Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Majstorski topik

Featured Replies

12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imaš li sliku toga? tih “zakački”

61C2X50uUGKNB3zvAx1d.jpg

Ovako nesto, klasicne one

  • Replies 9.1k
  • Views 782.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

Posted Images

pa one ne bi trebalo da se lepe nego šrafe

zašto ih uopšte lepiš na staklo

ništa mi nije jasno

Just now, kud u maglu Simoviću said:

zašto ih uopšte lepiš na staklo

Graviram nesto na staklu, treba da visi na zidu i ne smije da spadne nikad. Nemam neku ideju do ovih zakacki.

nosači za slike

sa ovoga neće da padne nikada

a možeš i da nabudžiš neku led traku iza

to je uvek dobitna kombinacija kada je staklo u pjtanju

e

tih 350gr bi trebalo sve da drži, a pogotovu dve zakačke

od lepkova su ovde bison hvalili

ja kad ne znam šta valja, uzmem najskuplje

srdoc

Edited by kud u maglu Simoviću

3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nosači za slike

Dobra fora ali ne radi mi posao. Prvo, vizuelno mi odbija od "artworka", a i osjetno dize cijenu. A prodavacu/ poklanjati po jednu npr 20x30cm, pa ni to ne odgovara. Samo lijepiti najjeftinije zakacke fantom

Da li možeš da napraviš neki metalni ram u koji bi onda ubacio to staklo?

A onda te "zakačke" kako kažeš možeš da ušrafiš u sam taj metalni ram, ili kako ti je već posle najzgodnije. To je najbezbednija varijanta.

Alternativno je da probušiš dve rupice na tom staklu i da nadješ "zakačke" koje se tako montiraju. Dobra, nova, dijamantska burgija, bušilica sa niskim brojem obrtaja, neki špric da to kvasi dok bušiš... i puno strpljenja.

Mana je što se onda te rupice i zakačaljke vide i sa prednje strane tog stakla. Ali isto bi se videle, jer staklo je providno, i kad bi ih samo sa zadnje strane lepio lepkom za metal i staklo (ima Wurth dobar takav lepak).

nijedna od ovakvih zakačaljki neće se zalepiti za staklo zauvek i da, i ako zalepiš videće se i sa prednje strane . I ja bih ti preporučila da napraviš ( ili ti neko izbuši male otvore u staklu preko kojih ćeš fiksirati neki sistem za kačenje koji će staklo držati, neki fazon metalnih štipaljki koje će obuhvatiti staklo a stranice štipaljke će biti fiksirane kroz otvor na staklu šrafom. Stoji mi u glavi da sam negde vidjala ogledala tako okačena. Ove obične zakačaljke za slike se sve ušrafljuju i čak da njih pričvrstiš bušeći rupe u staklu , moraš onda imati šraf sa maticom a ovo su baš malecki šrafovi i krajnje nepouzdani da drže .

Najbolje zapravo da pitaš nekoga od profesionalnih dobrih uramljivača ili staklorezaca , možda oni imaju ideju

Hvala oboma na savjetima. Fora je sto bilo sta sto narusava integritet tog stakla na zidu satire minimalizam kojim treba da dominira. Staklo je sa druge strane ofarbano u crno, tako da taj lijepak i zakacka se nece vidjeti. @JakeBlues moze link za taj wurth proizvod pls (podsvijest mi urla kobasica!)

Da probas sa ovim na test primerku?

Bison-Epoxy-Lepak-univerzalni-24ml.jpg

Ako uspe - resio si problem.unsure

8 hours ago, kipo said:

Hvala oboma na savjetima. Fora je sto bilo sta sto narusava integritet tog stakla na zidu satire minimalizam kojim treba da dominira. Staklo je sa druge strane ofarbano u crno, tako da taj lijepak i zakacka se nece vidjeti. @JakeBlues moze link za taj wurth proizvod pls (podsvijest mi urla kobasica!)

Evo ga link za taj lepak:

Wurth eShop
No image preview

Lepak metal staklo

Specijalni super brzi tečni lepak metal-staklo se koristi za lepljenje: stakla za staklo ili metala za staklo.Ovaj lepak je otporan na hemikalije,vodu i udarce

E sada, posto kažeš da je zadnja površina stakla ofarbana u crno, to znači da bi lepak trebao da se uhvati za tu boju a ne za samo staklo - ne znam koliko bi to onda bilo efikasno.

1 hour ago, JakeBlues said:

E sada, posto kažeš da je zadnja površina stakla ofarbana u crno, to znači da bi lepak trebao da se uhvati za tu boju a ne za samo staklo - ne znam koliko bi to onda bilo efikasno.

Koristicu nesto kao parsol staklo, industrijski ofarbano, a ovih par cu farbati posle lijepljenja zakacki. Hvala.

Eventualno bi mogao da zalepiš neke metalne tračice sa obe bočne strane tog stakla? Dakle, ako je staklo 30x40 cm, a debelo recimo 4mm, tračice (flahovi) bi bile 4mm x 30 cm, tj. 31 cm tek da malo viri iznad gornje ivice stakla, i na tom mestu bi se u tračici mogla probušiti rupa kroz koju bi mogao da se provuče kanap ili tanka sajla. Ili umesto tračica neki U profil u koji staklo samo ulegne. Ima takvih alu profila baš za staklo.

Ovo ce biti ok, ako bude drzalo. Ako ne, probacu dalje.

kada sam pitao stakoloresca može li da mi izbuši rupe pa da ogledalo ušrafim na pločice u kupatilo, rekao mi je da ogledalo zalepim na pločice pomoću silikona za ogledala (ne jede film). eno ga stoji, ne mrda.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.