Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

Jel vi torte i kolače jedete po poslastičarnicama? Jedino tako mogu da razumem ovaj komentar o đubre nivou slatkiša kod nas.
ma ne jedu, nego postoji chitava klasa ljudi, koja, usled sirotinje, chesto neiskustva i neznanja boljeg, pravI neke skandalozne kolache koji se zovu - bez brashna, bez ulja, bez ichega. zajebano je, u osnovi, ispeci patishpanj kako treba, mora da se pogine nekoliko puta, vezba, i opstane. a to je komplikovano. a kamoli neki fil raskoshni, koji ce da se izduva, chim skrenesh pogled s njega :lolol:to je 1 dimenzija. druga dimenzija je sushtinsko nemanje tradicije slatkisha izvan velikih gradova. i dan danas mozesh da slushash te fantastichne priche o bombonama od suve shljive, koje su se sushile na suncu i bile ukusne da se obesish. i danas mozda mogu da budu, kao hipsterski kuriozitet, ali tada nje bilo drugo.no nije bash da ga velichamo, kao da su u carstvujushchoj vijeni ovulirali kad vide te bombone ^_^kad mi se mater udavala, shezdesetih proshlog veka, u onoj drzavi, moja istochna baba, seljanka, ispeche kolach. kakav kolach, dvajes santima zutog testa u sherpi. moja baba sa zapada, seljanka takodje, al druge shkole, ljubazno se ponudi da nafiluje tortu. e! nemoj prijo da mi kvarish kolach! :lolol:posle smo obozavali kad su snashe pochele da prave te sitne slavske, od skoro nichega, a otkrile boje za jelo. pa cale dodje s neke slave i donese kolache plave i zelene ^_^. ali realno, posno je zajebano. i mora majstorica da ga pravi, ne neka bezveze i to se vrlo precizno pozna, kao i kod svega drugog. ima loshe i ima dobro.ja volim onu spiralnu dvobojnu salamu od kokosa i chokolade. i sve sa smokvom.a houm mejd rafaelo kugle, slane i slatke, kao i svi kucni pokushaji bilo chega (eurokrem, fruktalov sok, jafa torta) to je sve besmisleno snalazenje, koje svoj nastanak duguje istorijskom momentu :ph34r:. i lenjosti, naravno, lenjost je ozbiljan neprijatelj dobrog kolacha. i bajadere, fak, kako mrzim te kucne bajadere, a da nisu... mislim, bajadere <_<. i sirotinji, na kraju krajeva. sirotinja pravi kolache od naftinih derivata...edip@dig. ej, zubare, obavezno da pravish babi, da uslikash i da oprichash kako je bilo!kako je baba, jel u zdravlju? Edited by thermal bug
Link to comment

Ma nisam. Nego, ja zaista kad sam bila klinka to se nije tako radilo. Prvo, da objasnim, moja keva je nešto slatko napravila sedam puta u životu. Ja sam uz ženu što me čuvala do osme, a kod koje sam nastavila da idem posle škole do 23. godine naučila o domaćim kolačima. O salčićima i grilijažu. Pa i moja baba Stankovićka, ako ništa napravi onaj patišpanj sa voćem, ne guzi margarin i keks.Nije mi jasno.

Link to comment
Pa i moja baba Stankovićka, ako ništa napravi onaj patišpanj sa voćem, ne guzi margarin i keks.Nije mi jasno.
to je jasno da ti nije jasno, nije ni meni, patishpanj sa vocem se pojede za 14 minuta, pa taman da je od majanske i inkanske gume :lolol:
Link to comment
daj jebote! moram to da vidim!stavi u spojler, da ne nosim banacanina na dusi :D
evo, ali nemoj bas mnogo da se smejes, nego samo malo. ovakve stvari su se pravile kad je bio najcrnji Sloba, deca htela kolaca pa su se mame snalazile...

412x329xffff.jpg.pagespeed.ic.dvzOyW3l1f.jpg2 litre vode1 kg secera2 step praska soka malina2 step praska soka kivi500 gr grizaSastojci za fil:8 dcl mleka2 pudinga vanila4 kasike seceraZa ukrasavanje:2 kesice slaga2 dcl mlekaPrvi deo:U 1 litru vode staviti pola kg secera, istresti 2 kesice STEP soka od maline i staviti da prokuva.Kada prokuva u tome skuvati 250 gr griza.Tepsiju malo obliti vodom i kada se smesa skuva odmah izliti u tepsiju i poravnati ravnomerno.Drugi deo:U 1 litru vode staviti pola kg secera istresti 2 kesice STEP soka od kivija (po mom receptu ide kivi u drugi deo, ali ja nisam nigde mogla da ga nadjem, tako da sam uzela kesicu sa nekakvim miksom voca zato je narandzasto ,ali koji god da step sok stavite necete pogresiti sto sarenije izgleda to je bolje).Kada to prokuva u tome skuvati 250 gr griza i odmah preliti preko prvog dela i ravnomerno premazati.Treci deo:U 8 dcl mleka skuvati 2 pudinga vanile sa 4 kasike secera.Odmah kada se skuva preliti preko drugog dela i ravnomerno premazati.Staviti u frizider da se malo ohladi i od gore staviti 2 kesice ulupanog slaga.Prijatno i uzivajte!

