Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To je potpuno nebitno kada kontrolori umesto putnika validiraju karte (ako nisu validirane). Teoretski sa 60 dinara neko moze da se vozi neogranicen broj voznji (dok ne sretne kontrolu).

Link to comment

Juce pitao komsiju-kontrolora , i to zato sto mi je on uzeo nevalidiranu personalizovanu i sam je validirao, oko toga sta on vidi.Rekao mi da ne vidi da li mi je firma uplatila (btw meni ne uplacuje firma ali ajd nisam hteo da ga smaram mislio je na pers. za zaposlene) vec samo da li sam validirao.E da ja ga pitao za ove sto sam video da pregledaju u delu busa gde su ljudi svi rekli "ne radi vam validator bas me briga da idem na sledeci"...On kaze:Imamo normu na mobilnom validatoru koliko da proverimo kartica i bas me briga...

Link to comment
Juce pitao komsiju-kontrolora , i to zato sto mi je on uzeo nevalidiranu personalizovanu i sam je validirao, oko toga sta on vidi.Rekao mi da ne vidi da li mi je firma uplatila (btw meni ne uplacuje firma ali ajd nisam hteo da ga smaram mislio je na pers. za zaposlene) vec samo da li sam validirao.E da ja ga pitao za ove sto sam video da pregledaju u delu busa gde su ljudi svi rekli "ne radi vam validator bas me briga da idem na sledeci"...On kaze:Imamo normu na mobilnom validatoru koliko da proverimo kartica i bas me briga...
Znaci sistem je takav da ukoliko imas personalizovanu kartu na koju nisi uplatio prevoz za ovaj mesec, kada naletis na ridze oni ce da je otkucaju na svom aparatu, videce da nije validirana i vratice ti je nazad bez da ce znati da li imas ili nemas uplacen ovaj mesec na njoj? :blink:
Link to comment

Jednom rečju Bus+ neće zaokružiti godinu dana rada.Osim ako nisu u pitanju one vrućine, pa kada one prođu, sistem se vraća normalu.PS Da neko radi nešto na tom sistemu, može se videti po softverima na Validatorima, malo malo pa "ažuriraju", što se može videti po broju verzije softvera.

Link to comment

potpuno mi je logicno da kontrolor koji ima za zadatak da proveri da li je putnik platio tu voznju ima pristup samo toj informaciji. sve drugo je van dometa njegove uloge.

Link to comment

trebalo bi da mogu da vide i da li imas mesecnu kartu ili ne, bez obzira da li je validirana. inace, jel zna neko, da li moze da se proveri negde broj voznji koje sam napravio u poslednjih mesec ili nedelju dana na primer? U Londonu na automatu na kom se dopunjuju kartice postoji opcija da se vide sve voznje u poslednjih nisam siguran koliko dana, sto je korisno posto onda mogu da vidim koliko se cesto vozim, i dal mi se uopste isplati da kupujem nedeljnu/mesecnu kartu, il mi je jeftinije da samo dopunim neke pare na karticu pa da placam pojedinacne voznje.

Link to comment
potpuno mi je logicno da kontrolor koji ima za zadatak da proveri da li je putnik platio tu voznju ima pristup samo toj informaciji. sve drugo je van dometa njegove uloge.
Tako je. Po meni, idealna situacija je da za nepersonalizovane kartice kontrolor proverava da li validirane samo za tu vožnju, a za personalizovane (mesečne, polumesečne) proverava da li u tom trenutku ima plaćenu pretplatu. Idealno bi bilo da se samo nepersonalizovane validiraju pri ulazu u vozilo. Sve to je tehnički moguće sa postojećim uređajima.
On kaze:Imamo normu na mobilnom validatoru koliko da proverimo kartica i bas me briga...
Ovo verovatno sve objašnjava. U poslednje vreme ja ne validiram svoju mesečnu karticu za koju sam uredno unapred platio kredit. Čekam hoće li prigovarati što nije validirana, ali to se još ne dešava. Kontrolori je prinesu uređaju i idu dalje, ne znam imaju li podatak o tome da li sam platio za tekući mesec ili samo odrađuju normu.
Link to comment
trebalo bi da mogu da vide i da li imas mesecnu kartu ili ne, bez obzira da li je validirana. inace, jel zna neko, da li moze da se proveri negde broj voznji koje sam napravio u poslednjih mesec ili nedelju dana na primer? U Londonu na automatu na kom se dopunjuju kartice postoji opcija da se vide sve voznje u poslednjih nisam siguran koliko dana, sto je korisno posto onda mogu da vidim koliko se cesto vozim, i dal mi se uopste isplati da kupujem nedeljnu/mesecnu kartu, il mi je jeftinije da samo dopunim neke pare na karticu pa da placam pojedinacne voznje.
mislim da ne, tj verovatno da ne, tj niko nije pominjao da postoji tako neshto...mi smo to reshili ovako: experimentalno odmah napunili 1 nepersonializovanu sa iznosom koliko je mesechna i rekli - koalicijo - vozi se, da vidimo dokle se stize! i stiglo se od 1 februara do 1 maja, mislim, mozda i duze. tako smo saznali da ta mesechna vishe nikad nece biti kupljena ^_^tako cemo zauvek oshtecivati bus plus za ~8 meseci mesechnih. a i to ne bi saznali nikad, da drkadzije nisu insistirale na validaciji mesechnih <_< Edited by thermal bug
Link to comment

