Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

da, moze i tako :) ja sam odavno provalio da se u Beogradu te mesecne karte i ne isplate nesto preterano, ispadnu mozda 100-nak dinara jeftinije nego da se placaju pojedinacne voznje, osim ako bukvalno svuda ides prevozom (odnosno ne koristis ni auto ni bicikl nikad). U Londonu su tacno izdracunali pijederi da se pojedinacne karte ispalte SAMO ako ides svaki dan na posao i kuci. Ako osim toga napravis bar jos jednu voznju (izadjes uvece u grad na primer), vec je skuplje nego kupiti nedeljnu kartu. <_<
Meni se isplati samo ta "za nezaposlene" koja je 1100 rsd ona "puna" je "realno neisplativa" ...
Link to comment
Meni se isplati samo ta "za nezaposlene" koja je 1100 rsd ona "puna" je "realno neisplativa" ...
pa kad se ne vozite. ako bi uzeli da prouche npr moj sluchaj ^_^, ukinuli bi bilo kakvu vrstu povlastice, svima :s_w:
Link to comment
pa ne bi trebalo da bude ideja da se ogranici broj voznji mesecnoj karti jer je to suprotno njenoj svrsi :unsure: nego sam mislila da li na nepersonalizovanoj gde ti skida kredit onako kako je validiras, da li kad dodjes do vrednosti dnevne karte tu taksimetar prestane i vise nema skidanja - jer si pojedinacnim otkucavanjem dosao do dnevne i time si stekao otvoreno pravo da se vozis do kraja dana.
Ha ha ha, zamisli, to logican predlog, dakle za direkciju za javni prevoz je naucna fantastika.Nema bre od toga nista, sada samo umesto pravljenja rupica u papirnoj karti prineses karticu na validator, a cena je ista, i funkcionisanje celog sistema je i dalje isto. Jedna karta - jedna voznja u jednom vozilu.
Link to comment

Ih, kakvi ste amateri, provalio sam način pomoću kojeg možete da se vozite do kraja oktobra za 300 dinara :D Kolega sa posla je držao svoju personalizovanu BljusPljus karticu u zadnjem džepu i kako je sedeo na njoj - ona pukne.Došla mu kontrola, kartica više ne služi ničemu (izgleda da se prelomila na mestu gde je čip). On je otišao u Beograđanku, izvadio novu, preneli mu kredit i to je sve ok.Ovako možete izvaditi radničku Bus+ karticu za 300 dinara, prelomite je, i u trenutku dolaska kontrolora vadite parčiće "Ju, vid' baksuza, prelomi se... Izvinite, gde mogu da izvadim novu, da li mi važi uplaćenih 2680 dinara?" ;)

Link to comment
Inače, dopuna mesečne karte ne može da se plati karticom, samo keš. :isuse:
to su u jednom trenutku presekli da ne moze, sto nisam sigurna da je sasvim legalno, da ti tako ograniche placanje. a nije mi ni jasno sto su to uradili :unsure:
Link to comment
Inače, dopuna mesečne karte ne može da se plati karticom, samo keš. :isuse:
Mouže, ali ne svuda tj. na trafikama ne, nego u devet objekata GSP (bezgotovinsko plaćanje platnim karticama i čekovima), i to: „Skenderbegova” – JKP GSP (šalter sala) – Skenderbegova 1, „Dušanova” (Dušanova bb), „Deligradska” (Deligradska 10), „Trg republike” (TC „Trg republike”), „Zeleni venac” (Brankova bb), „Zemun pošta” (Glavna 2), „Blok 45” (Dr Ivana Ribara bb), „Banovo brdo” (Požeška 119) i „Cvetkova pijaca” (V. Kovača bb)Takodjer, karticama može da se dopunjuju i u Corner Shop radnjama.
Link to comment
to su u jednom trenutku presekli da ne moze, sto nisam sigurna da je sasvim legalno, da ti tako ograniche placanje. a nije mi ni jasno sto su to uradili :unsure:
A znači moglo je? Stašta.
Link to comment
A znači moglo je? Stašta.
moglo je brate, ja sam sigurno februar platila karticom, ako ne i mart. onda su u jednom trenutku rekli da vishe ne moze. Edited by thermal bug
Link to comment
da, moze i tako :) ja sam odavno provalio da se u Beogradu te mesecne karte i ne isplate nesto preterano, ispadnu mozda 100-nak dinara jeftinije nego da se placaju pojedinacne voznje, osim ako bukvalno svuda ides prevozom (odnosno ne koristis ni auto ni bicikl nikad). U Londonu su tacno izdracunali pijederi da se pojedinacne karte ispalte SAMO ako ides svaki dan na posao i kuci. Ako osim toga napravis bar jos jednu voznju (izadjes uvece u grad na primer), vec je skuplje nego kupiti nedeljnu kartu. <_<
Blago tebi.Ja, bogumi, 2+2 prevoza dnevno pa puta 22-23 radna dana... i to samo za kuća-poso.
Link to comment
pa ne bi trebalo da bude ideja da se ogranici broj voznji mesecnoj karti jer je to suprotno njenoj svrsi :unsure: nego sam mislila da li na nepersonalizovanoj gde ti skida kredit onako kako je validiras, da li kad dodjes do vrednosti dnevne karte tu taksimetar prestane i vise nema skidanja - jer si pojedinacnim otkucavanjem dosao do dnevne i time si stekao otvoreno pravo da se vozis do kraja dana.
Da li u BG postoji dnevna karta?Mnogo su vas sve TFL i Oyster razmazili :P Edited by jms_uk
Link to comment
Projekat Bus Plus koji je uveden pre 6 meseci, 15. jula ulazi u drugu fazu, kojom se uvode nove mere - na koja se vrata ulazi, a na koja izlazi iz autobusa.
:rolf: :rolf: :rolf:onog dana kad dupliraju broj vozila pa ne budu gužve u špicu, a ovako ima tuče da izbiju Edited by Kelt
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...