Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

On 20. 6. 2026. at 18:20, Malkmus said:

Ići ću na Flaming Lips uz nešto sreće.

Da li neko možda zna tačnu satnicu? Znam da piše da je početak u 20h.

Nemam baš mnogo vremena za odsustvovanje, pa zato pitam.

19.30 vrata

21.00 set 1

22.25 set 2

  • Replies 10.6k
  • Views 927.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

1 hour ago, Tsai said:

Uzeo sam kartu za fan pit

Meni je Moby utešna nagrada nakon što mi je Empire of the Sun otkazan. Lepo je trebalo da idem u Zagreb i gledam ih ko gospođa. 🥹

2 hours ago, Indy said:

Još cca 3 nedelje... jedva čekam (pozd orderka!) Hooky!

peter-hook-and-the-light.jpg

Uživaćeš! Praši Hooky preko 2 i po sata. Svaka mu čast 😇

Odokativno petsto ljudi na Flaming Lips. GenX umrla.

24 minutes ago, Malkmus said:

Odokativno petsto ljudi na Flaming Lips. GenX umrla.

Nije do GenX, nego do FL, mensečini.

Nisam fan, ali šta njima tačno fali? Nego to samo kod nas, sve preko 40 godina se zbabilo i zdedilo, ne daj bože da stoje sat i po i uživaju u lajv muzici.

Pomimo svih subjektivnih afiniteta koje gajim prema autentičnom opusu benda, vecerasnji nastup je bio fantastičan.

Krajnje prijatno i sadržajno veče i pred ovih, neočekivano skromnih, 500ak ljudi.

Fuck yeah, Belgrade

IMG_20260622_231952.jpg

IMG_20260622_210826.jpg

IMG_20260622_215604.jpg

9 hours ago, bios said:

Jesi lud, naravno da može još da peva. Slušao ga ja pre mesec dana sa Avett Brothers i pisao o tome na topiku. Bio sa ženom i ona me posle koncerta ubeđuje da su FNM bili na Exitu i da smo bili zajedno, a čega se ja apsolutno ne sećam. Crna rupa. Sam mi se nešto maglovito vraća Hajde Jano. Jbg pogreši čovek (

Za mesec dana dolazi Tomahawk i naravno da idem.

Nema šanse da može da izvuče visoke, samo midrange i dernjavu

Nije ni pre mogo

EUAI2Sw.jpeg

3 hours ago, Ratamahatta said:

Nema šanse da može da izvuče visoke, samo midrange i dernjavu

Nije ni pre mogo

Pao mu raspon na 5.5 oktava u šestoj sedmoj deceniji, moš misliti. Neverovatno je kako ima očivan glas.

Mada njemu u radnoj knjižici piše da je bariton. Ako ti je do visokih, pogrešna crkva enivej.

U studiju je faca, uzivo i ne bas jbg. Svasta upropasti uzivo time sto samo uzme random se dere, jedino je balade izvlacio kako treba

Kako je otpevo Angel Dust, KFAD i AOTY je za knjige, ta 3 albuma su mi u top 50 svih vremena


Nema veze, uhvaticu ih negde, a mozda dodju i ovde opet ko zna

Bilo bi lepo da setlist ne bude retardiran kako zna da bude, s po 5 covera

Mnogo bih voleo da cujem recimo Kindergarten ili Helpless uzivo

Mozda i bude konceptualna turneja pa opale ceo AOTY, 30 godiny je

Jedan od retkih bendova uz AIC gde zapravo mnogo vise volim deep cuts nego hitove

Recimo

We Care a Lot

The Real Thing

Zombie Eaters

Kindergarten

Midlife Crisis

Everything's Ruined

Gentle Art of Making Enemies

Evidence

KFAD

Just a Man

Stripsearch

Ashes to Ashes

Last Cup of Sorrow

Helpless

Easy

Ricochet

Paths of Glory

Pristina

Crack Hitler

Jizzlobber

7 hours ago, ordi said:

Nisam fan, ali šta njima tačno fali? Nego to samo kod nas, sve preko 40 godina se zbabilo i zdedilo, ne daj bože da stoje sat i po i uživaju u lajv muzici.

9 hours ago, papapavle said:

Nije do GenX, nego do FL, mensečini.

Valjda papapavle aludira na to što nisu više relevantni, što su imali loših albuma i što je pevaču odavno pukao glas. Manje poznata činjenica je da su izbacili čoveka #2 nedavno.

Ali ovo je jedan od bitnijih/popularnijih/originalnijih "alternativnih" bendova druge polovine devedesetih i početka dvehiljaditih, a set lista je u znaku obeležavanja dvadesetpetogodišnjice albuma Yoshini Battles the Pink Robots, drugi po zastupljenosti je čuveni Soft Bulletin, tako da su svirali uglavnom popularne pesme.