a jel ima ogranicen dnevni maximum cene koja se placa?edit: odnosno, jel postoji dnevna karta pa onda da zbir cena pojedinacnih voznji koje se odrade u toku dana ne prelazi cenu dnevne?

Edited by Isis
Link to comment
a jel ima ogranicen dnevni maximum cene koja se placa?
mislim da se time nisu bavili, tj da nema. ali cenim da je to sledeci korak, da se mesechnim kartama limitira broj dnevnih voznji, tj presedanja. i ukine vikend. i veche. i jutro do 8 h. i sigurno josh neka kombinacija. mislim, nisu oni tu da nama bude lakshe, nego da maznu vecu kintu.
Link to comment

Privatni bus stoji na stajalištu, sva vrata zatvorena. Vozač se sprema da izađe i da zatvori vrata, pušta par nas kao aj uđite, i zatvara vrata od spolja. Dolaze neki momci, nađu spolja gde se otvara, uđu, ali ne može da se zatvori, ali nema veze, sednu. Vozač popizdi, kaže "svi napolje, autobus ne ide", izađemo svi, odu oni tipovi, vozač otvori vrata, uđemo a on drekne "e sad ne da nećete da imate klimu, nego ću da uključim grejanje!" :blink: Tu ja popizdim pošto mi je zlo od vrućine i kažem mu da će da dobije prijavu ako opet ne uključi klimu a on replicira "pa jel u redu ono što su mi uradili". Nije jbg, ali šta sad mi krivi. Na pola puta je opet uključio da duva, da l' ga prošao bes ili bi ta prijava imala nekog efekta...Prosto ne znam šta je gore. Da li da autobus stoji zatvoren na stanici a da ljudi ne mogu da uđu, da su drugi ušli a da ostali ne mogu da uđu dok ne dođe vozač, to što su njemu nekorektno uradili ili da se on iživljava. Razumem da je popizdeo, s pravom, ali ne može da ponaša u stilu "sad ću ja vama".Kad li će taj GSP da počne da liči na nešto kao što je u Hrvatskoj...

Link to comment
Kad li će taj GSP da počne da liči na nešto kao što je u Hrvatskoj...
na shta u hrvatrskoj? morsku mornaricu? ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

pa ne bi trebalo da bude ideja da se ogranici broj voznji mesecnoj karti jer je to suprotno njenoj svrsi :unsure: nego sam mislila da li na nepersonalizovanoj gde ti skida kredit onako kako je validiras, da li kad dodjes do vrednosti dnevne karte tu taksimetar prestane i vise nema skidanja - jer si pojedinacnim otkucavanjem dosao do dnevne i time si stekao otvoreno pravo da se vozis do kraja dana.

Link to comment
mislim da ne, tj verovatno da ne, tj niko nije pominjao da postoji tako neshto...mi smo to reshili ovako: experimentalno odmah napunili 1 nepersonializovanu sa iznosom koliko je mesechna i rekli - koalicijo - vozi se, da vidimo dokle se stize! i stiglo se od 1 februara do 1 maja, mislim, mozda i duze. tako smo saznali da ta mesechna vishe nikad nece biti kupljena ^_^tako cemo zauvek oshtecivati bus plus za ~8 meseci mesechnih. a i to ne bi saznali nikad, da drkadzije nisu insistirale na validaciji mesechnih <_<
da, moze i tako :) ja sam odavno provalio da se u Beogradu te mesecne karte i ne isplate nesto preterano, ispadnu mozda 100-nak dinara jeftinije nego da se placaju pojedinacne voznje, osim ako bukvalno svuda ides prevozom (odnosno ne koristis ni auto ni bicikl nikad). U Londonu su tacno izdracunali pijederi da se pojedinacne karte ispalte SAMO ako ides svaki dan na posao i kuci. Ako osim toga napravis bar jos jednu voznju (izadjes uvece u grad na primer), vec je skuplje nego kupiti nedeljnu kartu. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...