Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

  • 7 months later...

dvorisni stan na zvezdari, nedaleko od vuka

 

nema fiksnog telefona, dakle adsl otpada. kablovska neka divlja. odnosno mislim da je sbb, ali jedan prikljucak deli nekoliko stanara (u dvoristu ima 10ak stanova i verujem da su svi ili vecina zakaceni na to).

plasim se da ni wifi tu ne bi bio najbolje resenje, zbog okolnih kuca/zgrada cini mi se da bi bilo dosta ometanja, antena na nekom visem delu bi verovatno bila resenje, samo cini mi se da za to nema mogucnosti

 

 

ima neko ideju sta raditi? 

orion je imao ona cdma govanca. ali bar unazad dve/tri godine dok sam ja radio tamo to je bilo sviranje kurcu, a i islo se na gasenje toga, a ne na razvoj

 

jel ima neki (mobilni) provajder  flat paket(e) po razumnim cenama?

Edited by pbg12345
Link to comment

možda vip, ako je tamo dobra pokrivenost 4g signalom

10/2 Mb/s paket do 100 GB protoka za 999 dinkića

 

 


Kao korisnik Kućni net tarife dobijaš LTE ruter za samo 1 dinar, na koji možeš da povežeš do 32 uređaja.

Prikazane brzine prenosa podataka važe samo za prvih 100 GB, nakon toga brzina preuzimanja podataka iznosi 2Mb/s. Tarifiranje saobraćaja vrši se zaokruživanjem na 1 KB. Kućni Net tarife mogu da se aktiviraju samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca

 

Link to comment

možda vip, ako je tamo dobra pokrivenost 4g signalom

10/2 Mb/s paket do 100 GB protoka za 999 dinkića

Video sam to. Deluje mi baš dobro. Jedino što mi smeta je ugovor na dve godine.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Stoji mi ovo ceo dan na portalu, ali od povećanja ni "ić".

 

 

 

sbb1217k3i.png

I meni slično, da ti nije stariji ruter koji je zakucan na 100Mbps?

 

Doduše, kod mene je komp direktno uboden u ovaj ubee ruter/modem, kapiram da on podržava jače brzine.

Link to comment

Vecini je tako, samo mora da se ceka...

 

I meni su odavno podigli na home strani al cakam da mi puste signal za realno povecanje.

 

Na Benchu se mnogi hvale da su dobili istog sekunda kad su zvali call centar da gushe. Ja bih takvima odlozio jedno 10 dana.

 

edit: epc 3925 moze da tera do 400?

 

https://www.cnet.com/products/cisco-epc3925-wireless-residential-gateway/specs/

 

Mislio sam da je docsis 3 sto ce reci 152

 

edit 2: cini mi se da ovi ne pricaju napamet

 

 

The DPC3925 is a DOCSIS 3.0 certified wireless cable router with four 10/100/1000Base-T LAN ports, a single USB port and two FXS ports for VoIP. The DPC3925 provides a faster connection to the Internet by incorporating eight bonded downstream channels along with four bonded upstream channels. These bonded channels can deliver downstream data rates in excess of 340 Mbps and upstream data rates in excess of 120 Mbps

 

 

http://www.speedguide.net/routers/cisco-dpc3925-docsis-30-wireless-gateway-with-embedded-927

Edited by katamaran
Link to comment

I meni slično, da ti nije stariji ruter koji je zakucan na 100Mbps?

 

Doduše, kod mene je komp direktno uboden u ovaj ubee ruter/modem, kapiram da on podržava jače brzine.

 

 

Nije, ovo moram da vam ispričam, izmedju ostalog da ako neko od vas naidje na sličan problem, da znate šta da radite.

 

 

Pre jedno sat vremena krenuo da mi se resetuje modem, što sam primetio po tome što se uključila WiFi lampica na ruteru, a ja WiFi retko kad koristim, a sad nisam sigurno.

 

Proverim brzinu, a download isti kao i ranije, ali je zato upload normalan. Odem na podešavanja mrežnog adaptera, podesim sve kako treba (na 1GB Duplex mode, ko bude zainteresovan ispričaću mu kako se to radi), resetujem sve, brzina opet ista. Za svaki slučaj resetujem i modem, nema promene.

 

I već krenem da mislim da mi možda nisu (iz SBB-a) korektno konfigurisali konfiguraciju, kad se setih da pogledam kabl - a ono CAT5! CAT5 podržava samo brzine do 100Mb/s, srećom imao sam još jedan LAN kabl pri ruci (onaj što povezuje TV i ruter), i taj je srećom CAT5e. Uze ga, povezah sve, i evo rezultata:

 

 

 

sbbspeedzno5f.png

 

 

 

 

 

S' obzirom da je testirano na Telekomovom serveru, rezultat je sasvim solidan. Nažalost, kabl je previše kratak tako da pod hitno mora da se kupi novi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...