupe "JKmrzaca". Jedni su se dosetili da je "tekst sranje", a drugi da "to JK nije mogla da napishe" (nego Basara, Markes, Borhes...) Aj' dogovorite se. Joj shto volim kako liberali ne mogu da progutaju shto je Karleusha jedna od njih. Gledajte se malo u ogledalo, bre, "ekskluzivci"!
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Ja i dalje zaista ne vidim kako je ovaj tekst bilo šta što ne bi mogla da napiše osoba sa srednjom školom i jednom funkcionalnom hemisferom. confused5.gif
well.... toplo :naughty: na tragu si :yawn2:
Link to comment
Srbi poput tebe. Karleushin uspeh, naravno.Mnogo boli kad neko neochekivan i not kosher uchini bolje od tebe ono shto bi ti volela da si mogla da uradish. Prosto ne znash kud cesh s tim onda - te "nije to to", te "nije ona pisala", te "pisao Basara". Nezgodno, bash.
ovo moronsko opazanje je, dabome, pokusaj ironije?
Link to comment
Srbi poput tebe. Karleushin uspeh, naravno.Mnogo boli kad neko neochekivan i not kosher uchini bolje od tebe ono shto bi ti volela da si mogla da uradish. Prosto ne znash kud cesh s tim onda - te "nije to to", te "nije ona pisala", te "pisao Basara". Nezgodno, bash.
ti mora da si darko kostić. :lol:
Link to comment
poslednju kolumnu je pisala osoba koja se vise godina profesionalno i rutinski bavi pisanjem. ne mogu ovo da argumentujem, pa molim da me se ne pita kako znam. jednostavno - znam.
Da li to suštinski nešto menja? Možeš li da dokažeš da bilo čije pisanije u ovoj zemlji piše potpisnik a ne neki anonimus?Ovde je poenta u tome kako će brend izgledati a ne da li ga je osmislio lično nosilac brenda ili neki saradnik iz senke.
Link to comment
Da li to suštinski nešto menja? Možeš li da dokažeš da bilo čije pisanije u ovoj zemlji piše potpisnik a ne neki anonimus?Ovde je poenta u tome kako će brend izgledati a ne da li ga je osmislio lično nosilac brenda ili neki saradnik iz senke.
Ne menja nista sustinski, ja to vise iz radoznalosti (recimo nije mi jasno da Bus ne moze da ukaci da je otvaranje proznog teksta dijalogom napredan prozni postupak koji ne bi umeo da pravilno izvede neko ko ne ume da u javnosti sklopi tri prostoprosirene recenice).sto se tice sustine... mislim... gej prava brani osoba koja smatra da je uvreda kada nekome izmenis ime u muslimansko, kao sto Karleusa radi sa Cecom Aleksic. ala im je do jaja advokat, aferim.Schmeling, postoje identiteti i izvan onih koje ti arbitrarno dodeljujes. Cuj, "mi liberali", ja ne znam ni sta to znaci. Ja se secam Karleuse iz 1995. godine kada je sedela na Lukasu bez filera, pila skivi, kezila se kao kreten mrgudima oko sebe i cekala da neko dodje da joj plati pice, i kada je pet-sest godina kasnije sa onim zadriglim Karicem potpuno gudrirana posrtala po nekakvom sajmu limuzina, dok joj sa face bukvalno otpadaju komadi stvrdnute sminke. To su, dabome, validni zivotni izbori, ali radeci sve to svakako nije imala dovoljno vremena da se bavi vezbanjem humoreskne forme. Uostalom, i ja kreten pa se s tobom raspravljam o bilo cemu. Edited by vasudeva418
Link to comment
(recimo nije mi jasno da Bus ne moze da ukaci da je otvaranje proznog teksta dijalogom napredan prozni postupak koji ne bi umeo da pravilno izvede neko ko ne ume da u javnosti sklopi tri prostoprosirene recenice).
Interesantno. Još nešto?
Link to comment
sto se tice sustine... mislim... gej prava brani osoba koja smatra da je uvreda kada nekome izmenis ime u muslimansko, kao sto Karleusa radi sa Cecom Aleksic. ala im je do jaja advokat, aferim.
Slabo pratim scenu, ali mi se čini da sam negde pročitao da pravo ime (Cece? Seke?) Aleksić i jeste muslimansko. Što naravno nema nikakve veze sa bilo kakvim kvalifikacijama bilo koje od navedenih pevaljki.
Link to comment
Slabo pratim scenu, ali mi se čini da sam negde pročitao da pravo ime (Cece? Seke?) Aleksić i jeste muslimansko.
upravo sam i ja ovo hteo da reknem. Seka Aleksic joj je umetnicko ime
Link to comment
Interesantno. Još nešto?
To da tekst disciplinovano i dosledno prati formu politicke humoreske. Znam da tekst oku nekoga ko redovno cita kvalitetnu stampu deluje sasvim obicno, ali to jednostavno nije slucaj zato sto je za jednu ovakvu stilsku vezbu potrebna duga praksa. Svako od aktera price dobije packu na isti nacin, sa varijacijama u ekspoziciji da ne ispadne da se radi po sablonu. To je bre razmisljanje o tekstu koje je posledica rada, rada, i rada. Jeste plitko i netalentovano, ali profesionalno, samo ne po najvisim standardima. U svakom slucaju pismenije je od 80% kolumni nadrljotina iz aktuelne dnevne stampe, a ciji su autori ljudi koji se po ceo dan, kako-tako, bave recima.
Slabo pratim scenu™, ali mi se čini da sam negde pročitao da pravo ime (Cece? Seke?) Aleksić i jeste muslimansko.
Jeste, ali je Karleusa samo tako zove (u svojim izjavama i, pod uslovom da ju je zaista pisala, ovoj kolumni). Time, na podli malogradjanski nacin, porucuje: "Ti mislis da si Bog zna sta, ali ja znam da si ti u stvari samo jedna Turkinja, muslimanka". Svima koji hailuju Karleusu porucujem da li zaista mogu da osete simpatije prema osobi sklonoj takvim postupcima. Edited by vasudeva418
Link to comment
To da tekst disciplinovano i dosledno prati formu politicke humoreske...
Aaa ček ček, govoriš specifično o ovoj poslednjoj kolumni (priznajem da nisam ni čito - tek sad pogledao da vidim ima li šta osim prve i druge) ili generalno od početka?
Link to comment
Aaa ček ček, govoriš specifično o ovoj poslednjoj kolumni (priznajem da nisam ni čito - tek sad pogledao da vidim ima li šta osim prve i druge) ili generalno od početka?
Citao sam samo ovu poslednju i to nekako slucajno, za ostale - znam sta je u njima i to mi je dovoljno, ne moram da citam svaku bujicu banalnosti koju neko nadrlja.
Link to comment
Svima koji hailuju Karleusu porucujem da li zaista mogu da osete simpatije prema osobi sklonoj takvim postupcima.
Ne gajim bilo kakve simpatije prema dotičnoj ali nisam siguran da je šovinističko lupetanje po medijima čini nepodobnom da podrži LGBT populaciju. U redu, možda je i čini, ali time je kanal u kojem se Srbija nalazi još dublji, mislim, ako gejeve javno ne sme da podrži niko osim raspale silikonske narkomanke čiji se intelektualni dometi kreću u opsegu istrage poturica i brojanja krvnih zrnaca drugim ljudima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...