Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ulazicu tacno onako kao i do sada: na vrata na koja je moguce uci. plan Busplusa bice primenjiv samo u uslovima minimalne opterecenosti vozila, posto ako ljudi ne mogu ni ruku da pomere u autobusu tesko da mogu da se premestaju od jednih do drugih vrata i da biraju na koja ce uci. no, kao i pregledanje karata, i ovo ce funkcionisati samo na linijama na kojima je to moguce, a drugde se nece ni truditi, kao na primer na linijama sa propisanim intervalom od 6 minuta koji se leti magicno pretvara u 30, uz autobuse koji (ponovo) masovno polaze u parovima. zaista bi bilo dobro da o ovome razgovaraju samo forumasi koji imaju licno iskustvo sa GSP-om. ja ne ucim Mei nauku o cesticama posto o tome ne znam nista, a za GSP izgleda da su svi eksperti.

Link to comment
Ion i Vasudeva će sada da ulaze na srednja vrata, a izlaze na prednja...
:mellow: SMS sistem radi u pola slučajeva a u ostatku pokazuje totalne random brojeve, tipa 37, 59 itd stanica do dolaska željenog vozila.Od onih vozila koja kao imaju klimu, maltene pola "uduvava" mlak i vruć vazduh umesto klimatizovanog, pa ljudi često otvaraju prozore da bi izdržali.Kontrolori mi skoro svakodnevno pregledaju kartu koju nikad ne validiram i glume da nešto "vide". Kad neo kaže da nema kartu, samo okrenu glavu i nastave dalje.Gužve su i dalje velike.Sve njihove "faze" i "akcije" su samo blebetanje bez ikakvog efekta.Glede togšetanja po busu, zaista ne shvatam čemu služi. Ljudi su valjda ušli da se prevezu negde, a ne da šetaju. :D Sem toga, Pogledajmo "putanju" prednja-srednja vrata. Uđe 40 ljudi koji idu na primer 20 stanica, a posle njih uđe još 20 koji bi se vozili 10stanica.I sad ti zamisli gužvu dok se oni koji silaze pre "probiju" do srednjih vrata...Čemu?
Link to comment
Čemu?
Da se ljudi ne bi klali prilikom ulaska/izlaska, ili čekali da neko izađe da bi ušli. Ovako autobusi gube manje vremena na stanicama.
Link to comment

Mislim da su u BusPlus-u "udarili u zid".Imaju pad ili stagnaciju naplate.Ova ideja je plod nečijeg razmišljanja da će ovako jedino moći da pojačaju validiranje tj. priliv sredstava.Očigledno da besparica uzima danak i da više ljude nije blam da prođu pored kontrolora mrtvi ladni odu otkucaju se, i onda mu daju kartu na proveru.Po mom iskustvu biće veeelikih sranja oko ovoga.Prosto moraće da drže zatvorena vrata za izlaz dok ispred spolja ne bude nikog.Onaj nostai iz gradske uprave reče danas da će u vozilima biti službenici koji će usmeravati putnike.Samo još oni fale ...

Link to comment
ulazicu tacno onako kao i do sada: na vrata na koja je moguce uci. plan Busplusa bice primenjiv samo u uslovima minimalne opterecenosti vozila, posto ako ljudi ne mogu ni ruku da pomere u autobusu tesko da mogu da se premestaju od jednih do drugih vrata i da biraju na koja ce uci. no, kao i pregledanje karata, i ovo ce funkcionisati samo na linijama na kojima je to moguce, a drugde se nece ni truditi, kao na primer na linijama sa propisanim intervalom od 6 minuta koji se leti magicno pretvara u 30, uz autobuse koji (ponovo) masovno polaze u parovima. zaista bi bilo dobro da o ovome razgovaraju samo forumasi koji imaju licno iskustvo sa GSP-om. ja ne ucim Mei nauku o cesticama posto o tome ne znam nista, a za GSP izgleda da su svi eksperti.
zaista bi bilo dobro da o deci razgovaraju samo forumasi koji imaju licno iskustvo sa decom?zaista bi bilo dobro da o politici razgovaraju samo forumasi koji imaju licno iskustvo sa politikom?zaista bi bilo dobro da o bliskom istoku razgovaraju samo forumasi koji imaju licno iskustvo sa bliskim istokom?ti si, dabovicu, jedna renesansna licnost raskosnog iskustva posto te s podjednakim intenzitetom svuda ima. mozda bi za promenu zaista bilo dobro da svoje pravilo primenis na sebi, pre nego sto drugog legitimises za ucestvovanje na bilo kom topiku.ovo je najjadniji odgovor u odsustvu kontraargument, a prisustva tradicionalnog neizdrza da se ipak nesto kaze. neistomisljenicima prstom uljudno pokazi na vrata i ponovo ce zavladati raj na topiku po meri jednog vasudeve, mei za gsp. each to their own.pozdrav, onda, dabovicu.
Link to comment
Sem toga, Pogledajmo "putanju" prednja-srednja vrata. Uđe 40 ljudi koji idu na primer 20 stanica, a posle njih uđe još 20 koji bi se vozili 10stanica.I sad ti zamisli gužvu dok se oni koji silaze pre "probiju" do srednjih vrata...Čemu?
Ovo bi po meni bio glavni problem u periodu velike gužve (a kad to pa nije?).Verovatno postoji sistem i kultura u kome sve ovo funkcioniše, ali mi nismo deo toga. Ne vidim način gde će prosečni Beograđanin u jeku borbe da uopšte uđe u autobus razmišljati pritom na koja vrata da uđe. Pa ulazim na ona za koja mi se čini da imam najviše šanse da uđem.Ujutro kad idem na posao, gužva je ogromna, napolju je već skoro 30 stepeni, autobus je pokretna friteza - teorije nema da se sad ljudi pentraju jedni drugima po glavi ne bi li privoleli nekoga da izađe na srednja vrata.Inače, ne validiram se više uopšte, kartu uredno plaćam svakog meseca.I otkad se šišam na ćelavo, kontrolori drugima kažu "molim vas validirajte sledeći put vašu mesečnu kartu", a meni se samo zahvale :D
Link to comment

Koleginica se juce vratila sa odmora i, naravno, nije joj na kraj pameti bilo da je u medjuvremenu poceo novi mesec. Usla joj kontrola ujutru, ona dala kartu, uplacenu za prethodni mesec, ovaj provukao kartu kroz sokocalo, vratio joj uz hvala i dovidjenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...