Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Ja bi' najpre isto Goodyear, najvise zbog ovih 68 decibela :D Mada nesto mislim da se to realno i ne primeti, i ove moje zimske su 68 pa su prilicno bucne, pogotovo kad je put ne bas sjajan. Nisam pametan, verovatno cu Kontinental vijati.

Link to comment

Ma sa ovim zimskim na odredjenima delovima puta mi se iznutra cuje kao da vozim tenk ali to je valjda normalno kad se vozi po onoj kocki i ostalim neravnim deonicama, a kod letnjih mi je bitnije ovo kakve su po kisi, akvaplaning ili kako vec. Pisao sam ovim Bosancima da pitam jel imaju sve te gume na stanju i koji je datum proizvodnje, ako bude sve ok uzecu one sa sto mladjim DOT-om. Naravno, pod uslovom da sve bude moglo da se odradi uopste, povrat PDV-a i ostalo, a pre toga treba i neki rodjaci iz Brckog da to naruce pa da im stigne tamo, da ne idem u fakin' Gradisku :D

Link to comment

Zgli™, idi na tirerack.com i prozvrljaj malo po komentarima/ocjenama. Ne koliko po samim modelima, jer vjerovatno nisu isti za americko i evropsko trziste, vec po proizvodjacima.

 

Iz mog iskustva, nabolje (kombinacija: perfrmanse i dugotrajnost) gume su Michelin. Iza njih Continental, pa onda svi drugi. Najtishe ever, Pirelli Cintuarto, a najlosije Dunlop. To ni na tudja kola ne bih stavio. Jedne godine kupio jer bile na nekoj rasprodaji, nakon 12k milja morao kupiti nove jer su totalno ocelavile.

Link to comment

Jebat ga, zbunjen sam sad a bas sam mislio da je to manje vise isto i da ce meni, koji nikad nisam terao nove gume, biti sve jednako dobre. Cekam da mi odgovore samo jel imaju sve na stanju pa cu videti jos, necu da mi uvale neke koje imaju DOT iz 2012. ili tako nesto. Miselinke ili Goodyear, izgleda da ce tako biti, i moram neke lepe felne naci uz njih a da ne kostaju kao bubreg.

Link to comment

zasto se kod nas ne voze vise all season gume? juce sam presla 3 godisnja doba i od vrucine do kise i magle do hladnoce i polusnega i nazad. ma nikakvih problema.

 

pitam cisto me interesuje

Edited by mustang
Link to comment

zasto se kod nas ne voze vise all season gume? juce sam presla 3 godisnja doba i od vrucine do kise i magle do hladnoce i polusnega i nazad. ma nikakvih problema.

 

pitam cisto me interesuje

Zato što su nam zime prehladne za all seazon, a leta pretopla, pa se gube sve osobine koje su potrebne na tim teperaturama...

 

Jbg, ovde je bilo -15 nedelju dana, a na leto će biti +35 pola leta... To nijedna guma ne može da izdrži...

Link to comment

Javili mi se ovi mejlom, DOT je 2216 (za Goodyear, cenim da su i sve ostale iz 2016. godine) sto je skroz ok, jedino ima ta neka fora sa izdavanjem racuna za strane drzavljane zbog povrata PDV-a a u to se ne razumem, hteo sam da odradim nesto da ne moram da idem skroz tamo ali bice izgleda zajebano.

Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.polovniautomobili.com/gume/9458924/goodyear-20555-r16-letnja

 

Nadjoh ovde ove Goodyear za 250e, u Bosni izadje 30ak evra manje ali to nije vredno cimanja oko PDV-a i ostalih gluposti, plus me do Gradiske gorivo izadje verovatno vise od tih 30e pa cu otprilike uzeti ove. Jedino ovaj indeks brzine nije isti, ovde je W a na vecini H, jel to nema nikakve veze? Ove W su jos kao do 270km/h a ja ne bi isao ni do 210 koliko je na ovima sto su sa oznakom H, od viska glava valjda ne boli :D Naravno, ako neko zna gde ima jos jeftinije da se uzmu neke nove, moze i Michelin i Continental, neka me prosvetli u skorije vreme.

Link to comment

Precoge, brate napaceni, ne znam jel jace sto se na slikama vidi da su nove, ili sto u opisu pise da su nove, ili sto je cena 250e a to je, slozices se, ipak malo previse za polovne. Kanda nisi ni pogledao oglas nego se istovario na prvu loptu.

 

Indeks brzine sam pomenuo bezveze posto ne znam jel ima ikakve veze sa bilo cim a vidim da je kod vecine guma oznaka H ili ponegde V, samo zato.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...