Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Možda je i bolje tako, naši voditelji do sad baš nisu bili na visini. Znači, ko može da izdrži na HRT2 u 3:55 su kvalifikacije.
I ja vise volim da gledam Formulu 1 na HRT2 nego na B92, ali zamisli sve one koji vole Formulu, a nemaju kablovsku TV ili satelitsku antenu!Katastrofa! Edited by Nesh
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slazem se. Mozda je i bolje ovako. Mada, priznajem, nedostajace mi 1 mudrosti i znanja Ace&Ace, a narocito zalim za informacijama kad je koji vozac sta jeo, kad je srao i pisao i naravno, s kim je trenutno u vezi. Aca&Aca+Veljko su ipak 1 standard. :DNaravno, drago mi je sto cu moci da gledam kod brace Hrvata, mada i ona dvojica umeju da budu ponekad, ali onaj jedan se mnogo bolje razume u F1 od svih koji su kod nas ikada prenosili zajedno. Mislim, vidi se da covek prati i da ga to zanima. A i sto kazete, slika je bolja. :)Ako bas bude nekih problema, uvek su tu braca Nemci i RTL, sa neumornim Florijanom Kenihom i 1 Nikijem Laudom! :D

Link to comment

Elem, ima ludaka:)Kimi izduvao, kako procenjuju Hrvati riknuo menjac, nije uspeo da se dovuce do boxa, gurali ga mehanicari i to je po novim pravilima automatski diskvalifikacija. Startuje 16. Cini se da je McLaren uspeo da se digne sa formom bukvalno u poslednjem trenutku tako da price o velikoj dominaciji Ferarija ove sezone za sada cini mi se nece piti vodu. Heiki sjajan u prvom bloku. Veber ponovo razocarao pred svojima...mada je moguce da je imao i tehnicki problem koji je prouzrokovao izletanje. Ima promena u pravilima, proci ce vremena dok se ne pohvataju. Najizrazitije po meni ukidanje traction controla. Bice dosta proklizavanja, aj' da kazem i atraktivnosti, vozacki kvalitet bi mogao dobiti jos vise na znacaju. Hamilton imao u prvom bloku jedno zanosenje zadnjeg kraja pred ciljnom ravninom ali ga je sjajno iskontrolisao i na kraju izgubio samo oko 1 sekunde. Alonso slabo, samo 12. vreme. Uopste Reno nije na nivou, Pique totalno podbacio, predzadnji, i ispao u prvom bloku. Steta, los debi. Ipak vreme je pred njim.BMW u dobroj formi, bolji za sad i od Ferarrija, Rosberg dobar ceo vikend, Vettel sjajan! Sledi zadnji deo. Tipujem na Luisa.

Link to comment

Hamilton pole!Kubica play of the day - proklizavanje u punoj brzini po zemlji pored staze u poslednjem, najbržem, krugu i za dlaku da uzme pole. Mogao je otići bestraga ali se sjajno izvukao. šteta, za malo da napravi iznenađenje.Ono što mi se za sada najviše dopada je da nema više onog idiotskog vozića u zadnjem delu treninga i kalkulisanja sa gorivom. Samo 10 minuta i po 2 do 3 kruga za svakoga da postigne najbolje vreme.

Link to comment
I ja vise volim da gledam Formulu 1 na HRT2 nego na B92, ali zamisli sve one koji vole Formulu, a nemaju kablovsku TV ili satelitsku antenu!Katastrofa!
I ja imam kablovsku , ali mi redovno skrembluju HRT2 kad je formula tako da sam u istoj poziciji kao i ljudi sa običnom antenom.Hoće li B92 sutra prenositi formulu ?
Link to comment
I ja imam kablovsku , ali mi redovno skrembluju HRT2 kad je formula tako da sam u istoj poziciji kao i ljudi sa običnom antenom.Hoće li B92 sutra prenositi formulu ?
Jel si siguran da će skremblovati ako nemaju u čiju korist to da urade? Enivej, pročitah negde da prenosi i OBN... vidjet ćemo di se može gledati. Tj. ko ustane u pola šes će videti...
Link to comment

Ostaje mi nada da neće skremblovati , mada se bojim da neće biti obavešteni da niko nije otkupio prava.Uostalom HRT2 ima mnogo bolje stručnjake i komentatore za F1 od B92.

Link to comment

heh pa naravno da nece skremlovati kad nijedna nasa nije otkupila nisu ni do sad skremobvali iz cista mira nego zbog prava prenosa domace televizije, jel Kimi startuje sa 16 ili 21 pozicije posto po novim propisima ako se promeni menjac pred trku to je dodatnih 5 mesta nize