Bio sam na delu koncerta i meni je bilo divno.

Uopšte ne razumem onakav odziv, još imajući u vidu da su Rusi činili dobar deo publike.

Edited by Malkmus

1 hour ago, Ratamahatta said:

U studiju je faca, uzivo i ne bas jbg. Svasta upropasti uzivo time sto samo uzme random se dere, jedino je balade izvlacio kako treba

Kako je otpevo Angel Dust, KFAD i AOTY je za knjige, ta 3 albuma su mi u top 50 svih vremena


Nema veze, uhvaticu ih negde, a mozda dodju i ovde opet ko zna

Bilo bi lepo da setlist ne bude retardiran kako zna da bude, s po 5 covera

Mnogo bih voleo da cujem recimo Kindergarten ili Helpless uzivo

Mozda i bude konceptualna turneja pa opale ceo AOTY, 30 godiny je

Jedan od retkih bendova uz AIC gde zapravo mnogo vise volim deep cuts nego hitove

Recimo

We Care a Lot

The Real Thing

Zombie Eaters

Kindergarten

Midlife Crisis

Everything's Ruined

Gentle Art of Making Enemies

Evidence

KFAD

Just a Man

Stripsearch

Ashes to Ashes

Last Cup of Sorrow

Helpless

Easy

Ricochet

Paths of Glory

Pristina

Crack Hitler

Jizzlobber

Ne može sad, mislim da ga boli i kurac. To što on radi mnogo je povezano s pokretom, celim telom mu ga daje. A sad čime, kako? Nije on Monserat Kabalje, mada ide ka tome

On zapravo dobro peva kad je nadrkan, on je profesionalni drkadžija i svu snagu crpi iz kurčenja. I to mu je veliki kvalitet. Jebeš ti kako on peva Chuck Mosley je bio do jaja. Ali ovaj je kao klinac uleteo sa stavom 'meni se ne sviđa nikakva muzika', počeo da im prodaje neke šeme tipa easy listening i parodije, namerno koje niko ne sluša i svakoga nerviraju,samo da prca ljude jer je bio mali kreten koji problem u životu imao nije. I nekako iz toga izvukao novu muziku, ustvari su geniji ostali iz ekipe koji su ga podržali i uleteli u eksperimente nikome jasne. I spakovali kao da je mejsntrim, ladno. Tolika muda moraju dati rezultat.

Edited by Hermetico

2 hours ago, Hermetico said:

Ne može sad, mislim da ga boli i kurac. To što on radi mnogo je povezano s pokretom, celim telom mu ga daje. A sad čime, kako? Nije on Monserat Kabalje, mada ide ka tome

On zapravo dobro peva kad je nadrkan, on je profesionalni drkadžija i svu snagu crpi iz kurčenja. I to mu je veliki kvalitet. Jebeš ti kako on peva Chuck Mosley je bio do jaja. Ali ovaj je kao klinac uleteo sa stavom 'meni se ne sviđa nikakva muzika', počeo da im prodaje neke šeme tipa easy listening i parodije, namerno koje niko ne sluša i svakoga nerviraju,samo da prca ljude jer je bio mali kreten koji problem u životu imao nije. I nekako iz toga izvukao novu muziku, ustvari su geniji ostali iz ekipe koji su ga podržali i uleteli u eksperimente nikome jasne. I spakovali kao da je mejsntrim, ladno. Tolika muda moraju dati rezultat.

Ashes to Ashes i Kindergarten kad sam prvi put cuo tetoviralo mi se u mozak i ostace zauvek

Ne znam koliko jos imam, ali do zadnjeg dana volem

Najbolje je otpevo AOTY, po meni. Pustio je glascinu tu, pogotovo pre-chorus i refren u Ashes, pa strofa u Paths of Glory, pa refren Helpless i Sorrow, pa ceo Stripsearch, i po meni njegova najbolja vokalna izvedba ikad - outro Pristine. Jebote kako je to djubre od pesme sve dok ne krene to, a onda ti zao sto je kraj

TRT mi se uopste ne svidja jer sve peva kroz nos, jedino mogu TRT i Zombie jer su tekstovi odlicni i From Out of Nowhere jer je nekako vesela i vuce na Jamiroquai

On to live nije mogo ni na prvom reunionu pre 15~ godina da izvuce, nema ni veze. Pevacu ja i nerviracu dva reda ispred i dva iza lol

One pesme gde se i inace dere poput Cuckoo, Collision, Superhero... To ce sigurno svirati jer mu je najlakse da izvuce

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.