Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Ima vise varijanti. Kosta ili 1600 za sve 4 gume valjda sa balansiranjem, ili 800-1200 ako se ne varam, pod uslovom da imas 8 felni pa menjas samo gume bez prebacivanja na iste felne... ili, u mom slucaju, kosta jedno kvalitetno usinuce ledja. Dobar sam sa tim radnikom sto radi kod vulkanizera jednog pa mi je rekao da dodjem kod njega kuci da zamenimo dzabe, podigli auto napred mojom dizalicom i onda, posto je zadnja guma jedva bila izdignuta minimalno od zemlje on mi rekao da malo podignem auto tamo za onaj srp ili sta vec dok on odradi sta treba, i ja uhvatio, vazdigao naglo i sjebao se :D Za 680 dindzi po gumi, ja bi trazio da mi zamenu rade Pamela i Seron Stoun licno, i to iz najboljih dana, ne sad kad su babe.

 

Inace, one letnje Miselinke sam preskocio, preporucio rodjaku jednom i on je uzeo. Ja cu ipak ili nove ili polovne stare do recimo 2 godine, ali o tom potom.

 

 

pre ce biti da si roknuo neku bankinu ili tako nesto, meni se desilo vise puta da tako sjebem gumu

 

 

Ja jok ali keva vrlo moguce jer sam je video kako prelazi preko visokih ivicnjaka vise puta, opusteno.

Edited by Zli Gli
Link to comment

 

Ja jok ali keva vrlo moguce jer sam je video kako prelazi preko visokih ivicnjaka vise puta, opusteno.

 

 

I ti joj i dalje dozvoljavaš da vozi? Čoveče, sjebaće ti indeks brzine, kako će posle gume da ti se ponašaju na 200kmh? :(

Link to comment

Једно питање, две старије зимске гуме, пољске Дебица, које имам ускоро пуне 4 године и после ове зимске сезоне их бацам.

Пошто су мало прешле и добра им је шара, како се зимске гуме понашају лети?

Размишљам да ли да их изакам током лета на задњим точковима и после бацим. 

Link to comment

Једно питање, две старије зимске гуме, пољске Дебица, које имам ускоро пуне 4 године и после ове зимске сезоне их бацам.

Пошто су мало прешле и добра им је шара, како се зимске гуме понашају лети?

Размишљам да ли да их изакам током лета на задњим точковима и после бацим.

 

Greju se, veća potrošnja goriva, bučnije.

Znam ljude™ koji već par godina ne menjaju zimske, ali ono do 200 km u komadu, ne preko 100km/h.

Link to comment

Једно питање, две старије зимске гуме, пољске Дебица, које имам ускоро пуне 4 године и после ове зимске сезоне их бацам.

Пошто су мало прешле и добра им је шара, како се зимске гуме понашају лети?

Размишљам да ли да их изакам током лета на задњим точковима и после бацим. 

tapni ih zligliju ta stotku i kupi nove.

Link to comment

Jepse, imam zimske a letnje cu neke kvalitetne, mozda i nove, da se ne bi istopile i da im ne iskoci jajo.

 

u martu pišeš post da je striko našao neke dobre polovne točkove u neuchatelu, 4 godine, šara 6mm, al zato 15 evra po gumi, mmw

Link to comment

Jok bre, imam lepih para na dugu od rodbine i prijatelja, ne gori za lovu kad su gume i felge™ u pitanju nego ono, vecina ljudi oko mene kupuje polovne pa zato... a i daleko je Nojsatel od Vintertura, 170km, nije vredno cimanja.

Link to comment
  • 1 month later...

Kakvo je uzivanje voziti po snegu kad imas dobre zimske gume, do jaja. Kapiram da ove moje Vredestein i nisu neki svetski vrh ali jako dobro cupaju, minimalno se klizu tj. skoro nikako a moze i lepo da se driftuje po potrebi. Drug sa Pasatom B6 nije mogao sa letnjim da izadje sa parkinga kladionice pa sam ga gurao, jedva se iscupao, a ja laganeze svuda. Milina.

Link to comment

Kakvo je uzivanje voziti po snegu kad imas dobre zimske gume, do jaja.

+ koliko hoces. meni omiljeni deo godine za voznju kad ovako padne sneg. istina odrastao sam u surovoj klimi (tj. surovijoj od beogradske) pa imam dosta iskustva jos kao klinac sa snegom/ledom,

a ovo sto Toni kaze valjda stvar navike, ja (skoro) nikad nisam imao letnje gume, vec iskljucivo zimske. jeste da pri isteku trece/cetvrte godine (kad obicno menjam) leti skripe kao lude cak i pri maloj brzini u krivini, ali se tera ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...