Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

11 minutes ago, jms_uk said:

Ali kako nema nikog oko sebe da mu skrene paznju pre nego sto izjavi ovako nesto...

 

Ti misliš da bi to išta promenilo?

 

Oni samo laži i lupaju gluposti, sipaju nebuloze, i to potpuno svesno i namerno.

Link to comment

pa da. sećam se kad se biljana srbljanović kandidovala, imala je neku sličnu izjavu tipa, više se nigde u svetu ne grade metroi to je prevaziđeno.  govori se što slina na jezik donese.

Link to comment

E. Rekonstrukcija pruge. Od svečanog otvaranja radova krajem novembra pa do danas na zemunskoj železničkoj stanici desilo se:

- otvoreni radovi krajem novembra, ograđeno, došla mašina i podigla 40 metara pruge da odnese

- sutradan mašine otišle, 40 metara pruge vraćeno gde je i bilo; ni jedan radnik, mašina, ništa. Samo ograda.

- sredinom decembra vetar srušio ogradu; ležala srušena do jutros

- jutros odneli ogradu, nema ničega. Samo utaban šljunak zbog svečanog otvaranja. I presečen kolosek.

Link to comment

Како беше будућност у коју верујемо.

 

Е када буде отварање  има да се сликају као да су све урадили и да сада возови туда иду једно 200 на сат.

Link to comment

jos neko primetio pojacanu kontrolu busplusa juce?

ja ih zatekao bukvalno u svakom prevozu gde god da sam krenuo

na potpuno neocekivanim mestima od standardnih, npr podvoznjak kod zire u oba smera

 

istina, bili prilicno fini, nisu se smarali sa ovima bez karti. doslo mi ih zao nesto po onom sranju od vremena.

nesto kapiram da nisu slucajno poslati po takvom vremenu u punom broju sa instrukcijama da pustaju sve bez karti

moguce naravno i da umisljam i u svemu vidim "reklamu" sns

 

 

jel ono podvoznjak ili nadvoznjak? :Druzveltova/dimitrija tucovica

mislim da sam uvek po inerciji govorio nadvoznjak, a nekako mi logika govori da je ono podvoznjak

Link to comment

Nadvožnjak je pravilno. Ruzveltova ulica je gradnjom nadvožnjaka preskočila Dimitrija Tucovića. Da je Tucovićeva probijena ispod Ruzveltove ispravan termin bi bio podvožnjak, npr. podvožnjaci ispod žel. pruge na Dorćolu ili onaj čuveni iz '68 na Novom Beogradu.

 

Što se tiče kontrole u prevozu jeste pojačana od početka februara. Nema one nadmenosti i bahatosti, koga uhvate bez karte upućuju kod vozača da je kupi. Naravno da je predizborna reklama, pazi da im ne poveruju da su svi odjednom postali fini.

Link to comment

ne samo sho kontrolishu pojachano, nego stupaju u komunikaciju sa vanzemaljskom civilizacijom, shto ce reci narodom, i teshe njegove pripadnike kako nije sve strashno i nema mesta nervozi. srela sam istog lika 3x na raznim linijama shirom grada [emoji38]

sent from bubamoto

Link to comment

Kad krenu kolege sa koledža za ridžovane da se dovikuju po prevozu i persiraju jedni drugima "kolega molim Vas dođite",  u svrhu predstave pred neiskusnim putnikom bez karte.

 

Edited by halloween
Link to comment

juce slicna scena u troli

najpre jedna od njih troje inace vrlo ljubazna prilazi zeni na vratima koja ih ignorise, onda dotrcava koleginica sa prednjih vrata (ovo se desava na srednjima) te rukom pokazuje da ce ona preuzeti i "upire" onom crvenom karticom ovoj u lice, a onda kolega od nekih 18 godina i 60 kg, hrabro dotrcava sa zadnjih vrata i okruzuje ovu zenu sa trece strane u stilu rasnih srpskih fudbalskih bekova :Hail: , sve se tako dozivajuci

 

falio je pokojni moskri da "baci peglu ridzi na legitimaciju" pa da scena bude onako bas kao iz nase kinemtografije

sve je to nekako tuzno

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...