Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Mnogo je lepo u Herceg Novom sada, nema gužve, buke, glupih turista. Prvi put od kako dolazim imam utisak da su uradili više korisnih stvari, nego što su napravili štete (mada je ovo na prvi pogled).Doduše, vidim da je stigla prokleta Daniluška i da su skenjali Veselog, legendu Igala, ali preživeče se.
sta?dobro ajd, onaj komad setalista su konacno zavrsili, ali posto sredjuju dionicu od plaze do tunela 5 godina, ne mogu da im dam nikakav plus za to, narocito imajuci u vidu da su ovogodisnji radovi trajali 3 mjeseca, setaliste bilo zatvoreno, a ograda ponovo korodiralao bazenu da ne pricami da ne pricam da ne treba ni da pricam o vodi Edited by morgana
Link to comment

Ja sam zatekao završene radove na šetalištu. biggrin.gif Posebno mi se sviđa prepreka na kraju tunela, nema više vožnje kolima kroz tunel.Bazen je, fakat, katastrofalan, ugušio je čitav škver, a Dodoa je napravio neupotrebljivim, opet bolje nego ono ruglo od prošle godine. Taj bazen nije trebalo uopšte dirati. Voda valjda stiže sutra, a i briga me za vodu dok postoji more.Bolje je nego u Beogradu najmanje sto puta.

Link to comment

voda ne stize sutra, nazalost, oduzili su nam muke najvjerovatnije do ponedjeljka a mozda i do srijede <_<ajd, u pravu si za onemogucavanje voznje kroz tunel. vozic, rip. fala bogu.

Link to comment

Vode danas nema, fakat.Ne mogu da verujem da sam tek danas (posle svih ovih godina) otkrio Udruženje vojnih penzionera Crne Gore, podružnica Herceg Novi. Kakve gusle!

Link to comment
  • 3 weeks later...
plumenta.jpgPlus što se večeras otvara Ambasador, seljana na rivi. Nadam se da pasti prognozirana kiša, da im makar usere otvaranje, a ne bilo loše da zvekne i neki grom na rivu, da sprži i kafanu i gazde i goste.HN će veoma uskoro postati mesto za izbegavanje.
Link to comment
plumenta.jpgPlus što se večeras otvara Ambasador, seljana na rivi. Nadam se da pasti prognozirana kiša, da im makar usere otvaranje, a ne bilo loše da zvekne i neki grom na rivu, da sprži i kafanu i gazde i goste.
ha, pa tako mi razvijamo nauticki turizam, em mulo nema kapacitet nego za par jahti, em smo i to ocerali dziberskim admiralom sa dziberskom muzikom, a i da nismo, tu je jahting i daniluske (od kojih mi narocito pada secer)a od igala i pandore ne znam sta ocekujes :Dsuper je i mulo u igalu, ne znam samo kako gosti lezu na lezaljke u onako gustom rasporedu? bice da se spustaju helikopterom. sto ne otici korak dalje i postaviti onu beskorisnu garazu od preko puta autobuske na plazu, onda bismo imali mjesta za lezaljke na 3 nivoa. ili maknuti lezaljke skroz, a staviti na mjesto njih pitare sa rastanom.
HN će veoma uskoro postati mesto za izbegavanje.
postao je to prije 19 godina
Link to comment

Nema kiše. sad.gifŠta ja znam, meni je ovde do pre neki dan bilo savršeno, a biće mi dobro i nadalje, ići ću do pivnice preko trga i izbeći i seljanu na rivi (Admiral, a ne Ambasador) i Danilušku.

