Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Ovo?

 

Deluje mi zanimljivo, ali me plaši što je izdala Laguna.

Šta kažu forumski istoričari, vrede li knjige?

 

 

Vrede. Izvini, napravio sam grešku WWII imam, hoću kupim o WWI od njega. To su skoro izdali.

 

katastrofa_evropa_ide_u_rat_1914_-_i_knj

Laguna jeste mass izdavaštvo al na XY izdatih imaš uvek barem 1 ok izdanje. Nije baš da je sve "đubre" samo po sebi.

Link to comment
pored toga, piraterija i fotokopiranje su problem s velikim p. na stranu beletristika (seti se problema paideie ili geopoetike), neki od ovih izdavača izdaju knjige koje su obavezna literatura a profesori savetuju studentima da ih fotokopiraju! da deca uštede.

 

Hm, ja jos ne cuh profesora da kaze ovako nesto. Neki idu dotle da uslovljavaju izlazak na ispit posedovanjem knjige. Svakako, sigurna sam da kopiranje obara profit ali to se nece skoro promeniti jer su fakultetski udzbenici uglavnom preskupi, narocito ako treba dati pare za knjigu koja van tog ispita nema nikakvog znacaja.

 

Ja moram priznati da me raduje sto je Kina pocasni gost sajma, moracu da posetim stand, samo pretpostavljam da nece imati nikakvu prodaju, verovatno samo izlozbeno sto me nervira unapred, opet cu da vidim gomilu knjiga koje ne mogu da pribavim <_<

Link to comment

I Rende protestvuje zbog mesta pored toaleta > Blic
 

 

Hm, ja jos ne cuh profesora da kaze ovako nesto. Neki idu dotle da uslovljavaju izlazak na ispit posedovanjem knjige.


Ja sam imala nekoliko profesora koji su nam donosili knjige na USBovima (svoje knjige i radove i nesto stranih autora) ili nam davali da kopiramo, mada realno te ne bi covek ni mogao da kupi jer je sav tiraz prodat jos pre nego sto smo mi prohodali. Predmeti za koje smo imali postene nove knjige su bili u manjini, mada ni jedan od tih profesora nije insistirao da kupujemo, a neki nam ne bi ni rekli da su napisali knjigu za predmet koji predaju. Mozda se stanje sad promenilo ali to je bio moj PMF ^_^

 

Link to comment

to se nece skoro promeniti jer su fakultetski udzbenici uglavnom preskupi, narocito ako treba dati pare za knjigu koja van tog ispita nema nikakvog znacaja.

Jedine udžbenike koje sam kupio su oni koji su mi kasnije trebali za posao.

Sve ostalo sam kopirao. Čak mi je i to povremeno bilo skupo.

Link to comment

I na mom filoloskom smo kopirali sve knjige jer nije postojao ni jedan zvanicni udzbenik a dodatna literatura su knjige koje su poslednji put stampane pre vise decenija a vecina njih nije nikada stampana na nasim prostorima :D

Znam da su npr. na pravnom neki profesori uslovljavali polaganje ispita posedovanjem knjige doticnog.

 

No, da ne offtopikujemo vise :)

Na temu, taktika za ovaj sajam mi je da se promuvam po kineskom standu i vidim mogu li da iskamcim neku knjigu na poklon ... mada mi se javlja da ce sve knjige zavrsiti u Konfucije centru i Pusicevoj biblioteci. <_<

Link to comment

Hm, ja jos ne cuh profesora da kaze ovako nesto. Neki idu dotle da uslovljavaju izlazak na ispit posedovanjem knjige. Svakako, sigurna sam da kopiranje obara profit ali to se nece skoro promeniti jer su fakultetski udzbenici uglavnom preskupi, narocito ako treba dati pare za knjigu koja van tog ispita nema nikakvog znacaja.

ja čuh. od izdavača. ex-ministarka nada pp. inače, pišem o društvenjacima jer to znam.

napisala sam literatura a ne udžbenici. udžbenici su tradicionalno uslov. naročito ako je profesor autor -_-.

 

koliko je to naopako i svima normalno: duševni profesori pomažu studentima, a niko ne upita ono što se samo nameće za pitanje: zašto fakultetske biblioteke nisu snabdevene kako treba? zašto nema pristupa e-verzijama? zašto, ako ima, studenti i profesori to ne umeju dovoljno da koriste? zašto se izdavačima ne daje input za obnavljanje prodatih tiraža? zašto fakulteti objavljuju kojekakve spomenice i godišnjake, a ne zbirke potrebnih tekstova/radova?

 

rende i dr. opet i svuda, isti obrazac: uveli smo pokazatelje (naučno rečeno: indikatore, by prof. avramovic), imamo pravilnik... procedura je poštovana. legalisti :yucky:.

 

poz

Link to comment

kinezi su tražili veći prostor od onog što sleduje gostujuću zemlju, tako da su smešteni u onu halu gde su udžbenici.

u tom smislu, ostalo je upražnjeno mesto u glavnoj hali... i to je raspoređeno između par dva put pogađaj kojih izdavača.

Link to comment

ja čuh. od izdavača. ex-ministarka nada pp. inače, pišem o društvenjacima jer to znam.

napisala sam literatura a ne udžbenici. udžbenici su tradicionalno uslov. naročito ako je profesor autor -_-.

