Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

1 hour ago, Braća Strugacki said:

pored navedenog, proveri i aqualin irkom

 

tenks, vidim da na sajtu ima i spisak prodajnih mjesta

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

14 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

koja je trenutna cena majstora krečenje?

 

Uh,zavisi od vrste boje kojom se radi.Sada su bogu hvala izmislili toliko boja da se plasim hocemo li sve moci da zapamtimo.Poludisperzija,disperzija,akrilna,latex,teflon,termo.....

 

Cene idu od 1,5e pa na gore.

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, morgana said:

 

super, hvala! pa da, biracu nijansu i najmanje pakovanje medju njima kad su vec sve ok. 

 

trebalo bi da roma ima solidan izbor, sad vidim na sajtu da drze tikkurilla boje koje pominjes. 

 

 

Tikkurilu je kupio helios tako da ako hoces nju onda samo roma u Francuskoj ulici je drzi a pitanje je imaju li i oni.To sto vidis kod rome na sajtu nema u svim prodavnicama.

 

  • Hvala 1
Link to comment

A šta mislite o ovim 3u1 farbama za metal?

Treba na proleće da ofarbam ogradu metalnu. Ja bi je odradio čeličnom četkom ali ako ova farba stvarno deluje ne moram da baš da "detaljišem"?

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

A šta mislite o ovim 3u1 farbama za metal?

Treba na proleće da ofarbam ogradu metalnu. Ja bi je odradio čeličnom četkom ali ako ova farba stvarno deluje ne moram da baš da "detaljišem"?

 

 

Ok su.

Manje vise sada je prave svi.Ako budes uzimao irkomovu ona zahteva i poseban razredjivac isto irkomov.

Uglovanom bas to sto si napisao ne moras da detaljises ali da ce se opet pojaviti korozija na to racunaj.Doduse pojavice se i ako budes terao posebno antirost posebno osnovnu posebno zavrsnu tako da 3 u 1 je dobro resenje.

Link to comment

ok, ovako

 

nije kupio helios tikurilu, kupio je bivšu zorku od tikurile

 

doduše nije baš helios, zato što je kansai kupio helios

 

što se tiče 3 u 1, od domaćih je najbolji irkom, a ima i boljih stranih, mada mislim da je razlika u ceni veća od razlike u kvalitetu

 

https://roma.rs/brendovi/hammerite

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 4. 3. 2024. at 7:40, Behemoth said:

Nisam stigao juče da pišem, ispalio me taj parketar za juče, nije mogao da dođe pa je ostalo da se čujemo u toku nedelje.

 

Hvala za preporuku, pozvaću i Koju 😀

Hoblovaces parket samo zbog tih fugni a parket nit skripi nit se razdvaja nit je ostecen.
Imaj na umu da je broj hoblovanja ogranicen debljinom daske parketa iznad pera odnosno zljeba

Link to comment

ja sam prošle godine direktno išao irkomovom 3u1 farbom za metal preko rđe, lakonski sam malo prešao šmirglom prethodno ali bukvalno minut dva, nikakvo detaljisanje i to je ok. samo ako imaš baš jake manifestacije tog procesa korozije tipa klobuka od rđe i slično dosta je bitno da to sve prethodno poravnaš čime god imaš od mašina /brusilica, bušilica sa metalnom četkom/ ili nekoj jačom ručnom metalnom četkom. to sad inače svi rade ali kao što je strugacki napisao, nije to sad ne znam kakva boja, uzmi šta nađeš i cepaj.

  • +1 1
Link to comment

Ma da, hvala svima ta ograda ionako će da bude tu još plafon 3 godine, samo da ne izgleda baš ružno...

Link to comment

+1 na prethodno, dodatno sam pre farbanja premazao Irkomov antirost. Posle 2-3 godine ograda je na nekim mestima počela sitno da korodira, ništa strašno.
Mislim da je za uspreh tog poduhvata bio zaslužan i vrljavi pneumatski pištolj za farbanje iz lidla, farba je ravnomerno i tanko naneta (u dva sloja) i nigde se nije ljuštila. (četkom uvek zeznem i  mestimično nanesem predebeo sloj koji se ne primi na metal).

Link to comment
Just now, Frile said:

Mislim da je za uspreh tog poduhvata bio zaslužan i vrljavi pneumatski pištolj za farbanje iz lidla, farba je ravnomerno i tanko naneta (u dva sloja) i nigde se nije ljuštila. (četkom uvek zeznem i  mestimično nanesem predebeo sloj koji se ne primi na metal).

 

jel taj pneumatski pištolj onaj što se kači na kompresor ili je autonoman

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

jel taj pneumatski pištolj onaj što se kači na kompresor ili je autonoman


na kompresor (mislim da sam baš tebi pričao o iskustvu sa tim pištoljom)

Link to comment
1 minute ago, Frile said:


na kompresor (mislim da sam baš tebi pričao o iskustvu sa tim pištoljom)

 

da da sad se sećam

 

nemam gde da držim kompresor a i skupo mi je da hordujem sprave koje ću baš retko da koristim

Link to comment

Hehe, vidi se da ide proleće, i mene već sve svrbe prsti šta bih mogla da zvrndam po kući. :sly:

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Eleniko said:

 

jel taj pneumatski pištolj onaj što se kači na kompresor ili je autonoman

 

 

Cim je pneumatski znaci da je na kompresor.

 

Ovaj je dobar za te sitnice,a na struju je.

 

https://roma.rs/w-590-flexio

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...