Link to comment

plasila sam se da ce pivnica da se zatvori sad kad je poplocano setaliste. ispod nivoa im je da su na ravnoj podlozi i da se stolovi ne klate :Dok je pivnica, sasvim, bar dok nije uzasna guzvaedit: ko na izborima bude glasao za ove aktuelne, busim mu gume na kolima. mada bas i ne znam da ce neko glasati ponovo za njih, osim ako nema licni interes (sto je doduse pola grada kolko radi u opstini :D ). ne da je za ovaj topik, al tice se turizma koji (treba da) leba daje, pa eto.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...

kusturica.jpg

'... Nekadašnju željezničku stanicu reditelj Emir Kusturica je pretvorio u mali hotel ...... gdje vas uspavljuju zveket lanaca i užadi kojom su vezani ribarski čamci. ...'
laugh.gifOće to, na 20 metara od Ambasadora.Neko će povervovati na časnu reč čuvenom režiseru i provesti najgore letovanje u životu. Edited by Anonymous
Link to comment

Može li mi neko reći ponešto o kampovima po CG, sa posebnim osvrtom na divljake, sa posebnijim osvrtom na one koji nisu na Adi Bojani? Znam za Zagrađe kod Sutomora i za Žanjice, ima li još nešto? Dira li neko nepoštene ljude koji tamo spavaju (pretpostavljam da je pitanje suvišno čim kampovi opstaju, ali eto)?Kako inače funkcioniše čamački prevoz od/do Žanjica ove godine (pitanje upućeno lokalcima ili naJadranuprisutnima)?Hvala lepo. :)

Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment

moje poznavanje materije seze samo do 'prevoza ima' posto kad idem na zanjice ili stopiram ili se zavalim u kafanu i cekam brodic/gliser pa ako stignem da se ukrcam, stignem. ako ne nalete anonimus ili najgori sa detaljnijim podacima, raspitacu se sutra pa cu da napisem.

Edited by morgana
Link to comment
Može li mi neko reći ponešto o kampovima po CG, sa posebnim osvrtom na divljake, sa posebnijim osvrtom na one koji nisu na Adi Bojani? Znam za Zagrađe kod Sutomora i za Žanjice, ima li još nešto? Dira li neko nepoštene ljude koji tamo spavaju (pretpostavljam da je pitanje suvišno čim kampovi opstaju, ali eto)?Kako inače funkcioniše čamački prevoz od/do Žanjica ove godine (pitanje upućeno lokalcima ili naJadranuprisutnima)?Hvala lepo. :)
Ono što me je oduvek zgražavalo na CG primorju je odsustvo kampova. Bilo je nekad divljih, upravo na Žanjicu, a sad nisam u toku, nisam tamo išao sad već dve godine, ali planiram ovih dana i to isključivo da bi Miši platio čamac, pa ću pisati kako stoje stvari.Čamci za Žanjic za divno čudo rade u ovo doba godine.
Link to comment

Odveo sam porodicu u HN, a za 10-ak dana idem ponovo.Pitanje za znalce (pojavljivalo se prošle godine):Da li redi onaj restoran u Žvinjama? Ako radi, kako stići i šta jesti? Da li ima tabla gde da se skrene na putu za Rivijeru? Kako izgleda Dobreč ove godine i kakav je menu? Gde se jede najbolja riba u i oko HN-a?A evo i jedna informacija. Ako parkirate kola u zoni, na regularno mesto, i ne platite, posle 2 sata se može desiti da vam pauk odnese kola. Pauk se plaća 40 eura, mada je to možda bila predsezonska tarifa.

Link to comment
Da li redi onaj restoran u Žvinjama?
Rade, ima ih dva: 'Konoba Žvinje' i 'PoČetnik'.
Ako radi, kako stići i šta jesti?
U 'Konobi Žvinje' je vrhunska jagnjetina u mlijeku, mora da se najavi, minimum 1 kg, mogu da ti ostavim broj mobilnog. Kod PoČetnika je odlična loza, dalje nisam izdržao, a kažu da mu je ja'njetitina izvrsna.
Da li ima tabla gde da se skrene na putu za Rivijeru?
Ima.
Kako izgleda Dobreč ove godine i kakav je menu?
Ovo i mene zanima.
Gde se jede najbolja riba u i oko HN-a?
Ove godine je odlična riba u Konobi 'Škver', ispod Sport kafea. Morgana je to ranije pominjala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...