 

koliko je to naopako i svima normalno: duševni profesori pomažu studentima, a niko ne upita ono što se samo nameće za pitanje: zašto fakultetske biblioteke nisu snabdevene kako treba? zašto nema pristupa e-verzijama? zašto, ako ima, studenti i profesori to ne umeju dovoljno da koriste? zašto se izdavačima ne daje input za obnavljanje prodatih tiraža? zašto fakulteti objavljuju kojekakve spomenice i godišnjake, a ne zbirke potrebnih tekstova/radova?

 

rende i dr. opet i svuda, isti obrazac: uveli smo pokazatelje (naučno rečeno: indikatore, by prof. avramovic), imamo pravilnik... procedura je poštovana. legalisti :yucky:.

 

poz

 

Na mojoj katedri u tom momentu jedini primerci udzbenika su postojali u biblioteci i to udzbenici koje su verovatno dobili od Kineza kada je katedra osnovana :D dobro, sada postoje udzbenici za kupiti i nisu previse skupi cini mi se. Ostala literatura je tek bila problematicna.

 

U boldovanom pasusu su naravno sve prava pitanja, a odgovori ko zna... nema para, nema interesovanja, nema... upisi vec sta hoces. Moje trenutno iskustvo sa master studijama je katastrofa sto se toga tice, morali smo da kupimo udzbenik udzbenik vodje studija iako je napisan '95. a od tad se ceo svemir promenio u toj tematici, ali dobro. Drugi profesor je probao da nas uceni da kupimo cak 3 njegova udzbenika ali nije smeo bas da insistira posto su potpuno van tematike predmeta koji je nama trebalo da predaje. Za vecinu literature je parola "snadjite se, ima na internetu". Ako i imaju pristup e-verzijama profesori ih ne dele sa nama. U biblioteku nisam nikad ni usla jer ima kratko radno vreme i ne radi u vreme kada smo mi imali predavanja a zbog posla ne mogu da stignem u radno vreme.

Link to comment

kinezi su tražili veći prostor od onog što sleduje gostujuću zemlju, tako da su smešteni u onu halu gde su udžbenici.

u tom smislu, ostalo je upražnjeno mesto u glavnoj hali... i to je raspoređeno između par dva put pogađaj kojih izdavača.

 

Tacno, ali ne samo da su taj visak prostora uzeli Vulkan i Laguna nego su i neki dobili manje prostora. Pretpostavljam zato da bi se tumbanje i zakidanje na prostoru desilo i bez Kineza.

Link to comment

ajd, da priložimo da ima i korekcija "nepravdi"... iz današnje Politike

 

 

 

I jedna lepa vest: Zadruga i Matica srpska, sestrinske ustanove osnovane u 19. veku, vraćene su na svoja stara mesta u Areni, odakle su prošle godine bile skrajnute.

Link to comment

Na mojoj katedri u tom momentu jedini primerci udzbenika su postojali u biblioteci i to udzbenici koje su verovatno dobili od Kineza kada je katedra osnovana :D dobro, sada postoje udzbenici za kupiti i nisu previse skupi cini mi se. Ostala literatura je tek bila problematicna.

 

U boldovanom pasusu su naravno sve prava pitanja, a odgovori ko zna... nema para, nema interesovanja, nema... upisi vec sta hoces. Moje trenutno iskustvo sa master studijama je katastrofa sto se toga tice, morali smo da kupimo udzbenik udzbenik vodje studija iako je napisan '95. a od tad se ceo svemir promenio u toj tematici, ali dobro. Drugi profesor je probao da nas uceni da kupimo cak 3 njegova udzbenika ali nije smeo bas da insistira posto su potpuno van tematike predmeta koji je nama trebalo da predaje. Za vecinu literature je parola "snadjite se, ima na internetu". Ako i imaju pristup e-verzijama profesori ih ne dele sa nama. U biblioteku nisam nikad ni usla jer ima kratko radno vreme i ne radi u vreme kada smo mi imali predavanja a zbog posla ne mogu da stignem u radno vreme.

 Niko nije razmišljao o rešenju da se nađe odgovarajući udžbenik na nekom od stranjskih jezika i onda plati specijalizovani prevodilac? Koliki deo potrebne literature je open source? Koliko koštaju licence za izdavanje? 

Link to comment

 Niko nije razmišljao o rešenju da se nađe odgovarajući udžbenik na nekom od stranjskih jezika i onda plati specijalizovani prevodilac? Koliki deo potrebne literature je open source? Koliko koštaju licence za izdavanje? 

 

A ti si bas sad nasao da postavljas tako logicna i prakticna pitanja? :D

 

Iskreno, ne razumem se u izdavacki posao previse ali sam sigurna da je sve to izvodljivo, ali...

Link to comment

http://ocw.mit.edu/courses/ - MIT Opencourseware, 2200 kurseva, valjda imaju i ono što vama treba. Siguran sam da nisu jedini. Ugrubo, prevodioci naplaćuju u proseku oko  $0.12 po reči izvornog teksta, što mu dođe oko 6000 za knjigu od oko 140 strana sa oko 350 reči po strani, bez ikakvih popusta na količinu. Ako vam baš treba prevod sa engleskog. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...