Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ideja je bila da se ulazi na prednja i zadnja vrata, a izlazi na srednja i da se narod u autobusu sa obe strane pomera ka sredini, ali uvek se pojavljivao neki genije koji je hteo da zajebe sistem i zauzme prazno mesto tako što će da uleti na srednja vrata (po cenu bitke sa ljudima koji izlaze), a kad jedan to uradi, počnu da rade i ostali i to je bio kraj, a sumnjam da je narod tada bio primitivniji nego što je danas. I šta tu može da se uradi? Jedino da se postavi naoružani stražar na srednjim vratima.Ja bih voleo da to zaživi, ali sam prilično skeptičan.
to je to. baja koji hoce da zajebe sistem. i svi koji krenu za njim.neki gradovi imaju transportnu policiju za pitanje odrzavanja reda u prevozu. sto da ne. ne mislim da su drugi skloniji redu, pa ga zato bolje prihvataju.
Link to comment
samo nam treba još i transportna policija
Usput mogu da nose i alkometre, pa da kontrolišu da li je neko previše popio. biggrin.gifNe treba im davati ideju.
Link to comment
Ako vec kao postoje neke faze u uvodjenju i radu busplus-a, zasto su uopste stavljali validatore na sva vrata ako ce sada da zabranjuju ulazak?
Misliš da oni znaju kada će i da li će koju fazu da uvode?(edit: kao da je neki posao demontirati validatore na srednjim vratima)Mislim da se sve vrti u proceni odnosa između finansijske dobiti i gubitka političkih poena zbog nepopularne odluke. Drugim rečima - pilićarenje - ali će red u naplati i kontroli vožnje svakako biti uveden kad tad. Prvo zbog zarade Đilasa i društva, pa tek onda zbog dobrobiti raje. Kao što su postojeći i nepostojeći problemi sa parkiranjem "rešeni" zoniranjem i efikasnom naplatom.Ne treba im transportna policija, dovoljno je da na svakoj stanici stoji par komunalnih policajaca. Kad su mogli da ih nasade na skutere da drkaju plivače po jezeru, što ih ne bi posadili i u autobuse. Edited by Frile
Link to comment
Ne treba im transportna policija, dovoljno je da na svakoj stanici stoji par komunalnih policajaca. Kad su mogli da ih nasade na skutere da drkaju plivače po jezeru, što ih ne bi posadili i u autobuse.
I šta bi ti kompolicajci radili na 1000+ autobuskih stanica?
Link to comment
Ako vec kao postoje neke faze u uvodjenju i radu busplus-a, zasto su uopste stavljali validatore na sva vrata ako ce sada da zabranjuju ulazak?
laugh.gifLogika bi smanjila nečije ugrađivanje za trećinu.
Link to comment
Ako vec kao postoje neke faze u uvodjenju i radu busplus-a, zasto su uopste stavljali validatore na sva vrata ako ce sada da zabranjuju ulazak?
To je bila moja prva misao kad sam pročitala ovu vest.A šta ćemo sa produženim autobusima koji imaju harmoniku na sredini i dvoja vrata između prednjih i zadnjih. I tu treba da se uđe na prednja, a znamo da naš narod voli da zauzme busije, pa se ne pomera ka drugom kraju autobusa, pa će onda biti nesnosna gužva u tom i inače uzanom delu u svim autobusima ( tu je vozačeva kabina koja značajno sužava mesto za ulazak), pa zamislite na stanicama oko autobuske stanice kada ljudi nagrnu sa koferima, paketima i sličnim tovarima koji svi moraju da uđu i prođu na prednja vrata.A i ne znam kako će komunalni policajci da bilo šta rade, pa to će im poremetiti prepodnevnu dremku i popodnevno džabalebarenje.
Link to comment
I šta bi ti kompolicajci radili na 1000+ autobuskih stanica?
Ne mora na svih 1000+ stanica. Dežurali bi samo na najprometnijim stanicama, vozili bi se u slučajnim autobusima, pa će zaplašene raja sama uredno ulaziti na prednja vrata.Šta bi radili - hapsili bi one što ulaze na srednja vrata, a one na prednjim bi gurali da brže i lakše uđu (to postoji i Tokijskom metrou i ne moram da naglašavam kako funkcioniše).
Link to comment
Ne treba im transportna policija, dovoljno je da na svakoj stanici stoji par komunalnih policajaca. Kad su mogli da ih nasade na skutere da drkaju plivače po jezeru, što ih ne bi posadili i u autobuse.
Dovoljno je da se poštuje red vožnje i poveća broj polazaka. Mada ćemo umesto toga verovatno gledati sve drugo, poput kombinacije transportne policije u vozilima, komunalne na stajalištima i interventne na okretnicama.
Link to comment
poput kombinacije transportne policije u vozilima, komunalne na stajalištima i interventne na okretnicama.
Pa ovo je, u stvari, naš New Deal, zaposlimo Srbiju, svi u komunalne policajce
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...