Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Jedva čekam 16 jul (ponedeljak) da vidim kako ću da uđem u 50cu tako negde kod Braće Jerkovića oko pola 5 popodne :)ili još bolje ista ta 50ca na Ceraku ka BJ u pola 8 ujutru!

Link to comment

Dobro nemoj tako, postoji "urbana legenda" da su u Londonu, imali Bobije na stanicama koji su bukvalno tukli palicama ljude koje pokušavaju da se uguraju u autobus i da je to trajalo 30 (trideset) godina. Imamo komunalnu policiju, imamo konduktere, imamo nove odredbe/pravila, fali nam još samo tih 30 godina :)

Link to comment

Videla ovu 16. danas. obegla mi ispred nosa. Prva i zadnja vrata ulaz, srednja dva komata izlaz. Inače u obe 16. u koje sam danas ušla nije radio validator kod srednjih vrata, ušla kontrola ja mu dala nepersonalizovanu i rekla da sam pokušala da se validiram i on uzeo naslonio na ono svoje sokoćalo i rekao samo "u redu". huh.gif

Link to comment
Ma ne može to kod nas™...
teacheru, moze jebote. moze kod nas. uslov je da se postuje red voznje. sta je tu tesko da se prihvati?
Link to comment
teacheru, moze jebote. moze kod nas. uslov je da se postuje red voznje. sta je tu tesko da se prihvati?
I da se na preopterećenim linijama uvedu dodatni polasci. Plus neke sitnice, poput toga da se validatori redovno održavaju i da se popravljaju i zamenjuju oni koji baguju, jer će sada biti izuzetno bitno da se validacija obavlja što je brže moguće.Ako red postoji samo radi toga da se zna neki red, a nema nikakvu praktičnu svrhu, do takvog reda mi zaista nije stalo. Bilo je reči o tome da je ovo potrebno zato što se ljudi ponašaju kao stoka. Ako se prema ljudima postupa kao da su stoka, onda će se oni tako i ponašati.
Link to comment
teacheru, moze jebote. moze kod nas. uslov je da se postuje red voznje. sta je tu tesko da se prihvati?
prvi sam za to. ako si pratio moje pisanje na ovoj temi, ne jednom sam zvao gsp i žalio se na nepolazak buseva sa početne stanice, ali ne volim kad se traži samo od jedne strane da poštuje, a mi sa druge ćemo da sabotiramo tamo gde možemo, moramo i ne moramo. mislim, ovde se odmahuje rukom na sasvim malu stvar kao što je ulaženje na prednja vrata, koje bi trebalo da bude stvar dogovora, kako bi svima olakšalo putovanje, dok se to tumači kao nametanje nečijeg hira koji bi da zagorča život svima.
Link to comment
Ali ulazenje na prednja vrata nece olaksati putovanje. Ono ce biti otezano ili u najboljem slucaju isto.
ali će i povećati naplatu, što je valjda cilj svih građana...
Link to comment
ja to teo tebe da pitam. stvarno, sta?
nista. nije bilo nista. policija je odbila da izvrsi naredjenje suda da se obavi novo vestacenje i vratila autobus vlasniku. ta prica je zavrsena na vjeki vjekov. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...