Link to comment

Uhhhhh kakva trka!Elem, dileme oko pobednika nije bilo ni jednog momenta, Hamilton suvereno, ali iza šta se sve dešavao to se ne može rezimirati u par rečenica. Reći ću samo da obavezno pogledate trku u snimku. Mnogo izletanja, odustajanja, trku je završilo samo 7 bolida. SC izlazio 3 ili 4 puta, slagaću, i beše nekom majka nekom maćeha. Prvi utisak je da je Heiki veliki tragičar jer je imao veoma sigurno 2. mesto sa čak nekom šansicom da u par krugova kasnijime ulaskom u box od Hamiltona proba da nadoknadi par sekundi prednosti Luisa međutim tada je izašao SC samo 12 krugova pre kraja tako da se Heiki umesto na 2. mesto vratio na poslednje nakon poslednjeg pit stopa. šteta, vozio vrlo sigurno. Kubica isto bio dobar dok ga SC zbrka nije pojela da bi na kraju Naađima uspeo da ga u SC poretku udari od pozadi i ni krivog ni dužnog izbaci napolje. Kimi briljirao sve do idiotluka kada je bez potrebe pokušao obići Kovalainena, posle jednog od SC-ova, iako mu je u narednom krugu sledovao pit stop koji je Heiki već odradio, uspeo je u tome ali kasno kočenje i izletanje sa staze značilo je da može da se pozdravi sa visokim plasmanom. Posle još malo poljoprivrenih radovatm da bi makina potpuno zaribala par krugova pre kraja. Masa ništa! :ph34r: Burdeu je pak SC bio majka i malo je falilo da bude 4. međutim Ferari je još jednom zaribao i ostavio ga van staze 3 kruga pre kraja. Šteta! Ipak, uzeo je bod jer je Kimi odustao krug-dva ranije i bio 9. u poretku. U zadnjih par krugova sjajna mrtva trka Alonsa i Heikija za to upražnjeno i otvoreno 4. mesto, krivinu pred poslednji krug Heiki pravi sjajan manevar i obilazi Alonsa, Denis vrišti na pitu da bi Kovalainen skroz zasro na ciljnom pravcu kada je zajebo nešto sa šaltanjem brzina, naglo usporio i Alonso bez problema obilazi i uzima 5 bodova. Ko se zadnji smeje...A da, zaboravih da pomenem: Nik drugi, Niko treći. Sigurni i konstantni tokom cele trke.Već se radujem sledećem vikendu!Dobro jutro i laku noć svima :D

Edited by ducca
Link to comment

Ducca, hvala na opisu trke, nisam mogao da ustajem -_- Na pitpassu pise da je Kimi 8. Barrichello je diskvalifikovan. Opet, nek ide sve u qrac! :rant: Ovi spijuni ima da vladaju ove godine. Ferrari mora pothitno nesto da preduzme. Ajde da kazemo da je tek pocetak sezone, prva trka i da su imali peh(ove), ali ovo ne sme da se nastavi.

Link to comment

Ja ustao, i bilo je vredno :DFini početak sezone, kao i uvek, Albert Park prezentuje dozu haosa, početničkih grešaka i ne preterane zanimljivosti oko P1 pozicije. Trka možda odaje veću dominaciju Meklarena nego što je realna situacija, i takav utisak nije lako zbaciti zbog početničkih grešaka i Mase (druga krivina) i Kimija (dve neobjašnjive greške), kao i katastrofalnoj tehničkom bilansu - Kimi ima prvi problem tokom kvalifikacija, a tokom trke oba Ferarija crkavaju, dok ni drugi bolidi koji imaju Ferarijeve motore nisu prošli mnogo srećnije. Ipak, kada se Raikonen oslobodio Barikela, naprosto je poleteo, bio tad lak na gorivu ili ne, ovaj motor Ferarija definitivno ima brzinu, a i aerodinamika izgleda dobra. Mislim da će na sledećoj trci biti mnogo kompetitivniji, pa sad dokle izdrže... Međutim, Hamilton nije propustio da naglasi dva puta kako se većinu trke štekao i nije nimalo forsirao, jer nije mislio da treba. Za 7 dana će se videti je li govori istinu (a ako govori, ne znam zašto bi davao dobrovoljno takve podatke) ili izmišlja i samo pokušava da dodatno obeshrabri Ferari bez pokrića. Hamilton suveren od početka do kraja, ono što je imao uraditi odradio je perfektno, dobar start, nije izgubio glavu u prvoj krvini kada je Kubica bio opasno blizu, i tri izlaska SC-a nisu ga mnogo omela, uprkos što su mu konstantno uništavala stečenu prednost. Heiki definitivan gubitak P2 zbog SC-a, a i napravio je malu glupost sa pit limiterom odmah nakon što je prešao Alonza, biće bolje valjda, mada izgleda mi da Hamilton ima osetniju prednost nad njime nego što sam mislio. Danas mi je izgledalo da Hamilton ima 0.5s-1s prednosti po krugu, što je poprilično za isti bolid. Jedan od bisera trke (osim izletanja Kimija) je bio nesretni Kultard, Masa mu se uvukao sa unutrašnje linije, a nesretnik nije ni pogledao u retrovizor i nalete na njega svom silinom, i odbio se kao sa trampuline sa staze. Još se ljutio na Masu, a dok je odlazio u boks, naleteo na reporterku ITV-ja, i u direktan prenos rekao "If he doesn't, then I'm gonna kick three colours of shit out of the little bastard," (ako Masa ne preuzme odgovornost)E, Kultarde... :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...