Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Od gume se trazi da bude ocuvanih sara, bez ostecenja, sve u svemu redovno i u skladu sa predjenom kilometrazom menjana.

Zimi, dakle sa snegom koga ima ali i ne mora da bude, kisama, sarenim kolovozima, od suvog, preko vlaznog do zaledjenog, pouzdati se u gume i ono sto je u njih ulozeno, je em tehnicka budalastina, em neodgovorno.

Vredi i vazi se samo pazljiva voznja, bez bahacenja i egzibicija poznatih kao 'ja to umem bolje od drugih koji su budale i nepotrebno kilave i vuku se, a i gume sam platio 200 evra/kom...

Slažem se, parcijalno™. :D

Zamenio sam kristal sa savom.

Primeti se razlika, veruj mi.

Mada za mojih 3k u zimskim uslovima, ništa značajno. Skinem brzinu za 20km/h i rešeno.

Link to comment

Slažem se, parcijalno™. :D

Zamenio sam kristal sa savom.

Primeti se razlika, veruj mi.

Mada za mojih 3k u zimskim uslovima, ništa značajno. Skinem brzinu za 20km/h i rešeno.

Naravno da se primeti, znam i sam :).

Ali praviti od toga beskrajnu pricu sa sve besomucnim zavirivanjem u testove i ostale gluposti je gubljenje vremena.

Resenje se - kao i uvek kada su automobili i voznja u pitanju - pamet u glavu.

Sranja, naime, dolaze iz glave, a ne zbog guma.

Link to comment

Naravno da se primeti, znam i sam :).

Ali praviti od toga beskrajnu pricu sa sve besomucnim zavirivanjem u testove i ostale gluposti je gubljenje vremena.

Resenje se - kao i uvek kada su automobili i voznja u pitanju - pamet u glavu.

Sranja, naime, dolaze iz glave, a ne zbog guma.

+1

Mislim da je i pojas suvisan, samo treba prilagoditi voznju.

Link to comment

Preteruješ namenski u drugu stranu.

Znam, jebiga, ali praviti od nabavke guma mudrost je takodje preterivanje: nikakva mudrost nije potrebna kupiti pravutm gumu, to je pitanje cene u krajnjoj liniji.

Ali, em se ne moze uvek, em je prica pocela oko budalastine 'zimske gume obavezne samo kad je sneg...'

Dati suvisne pare za zimsku gumu ciji ama bas nikakav kvalitet, izrazen sa koliko 'oces nula, nece da te izvadi kad naletis na led i cije ponasanje na snegu zavisi samo od dubine sare (nekad su to resavale takozvane 'kramponke', danas laik tesko moze da razlikuje letnju od zimske gume osim po imenu  :)) je po meni nepotrebno.

Obaska sto nosi maltretmane kao sto je sezonska zamena, sezonsko lagerovanje, starenje guma koje ne koristis...

 

Edit: @ precog: ako moze bez redovnog forumskog udavljivanja :)

Lupetas bez ikakve potrebe i nicim izazvan.

Edited by namenski
Link to comment

Znam, jebiga, ali praviti od nabavke guma mudrost je takodje preterivanje: nikakva mudrost nije potrebna kupiti pravutm gumu, to je pitanje cene u krajnjoj liniji.

Ali, em se ne moze uvek, em je prica pocela oko budalastine 'zimske gume obavezne samo kad je sneg...'

Dati suvisne pare za zimsku gumu ciji ama bas nikakav kvalitet, izrazen sa koliko 'oces nula, nece da te izvadi kad naletis na led i cije ponasanje na snegu zavisi samo od dubine sare (nekad su to resavale takozvane 'kramponke', danas laik tesko moze da razlikuje letnju od zimske gume osim po imenu  :)) je po meni nepotrebno.

Obaska sto nosi maltretmane kao sto je sezonska zamena, sezonsko lagerovanje, starenje guma koje ne koristis...

 

Edit: @ precog: ako moze bez redovnog forumskog udavljivanja  :)

Lupetas bez ikakve potrebe i nicim izazvan.

a sta cemo sa vazdusnim jastucima, da li su oni potrebni? 

:huh:

Link to comment

Drugari, hajde molim vas za malo međusobnog poštovanja.

Ključna razlika između zimskih i letnjih nije toliko u šari, koliko u mekoći. Letnje su dosta tvrđe i kad temperatura ode u minus to postaje toliko izraženo da njihova svojstva postaju veoma loša, makar bile i potpuno nove s podrazumevajućom dubokom šarom. To znači recimo i dosta duži put kočenja na sasvim suvom kolovozu na recimo minus 5.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...