Link to comment

kakvo crno smejanje, lud li si? ja sam tad vec bio mator konj, mene tu snasla ona dabogda imao pa nemao.leb te jebo, pazi taj recept, pa jos sirota nije nasla step od kivija...

Edited by aram
Link to comment

step je tu u rangu vestackih aroma u industrijskoj proizvodnji. jeste da niko nije ispitao kako se ponasa kada se umesto vode nadje u kombinaciji sa drugim sastojcima, pa jos na visokoj temperaturi. al' sta sad, ukusno je, nije skupo i deca vole jake boje u kolacima i tortama. :ph34r:

Edited by Takeshi
Link to comment

sad smo dotakli neke druge momente na ovom topiku.u vezi sa kolačima kao takvim slažem se 100% sa mau, to i ja misilim. kad nemaš love - pa napravi šnenokle.ali ova žena iz Dabovićevog recepta... ja nju mogu da zamislum kako izgleda, znam kakva joj je kuća, predpostavljam šta gleda na TVu i ona one kojima se obraća.i jebeno mi je žao i teško.na kraju, i ja sam rastao ovde i sredinom devedesetih bio proždrljivi pubertetlija iz provincije u prosvetarsko - glumačkoj osiromašenoj porodici.pravila je i meni keva "ananas" od tikvica sa step sokom (se seća neko toga?)ali sam to jebeno mrzeo,i torte bez jaja, i kore bez fila i fil bez oraha. isto kao i imitacije starki i karirane košulje sa pijace i borbeni ranac umesto školske torbe.ali sranje je što je ta kultura snalaženja u nemaštini evoluirala u nemanja ikakve kulture - ovde pričamo o onome što jedemo. mi živimo u zemlji u kojoj ljudi ne znaju razliku između putera i margarina i u kojoj danas, u Prokuplju recimo, kad kažem rodbini da mi nađu dobar toplički sir sa sela (a od krava koje pasu po Radanu ili Vidojevici) oni kažu: ma ko će se mlati s tim bre, uzni fetu, mi tako, šta fali?

Edited by banatjanin
Link to comment
na kraju, i ja sam rastao ovde i sredinom devedesetih bio proždrljivi pubertetlija iz provincije u prosvetarsko - glumačkoj osiromašenoj porodici.pravila je i meni keva "ananas" od tikvica sa step sokom (se seća neko toga?)
cuj, je l se seca - meni tu "nije ananas nego tikvice" varijantu uvalili sad kad sam bila u Srbiji. valjda u mom kraju vreme stoji (sto uopste nije iskljuceno)...
Link to comment

Šta je to ananas tikvica?Pa tek sad vidim na google images. O, Bože!Mislim, i tikva se dodaje u voćne sokove 100%, ali ovo je posebna priča.

Edited by MayDay
Link to comment
word.pomije od margarina, otopljenih krem tabli, kockica skroba sumnjivog porekla sa šećerom i najgoreg krša od keksa - napravljenog uz pomoć otpada od soje i emulzije otpada iz uljare.
Mislim da sam vec pisao o ovome..Ortak je radio u fabrici keksa u Vrscu..kaze, pravimo petit beurre za izvoz u Sloveniju. I da ne poverujes, stizu blokovi maslaca, najbolji sastojci..sve po PS-u, kako i dolikuje.E sad zasto je to neobicno..neobicno je zato sto kad se radi za Srbiju, u kojoj niko ne kontrolise proizvode, radi se sa prezlama, recikliraju se stvari, stavlja najgori otpad..i onda se dodaju aditivi i zasladjivaci..i nekako se dobije ovo sto u rafovima kosta kao kutija sibica.
Link to comment
Šta je to ananas tikvica?Pa tek sad vidim na google images. O, Bože!Mislim, i tikva se dodaje u voćne sokove 100%, ali ovo je posebna priča.
Dobro je. Mislio sam da sam jedini koji ne zna...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...