Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa i McLaren je rekao da podaci nisu korišćeni ali avaj, kazna je izrečena a mirođija u svakoj čorbi zvana Flavio Britore je bio jednako glasan kao i Zan Tod da se MsLaren mora kazniti! Došla maca na vratanca...

Link to comment

Bas sam procitao nesto zanimljivo - naime prica se da je privatna istraziteljska kompanija Krol, koju je FIA poslala u Meklaren da istrazi njihovu kompjutersku mrezu povodom ovih mejlova izmedju Kulana, Delarose i Alonza sa ciljem da nadje dokaze o postojanju Ferarijevih informacija na kompjuterima u Paragonu umesto toga nasla ovo sto se sada prezentuje kao dokazi protiv Renoa.(Mada ja nisam bas skroz siguran kako neko moze da vidi kad je sta kopirano SA mreze - znam da moze da se nadje ako je postojalo pa je obrisano ali da li je neko snimio kopiju na disk to ne znam.)Navodno Meklarenovci nisu ni znali za ovo curenje informacija dok im Krol nije ukazao na to, dva dana pred septembarsko saslusanje pred FIA.Kasnije je Krol radio vestacenje i Renoove mreze i ustanovljeno je da su Meklarenovi podaci bili prisutni na njoj.Ispada da je (ako je ovo, jel'te, istina) Mozli gadjao jednog kapitalca pa promasio i upucao drugog...

Link to comment

Slatke li ironije ^_^ Inače, ovde je suština cele priče

Problem je to sto je transfer informacija uvek postojao kad god neko iz jednog tima predje da radi u drugi. A FIA je donela odluku kakvu je donela i napravila pravni presedan po kome je svako posedovanje poverljivih informacija druge ekipe automatski prekrsaj tezak 100 miliona. (A s obzirom na medjuljudske odnose Rona Denisa i Maksa Mozlija siguran sam da je u pitanju bio neki drugi tim da se ne bi islo toliko daleko.) I sada trebaju da ispostuju sopstvenu odluku i budu fer i ravnopravni prema svim ekipama. Znaci pocece da pljuste kazne na sve strane...
To i jeste ono što je većina ljudi ponavljala od početka sage - ovakve stvari ne da se dešavaju, nego su matter of course u ovom sportu, gde se dobar deo razvoja bolida ne samo oslanja nego bazira na onome što mogu da pokupe od drugih timova. Ne samo što je presedan da se ovakve stvari u budućnosti moraju kažnjavati, pitanje je još gde se povlači linija oko špijunaže, posmatranja drugih, i šta je dozvoljeno ili nije. Na drugom motorsport forumu, neko je napisao, vrlo razumno, da pošto je ovakve stvari nemoguće napraviti crno-belim u pravilima, da će postojati ogromna konfuzija i diskreciona prava (koja se mogu zloupotrebljavati ako postoji pik na određeni tim) pri odlučivanju šta je ilegalno, a šta nije, ne mogu da nađem link. Sve do sada, uopšte nije definisana razlika između kompletnog downloadovanja tehničkih informacija i odnošenja drugom timu i onom "špijuniranju" i štopovanju pri pit stopovima koliko je goriva usuto u bolid pri zaustavljanju. Naravno, to je ekstreman primer, ali dat je da označi poentu. U svakom slučaju, saslušanje je sledećeg meseca, mada verujem da neće biti nikakve kazne, na BBC-ju stoji izjava Renoa
Renault are to appear before the FIA's world motorsport council on 6 December to answer a charge over the matter. The French team revealed engineer Phil Macereth was suspended on 6 September, and claimed every effort was made to erase the data from their systems.
Na žalost, mislim da je ovo sasvim dovoljno da FIA proguta priču da Reno zaista nije koristio ništa od tih podataka prilikom razvijanja bolida, jer ni McLarenu nisu mogli naći ništa (prvi put) koji su imali istu priču. Razlika je ta što je u McLarenu postojao dodatni faktor, Alonzo, koji je pretio da obelodani sve ukoliko mu se ne da povlašćeni status u timu. Sa Renoom to verovatno neće biti slučaj, pa sve ostaje na tvrdnji Renoa da su obrisali odmah sve podatke i da pojma nisu imali. Smešna izjava, ali teško je dokazati suprotno.
Link to comment

