Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

@kud u maglu Simoviću

Adam je moj omiljeni tyre servis, njih sam zvala. Rekli mi da su im ostale samo Mišelin, Kontinental i Goodyear valjda. 

Fordara i zaslužuje da se vozi na točkovima za borna kola (što trenutno i čini), premoćan je za neke komercijalne. Al ti voziš kola s pomoćnim točkićima pa ne shvataš to. 

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Nisam stigla da uzmem kad sam planirala i danas zovem moj omiljeni tyre servis+shop i nemaju više Tigrice, šta ću sad evo ne znam :cry:

Gledam neke Kleber, tako nešto, deluju isto dobro cena/kvalitet. 

 

 

E da. 

Tražim 205/55R16 i tu se završava moje poznavanje obeležja. Šta još gledam kad biram, ima nekih slova, nešto 91/94... To nemam pojma šta znači. 

 

Beo car ih ima

 

https://www.beo-car.rs/auto-gume/205-55-r16-zimske_gume

Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Nisam stigla da uzmem kad sam planirala i danas zovem moj omiljeni tyre servis+shop i nemaju više Tigrice, šta ću sad evo ne znam :cry:

Gledam neke Kleber, tako nešto, deluju isto dobro cena/kvalitet. 

 

 

E da. 

Tražim 205/55R16 i tu se završava moje poznavanje obeležja. Šta još gledam kad biram, ima nekih slova, nešto 91/94... To nemam pojma šta znači. 

Ako nisi već izguglala: dvocifreni broj je indeks nosivosti, slovo iza njega oznaka max brzine.

 

Wkipedia članak ima više informacija (nego što će bilo kome normalnom trebati).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

adam je die beste

i cene i usluga

 

ja sam par puta tamo menjao i kupovao gume, pozitivna iskustva, mada baš dugo nisam bio tamo

 

sad menjam u Panteru u Jerkoviću, drži ga dugogodišnji poznanik iz partera B u Pioniru :fantom:

Link to comment

16ice su obično 91 nosivost, nemaš tu šta da razmišljaš previše, a DOT ti je uokviren četvorocifren broj koji označava nedelju (prve dve cifre) i godinu (druge dve cifre) proizvodnje, ako uzimaš nove trebale bi zadnje 2 cifre da budu 21 naravno. 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

sad menjam u Panteru u Jerkoviću, drži ga dugogodišnji poznanik iz partera B u Pioniru :fantom:

 

Jesi siguran da je pravoverni poznanik, budući da mu se firma zove Panter? :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Jesi siguran da je pravoverni poznanik, budući da mu se firma zove Panter? :fantom:

 

Znaš ono kad kažu "Dovoljno je muško da može da nosi roze"? E pa ta analogija :lol:

 

  • Haha 2
Link to comment

Inače ja sam zadnje uzeo preko internet prodaje guma, sve korektno i brzo odradjeno, dao im adresu vulkanizera da tu isporuče i tamo montirao. Konkretno kada pričamo o Tigricama AS vidim da ih imaju na lageru u dimenziji 205/55R16 i cena je više nego pristojna, a inače vidim i da su ove Orium 500 kinti povoljnije, a to je identična guma, samo brendirana za drugo tržište. 

@Valkyrie Ako nije kasno sa tim Kleber evo ti link pa vidi ako ti znači nešto ova razlika u ceni:

 

https://www.internet-prodaja-guma.com/search?param[ef_dimensions][]=205-55-16&param[ef_sezona][]=za sve sezone&param[ef_kategorija][]=Auto Gume 

Edited by ducca
Link to comment
1 hour ago, ducca said:

 

@Valkyrie Ako nije kasno sa tim Kleber evo ti link pa vidi ako ti znači nešto ova razlika u ceni:

Nije kasno, razlika u ceni je ništa spec u odnosu na to da u Beo-car mogu da vidim datum proizvodnje a pretpostavljam da preko interneta pošalju šta pošalju? 

Link to comment

Možeš i da ih pitaš, ja sam uzeo npr. gume u aprilu ove godine i imale su godinu proizvodnje 2021. Generalno je Tigar AS guma koju proizvode mislim tek od prošle godine tako da ne može biti ne znam koliko star DOT.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...