Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

Za mene je ovo najbolji film još od fight cluba. Pri tome, upotreba specijalnih efekata u kontekstu priče je potpuno osveženje.Ako nisi gledao ne čiatj ovo dalje:

Sviđa mi se cliffhanger na kraju. Po meni ona njegova "čigra" na kraju nije pala jer nekako mu deca ostaju istog uzrasta kao u snovima kakvim ih poslednje pamti. ja sam očekivao da će se pojaviti znano stariji dečak i devojčica i da će to biti konačni dokaz da ne sanja, međutim...

upravo moje misli... tako da što se mene tiče mogla je ona čigra i da padne, za mene je to što mu deca nisu "ostarila" je znak da je on u snu!

Jel u Inceptionu stvarno samo meni

išla na nerve bespotrebna i besmislena 15-minutna pucačina u onom zimksom kompleksu, koja ne služi baš ikakvoj svrsi, kao i sedam puta ponavljani kadar kako kombi leti ka vodi pa se seče sa scenom u hotelu pa se seče sa scenom u tvrđavi? Da je jednom to uradio da objasni (po treći put) razliku između tri različita nivoa snova, pa u redu. Dva puta, okej, možda. Ali onoliko puta da ponavlja jednu te istu stvar? All right. We get it. Pljusni u vodu već jednom.

to što po 100 puta ponavalju pad kompija je super stvar jer gladalac bukvalno zaboravlja na prvi nivo

Link to comment

Evo pridružio sam se ovcama koje su poletele u bioskop, kao da pare skupljam po ulici... Elem, gle čuda, još jedna pompezna budalaština. Tuce epizoda Zone sumraka je zanimljivije od ovoga, a bilo kakava poredjenja sa Blade Runner-om i sl. su ozbiljna skrnavljenja. Jedno dve trećine filma su sačinjeni od besmislene akcije, a svako ko to nije gledao već sedam miliona puta i kome je to zanimljivo, ili je veoma mlad, ili koristi mozak sa manje od jedan posto kapaciteta u budnom stanju.Svi koji su radoznali da pogledaju ovo govno, treba da se posluže sa blagorodne internet plantaže. Ma treba to da urade i oni koje film ne zanima u inat tim netalentovanim mamiparama! Long live Pirate Bay!

Link to comment
Evo pridružio sam se ovcama koje su poletele u bioskop, kao da pare skupljam po ulici... Elem, gle čuda, još jedna pompezna budalaština. Tuce epizoda Zone sumraka je zanimljivije od ovoga, a bilo kakava poredjenja sa Blade Runner-om i sl. su ozbiljna skrnavljenja. Jedno dve trećine filma su sačinjeni od besmislene akcije, a svako ko to nije gledao već sedam miliona puta i kome je to zanimljivo, ili je veoma mlad, ili koristi mozak sa manje od jedan posto kapaciteta u budnom stanju.Svi koji su radoznali da pogledaju ovo govno, treba da se posluže sa blagorodne internet plantaže. Ma treba to da urade i oni koje film ne zanima u inat tim netalentovanim mamiparama! Long live Pirate Bay!
Ne mogu da se ne složim. Ako je neko pokušao da ovo poredi sa Blade Runnerom, taj ima ozbiljan problem. Film koji bi trebao da stvori iluziju mladim liderima da su inteligentni.
Link to comment
[edit: ajde ipak da dodam finalni utisak - čuo sam jako mnogo reakcija "ovo će se morati gledati opet", "kad se film završio ne znaš ni sam za sebe šta je stvarnost i jesi li zaista u bioskopu ili negde". Ništa od toga.
Gledanje ponovo za one koji nisu sigurni kako su se nivoi nadovezivali jedan na drugi pa da ulove sve detalje (tehnicke). Jos jedan sci-fi scenario koji je dobro i konzistentno izveden na platnu. Uspeh je da uspeva da drzi paznju sve vreme. Ovo je samo Nolanova vizija kontrole sna uz malo filozofije poimanja stvarnosti uma, koje je pak podlozno potpunoj relativizaciji, sa ili bez Freuda i Junga.Doduse, i to Nolanovo 'samo' je za respect jer je uspeo da svoju viziju dobro tehnicki razlozi, CGI upakuje i napravi pristojan letnji blockbuster, a koji pak IMHO nece ostaviti nekog velikog traga u analima filmske industrije.edit: uvek toplo preporucujem gledanje filmova u kucnoj varijanti u dremljivom stanju. Kad zadremate i krenete da se u snovima nadovezujete na film uz povremena kratka budjenja, pa vas neko probudi na kraju, pa onda s tim nekim krenete da uporedjujete utiske, nastane pometnja cija je verzija bolja :D :D Edited by Lynn
Link to comment
Ako mislis na onaj moj comment o dremezu na kraju, ja to za bilo koji film. Ako pak ne mislis na njega, onda sorry za needless post ;)
htedoh da uputim kritiku za pirateriju, pored aktuelne ponude filma u bioskopima.:)
Link to comment
Ne mogu da se ne složim. Ako je neko pokušao da ovo poredi sa Blade Runnerom, taj ima ozbiljan problem. Film koji bi trebao da stvori iluziju mladim liderima da su inteligentni.
Ali i da drugima pruži priliku da pljujući nešto što mnogi smatraju za dobro i inteligentno uzdignu sebe iznad njih. Sve dok ne zavrte čigru.
Link to comment
Ali i da drugima pruži priliku da pljujući nešto što mnogi smatraju za dobro i inteligentno uzdignu sebe iznad njih. Sve dok ne zavrte čigru.
To što masa smatra za dobro i inteligentno je oduvek bilo garancija za kvalitet... Do kurca! No, lično nemam prava da pametujem. Tri piva Vs. holivudsko govno. Svaka mi čast na izboru. Dva ipo straćena sata da i ne pominjem....
Link to comment
jel ima neke veze sa obre los ojos i koji je bolji?
Moglo bi se reći da ima, recimo u delu Inceptiona koji tretira Di Kaprijev odnos sa ženom, ali je Abre los ojos, suštinski, mnogo bolji film (čak je holivudski rimejk Kamerona Kroua bolji).Inception je produkcijski, blizu pa savršeno urađen, naročito što se tiče fotografije. Ali je priča tanka.
Link to comment
To što masa smatra za dobro i inteligentno je oduvek bilo garancija za kvalitet... Do kurca! No, lično nemam prava da pametujem. Tri piva Vs. holivudsko govno. Svaka mi čast na izboru. Dva ipo straćena sata da i ne pominjem....
Ništa onda su projekcije na večerima Afganistanskog gay-lezbejskog pokreta za prava hrčaka u svemiru prava odrednica za tebe. Nemoj se smarati sa "holivudskim govnima" i uživaj u beskrajnim umetničkim kadrovima stiolica i tribinama u kojima će eksperti objašnjavati svu mudrost i lucidnost istih.
Link to comment
Ali i da drugima pruži priliku da pljujući nešto što mnogi smatraju za dobro i inteligentno uzdignu sebe iznad njih. Sve dok ne zavrte čigru.
posle ovakvog komentara znam da sigurno neću da ga gledam. :isuse:btw, mnogo dobar ovaj forum, korisan za izbegavanje nahajpovanih filmova. avatar sam batalio posle onog kimovog ludila i ne zažalih, a evo sad ću da uštedim još 3 sata života koja mogu korisnije da se utroše na spavanje i forumašenje.vidi erasa što se emotivno angažovao, izgleda je film definitivno mladoliderski. Edited by Gonzo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...