Ali ima tu i onaj zec da islednici nisu nasli na Meklarenovoj mrezi nikakvog traga Ferarijevim podacima, dok su u Renoovom slucaj nasli da su Meklarenovi podaci sedeli na mrezi skoro godinu dana i u tom periodu citani od strane 15-tak inzenjera.Ja sam ubedjen da nije nista od toga procurelo na Renoov bolid, kao sto sam ubedjen da nista od Ferarija nije procurelo na Meklarenov. Problem je u tome sto je Meklaren ipak osudjen.Znaci, sada FIA mora da postupi isto i u slucaju Renoa i u svakom drugom slucaju koji ce se u buduce pojaviti (iako je to u principu glupo i nepravedno), ili ce morati da odgovara pred civilnim sudom zbog nepravednog i nejednakog tretmana Meklarena spram ostalih ekipa. Ne valja ni jedno ni drugo.Mozli je ovaj put do kraja usr'o motku...

Link to comment
Ross Brawn moves to Honda
The struggling Honda team are poised to announce a major coup by appointing former Ferrari technical director Ross Brawn as their team principal. The 52-year-old Englishman is to be confirmed in his new role on Monday, BBC Sport has learnt, with Nick Fry continuing as chief executive. Brawn was the technical mastermind behind Ferrari's unprecedented success in the first half of this decade. He will be expected to turn Honda from underachievers into a major force. It is Brawn's first role as team principal, but few inside F1 doubt he will be a success in the position - as long as Honda's management in Japan allow him free reign to run the team. ...
Dakle, ono što se šuškalo ovih meseci se realizuje. Bron prelazi u Honda, i to kao tehnički direktor.
Link to comment

Pavlović za B92: Formula 1 nikad bliža!Dve nedelje od završetka šampionata Formule Reno u kojem je zauzeo odlično 3. mesto u konačnom plasmanu, srpski vozač Miloš Pavlović u ekskluzivnoj izjavi za B92 najavio je angažman u jednoj od ekipa Formule 1. Pre 15-ak dana Pavlović je završio na 3. mestu šampinata Formule Reno. 25-godišnjak nije u potpunosti zadovoljan rezultatom, ali je ipak i taj plasman bio dovoljan da privuče interesovanje timova Formule 1. Potpisivanje za neke od njih bio bi čudesan uspeh."U ovom trenutku jedino što mogu da kažem je da su pregovori u toku i da sam veoma srećan jer se dešavaju interesantne stvari oko mene. Ipak, tačno i precizno o čemu je reč i o kojoj ekipi se radi u ovom trenutku ne mogu da otkrijem", rekao je Pavlović za B92. Zbog intenzivnih pregovora Pavlović ne može ništa da planira, pa je tako prethodnog petka morao da otkaže put za Beograd jer je traženo od njega da ostane u Italiji. Tokom vikenda, saznaje se nezvanično, bio je na stazi u Monci. Pavlović kaže da bi konačan ishod pregovora trebalo da zna za nekoliko nedelja. "Tačan datum ne znam. U ovom trenutku se puno radi na tome i sada radim samo na pregovorima za sledeću godinu. Očekujem da će biti dešavanja u narednih nekoliko nedelja, ali tačan datum ne znam".Pred početak sezone 2007, Pavlović je najavljivao borbu za vrh. Dve pobede i treće mesto u konačnom plasmanu je njegov najbolji učinak od 2005. godine, kada je debitovao u Formuli Reno. Ipak, Pavlović kaže da nije u potpunosti zadovoljan proteklom sezonom. "Nisam potpuno zadovoljan ovom sezonom, jer kada se započne sezona sa ciljem da se šampionat osvoji i stigne se treći, ne možete da budete zadovoljni. Ipak, sezona je za mene pozitivna. Ostvario sam dve pobede i druge jako bitne i pozitivne plasmane i mogu reći da zahvljajući ovoj sezoni, nikada nisam bio bliži Formuli 1. Uživam u ovom trenutku i gledam šta se dešava oko mene". Pavlović je pre nekoliko godina odbio italijansko državljanstvo želeći da u Formulu 1 uđe kao srpski državljanin. Kako kaže, sa zastavom druge zemlje to ne bi bilo to. :rolleyes:

Link to comment

Vesti stižu jedna za drugom, žan Tod nije više tehnički direktor Ferrarija, mada će ostati u višim strukturama, novi teh dir je Stefano Domeničeli.

