Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Pokusao sam biti precizan da, barem u mom slucaju, nema ni reci o relativizacijama umeca Raikkonena i, posebno & podvlacim, Mihaela Sumahera. Dakle, to uopste nije bila tema, zaista. Cak sam naglasio da - cak i u tim ruznjikavim situacijama - treba biti i drugi da bi te prvi propustio. Podrazumeva se da je ogromno umece biti prvi (bez ovih ruznijih izdanja) toliko godina. Eto, ako je trebalo jos snaznije naglasiti, naglasavam. Mislio sam jedino da je tema komparacija strategija (dominantni/submisivni versus relativno ravnopravni), niposto relativizacija ili pljuvka po uspesima Ferrarija.

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemoj se nervirati :)i sam sam pomislio da cu mozda biti pogresno protumacen, pa turih nekoliko disclaimera. Tema (kako je ja vidim) je razlicita unutartimska strategija, a te trke se potezu tek kao ilustracija.. Ali razumem te.

Link to comment

Jako interesantan pogled na stvari

Motorsport boss Max Mosley has said Lewis Hamilton could have a negative effect on Formula One if he is as successful next year as he was in 2007."If he does the same thing next season as he's done this season, it will certainly have a big effect," he said."It will start to be negative because we'll get the Schumacher effect where people start writing to me saying can't you do something to slow him down." Mosley added that Hamilton's role in revitalising F1 had been exaggerated.
Link to comment

Zanimljiv tekst, kao sto je zanimljivo i da BBC novinar nakon svega oseca potrebu da u poslednjoj recenici teksta napomene da su Mozli i Denis u sukobu vec 20 godina, kao da time indirektno porucuje da Mozli nije objektivan!

Link to comment

E pa to ti je BBC, oni bi i u članku o pregovorima Južne i Severne Koreje na kraju pomenuli "Korejsko poluostrvo je podeljeno od korejskog rata 1950-1953, i od tada državama vladaju neprijateljski režimi" :DInače, ja razumem šta je mozli hteo da kaže, ali sročio je i opisao to na neverovatno loš način.

Link to comment

Sasvim se slazem! Ponajpre zbog neodoljive zelje da zakaci Denisa/Meklaren, pa se istinska analitika ispusti. Nego, sada da ja malo izvrnem temu: da li jos nekome ovaj Barak Obama lici/podseca na Luisa Hamiltona? :))

Link to comment

Alonso napustio Maklaren!Dvostruki šampion Formule 1 Fernando Alonso napustio je Meklaren Mercedes tim. Dve godine pre isteka ugovora, a posle burne prve sezone u kojoj je došao u žestok sukob sa rukovodstvom i timskim kolegom Luisom Hamiltonom, španski as se sporazumno razišao sa britanskim timom. "Posle sastanka između Fernanda Alonsa i Meklarena, dogovoreno je da bi prekid saradnje bio u interesu obe strane ", saopšteno je iz Meklaren tima. Alonso je još u junu nagovestio da odnosi u Meklarenu nisu savršeni, kada je izrazio nezadovoljstvo zbog svog statusa u odnosu na timskog kolegu Luisa Hamiltona. Odnosi su se pogoršali kada je zapretio da će objaviti kompromitujuće podatke tokom špijunske afere, koja je završena teškom kaznom za Maklaren tim, koji je ostao bez svih bodova u konkurenciji konstruktora, uz kaznu od čak 100 miliona dolara od strane Svetske automobilske federacije. Alonso i šef tima Ron Denis od tada, navodno, nisu progovorili ni reč, pa je odlazak španca iz Meklarena bio sve izvesniji. Alonso je došao u Maklaren kao dvostruki i aktuelni šampion iz Renoa. Za britansku ekipu vozio je na 17 trka, zabeležio je 4 pobede i sezonu 2007 završio sa bodom zaostatka u odnosu na šampiona Kimija Raikonena. Nekoliko timova pokazalo je interesovanje za Alonsove usluge, a u najužoj konkurenciji su njegov nekadašnji tim Reno, kao i Tojota i Vilijams.69450035472b1a949c42e522598797_big.jpg

Link to comment

Zvanicne izjave: Alonso: ?Since I was a boy I had always wanted to drive for McLaren, but sometimes in life things do not work out. I continue to believe that McLaren is a great team. Yes, we have had our ups and downs during the season, which has made it extra-challenging for all of us, and it is not a secret that I never really felt at home. I know there have been suggestions of favouritism within the team and people say a lot of things in the heat of battle, but in the end I was always provided with an equal opportunity to win. Today?s decision allows all of us to focus on 2008, and I wish the team, Vodafone, Banco Santander, Mutua Madrile?a and all the other team Partners who I have worked closely with during the year, the best for the future.?Dennis: ?Everybody at Vodafone McLaren Mercedes, especially McLaren?s Spanish Partners Banco Santander and Mutua Madrile?a and the team?s title partner Vodafone, want to wish Fernando all the best for the future. He is a great driver but for some reason the combination of Vodafone McLaren Mercedes and Fernando has not really worked out, and in the end we reached a stage where none of us could find a way to move forward. We all believe that our joint decision to part company is for the best, and we will now continue to focus on our 2008 World Championship challenge.?Meni jako zao.

Link to comment
verovatno Heikki, jer se ne prica mnogo o novcu koji treba isplatiti McL, a Reno tradicionalno skrtari.. ili Pike Mladji?
oni vise nemaju nic zajednickog. sporazumni razlaz je vec nastupio
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...