Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

zaebano jeste. dok ti stigneš iz HaEn-a, već je podne ....a do vrha Rumije ti treba puuuno vremena= treba ti dugačak dan= ljeto= proživiš pakao dok se ne popneš, jer nema hlada usput.možda ti ovo pomogne: http://www.stazeibog...spon-na-rumiju/
Hvala, link je veoma informativan.Koliko sam ukapirao, ovo penjanje je u rangu penjanja na Subru iz Novog (doduše Rumija je 100 m niža), što znači da to dolazi u obzir tek u septembru, kad nabijem kondiciju. Ali tada je dan kraći, što znači da je moj guru bio u pravu. Jedino da iznad Bara nađem neki smeštaj.Hvala u svakom slučaju.
Link to comment

nađeš smeštaj u starom baru + pošto su kraći dani - kupiš 1 Pecl za na glavu: http://www.petzl.com/en/outdoor/tikka-zipka-series/tikkamada bolje oktobar od septembra (verovatno), jer usput nema baš nekih izvora vode. (oktobar svežiji)uspon iz starog bara nije dramatično naporan osim savlađivanja poslednjih 400m (vertikalnih) gde je dosta strmo = do 45 stepeni recimo. štapovi pri silaženju više nego dobro dođu.

Link to comment
nađeš smeštaj u starom baru + pošto su kraći dani - kupiš 1 Pecl za na glavu: http://www.petzl.com...ka-series/tikkamada bolje oktobar od septembra (verovatno), jer usput nema baš nekih izvora vode. (oktobar svežiji)uspon iz starog bara nije dramatično naporan osim savlađivanja poslednjih 400m (vertikalnih) gde je dosta strmo = do 45 stepeni recimo. štapovi pri silaženju više nego dobro dođu.
Već vidim da ću da te gnjavim i ubuduće. Štapove ne koristim, niti ih planiram u budućnosti, ali izgleda da će mi se s Rumijom osvariti noćna mora, popnem se bez ikakvih problema, a posle ne mogu da se spustim dole.
Link to comment

Zadnji put isla 98e, uplivala u neki fekalijski talas i dobila gnojni osip po telu pa sam se smorila. Pre neku godinu drugarica isla sa sestrom, ja trebalo da se pridruzim posle par dana ali posto je i ona naletela na kanalizacioni talas i osula se, da se tako izrazim, popizdela je i vratila se za BG. Isla bih eventualno na neku cistu plazu, ali ne znam sta bi to bilo. A stvarno je najzgodnije za letovanje zbog blizine, npr do Kusadasija je bilo 30 sati u autobusu, i iako mi je bilo super, nisam se usudila ponovo da se podvrgnem takvom putesestviju.

Link to comment

Kakva katastrofa, neki Rusi zakupili sve sobe kod moje gazdarice u HN, sad treba da sedim u ovom usranom gradu još 12 dana, a hteo sam prekosutra da odem ovavde. Bedak.

Edited by Anonymous
Link to comment

Jebe mi se za HN, puk'o sam za Orjen.edit: mada je HN sad savršen, nema muzike, plastičnih ležaljki, histeričnih turista, a čista voda.

Edited by Anonymous
Link to comment

Mnogo je lepo u Herceg Novom sada, nema gužve, buke, glupih turista. Prvi put od kako dolazim imam utisak da su uradili više korisnih stvari, nego što su napravili štete (mada je ovo na prvi pogled).Doduše, vidim da je stigla prokleta Daniluška i da su skenjali Veselog, legendu Igala, ali preživeče se.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...