Link to comment
Vesti stižu jedna za drugom, žan Tod nije više tehnički direktor Ferrarija, mada će ostati u višim strukturama, novi teh dir je Stefano Domeničeli.
Dobro, sad onda mogu da prestanem da mrzim Ferari wink.gif
Link to comment

Oprao ih opet:1. Michael Schumacher Ferrari 1.21,486 90 2. Pedro de la Rosa McLaren-Mercedes 1:21,857 0,371 60 3. Heikki Kovalainen Renault 1:21,894 0,408 65 4. Felipe Massa Ferrari 1:22,044 0,558 56 5. Gary Paffett McLaren-Mercedes 1:22,293 0,807 57 6. Nico Rosberg Williams-Toyota 1:22,333 0,847 64 7. David Coulthard Red Bull-Renault 1:22,555 1,069 74 8. Nick Heidfeld BMW-Sauber 1:22,946 1,460 102 9. Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:23,031 1,545 77 10. Sebastian Vettel Toro Rosso-Ferrari 1:23,187 1,701 74 11. Karun Chandhok Red Bull-Renault 1:23,255 1,769 57 12. Jenson Button Honda 1:23,358 1,872 79 13. Jarno Trulli Toyota 1:23,465 1,979 54 14. Robert Kubica BMW-Sauber 1:23,488 2,002 37 15. Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1:23,547 2,061 80 16. Luca Filippi Honda 1:23,596 2,110 74 17. S?bastien Bourdais Toro Rosso-Ferrari 1:23,753 2,267 72 18. Franck Montagny Toyota 1:23,977 2,491 45 19. Christian Klien Force India-Ferrari 1:24,446 2,960 56 20. Adrian Sutil Force India-Ferrari 1:24,537 3,051 105 21. Vitantonio Liuzzi Force India-Ferrari 1:24,555 3,069 55

Link to comment
Oprao ih opet:1. Michael Schumacher Ferrari 1.21,486 90 2. Pedro de la Rosa McLaren-Mercedes 1:21,857 0,371 60 3. Heikki Kovalainen Renault 1:21,894 0,408 65 4. Felipe Massa Ferrari 1:22,044 0,558 56 5. Gary Paffett McLaren-Mercedes 1:22,293 0,807 57 6. Nico Rosberg Williams-Toyota 1:22,333 0,847 64 7. David Coulthard Red Bull-Renault 1:22,555 1,069 74 8. Nick Heidfeld BMW-Sauber 1:22,946 1,460 102 9. Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:23,031 1,545 77 10. Sebastian Vettel Toro Rosso-Ferrari 1:23,187 1,701 74 11. Karun Chandhok Red Bull-Renault 1:23,255 1,769 57 12. Jenson Button Honda 1:23,358 1,872 79 13. Jarno Trulli Toyota 1:23,465 1,979 54 14. Robert Kubica BMW-Sauber 1:23,488 2,002 37 15. Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1:23,547 2,061 80 16. Luca Filippi Honda 1:23,596 2,110 74 17. S?bastien Bourdais Toro Rosso-Ferrari 1:23,753 2,267 72 18. Franck Montagny Toyota 1:23,977 2,491 45 19. Christian Klien Force India-Ferrari 1:24,446 2,960 56 20. Adrian Sutil Force India-Ferrari 1:24,537 3,051 105 21. Vitantonio Liuzzi Force India-Ferrari 1:24,555 3,069 55
22. Kimi Raikkonen 1 (bure vodke): 25 (litara dzina), 200 (golih manekenki)... and countingJa mislim da on trenutno ne zna ni ko je ni gde je.Edit: a da, matorom (nevoljno) kapa dole. Edited by burekdzija
Link to comment
  • 4 weeks later...

Alonzo se vraća u Reno!Alonso opts for return to Renault!

Double Formula One world champion Fernando Alonso will return to the Renault team next season.The 26-year-old Spaniard, who left McLaren last month after a tempestuous season, announced on Monday that he had signed a deal "for 2008".Renault's former test driver, Brazilian Nelson Piquet Jr, will be promoted to the race team as Alonso's team-mate.Renault would not confirm the length or value of the contract, although there are reports Alonso will earn ?25.2m.
Znači, Heiki verovatno u McLaren...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...