Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

kad smo kod majstorije, uspela sam da superlepkom zalepim po tri prsta i leve i desne ruke, da userem radnu ploču u kuhinji i pod. sad dolazimo do majstorskog dela. zalepila sam šta je trebalo, razdvojila sam prste, očistila ruke i ostalo. potrajalo je. 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Mnogo je bolji super gel, laksi za rad i ne zalepis se, a moze i da stoji kada se otvori.

Super lepak je obsolete.

 

Link to comment

radna ploca od kamena, sudopera granitna. na zidu plocice.

cime ispuniti oko sudopere i uz zid? cement? lepak za plocice? silikon?

silikonu nisam sklona jer nije trajan i nekako uvek ispod nastane budj.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Iz mog iskustva ništa ne valja... Zato sam i uzeo podgradnu sudoperu, bar o tom delu da ne brinem... A uz pločice ide lajsna ili sokla i silikon, standardno loše... Sad sam čuo da postave donji element i kamenu ploču, pa tek onda zidne pločice naslone na ploču i samo fug masa kao što kaže @ivy. Pa eto, možda je to dobitna kombinacija za eliminisanje silikona, podgradna sudopera i fug masa... 

  • +1 2
Link to comment

fug masom, definitivno. nekom kvalitetnijom, elastičnom. biraj ton koji  ide i uz kamen ili uz keramiku, ili može da pomiri oboje. iz iskustva kažem da treba izabrati par nijansi tamnije od onoga što ti se čini da bi bilo idealno. na kraju bude manje upadljivo i više godi oku.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

hvala svima. bice fug masa.

@petaras plocice, radni ormaric i sudopera (jedva nasla ikakvu, zbog dimenzija) su datosti. ploca naknadno nabavljena. sad sve to nekako treba uklopiti.

 

predlog za "elasticniju" fug masu?

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

mapei ili isomat. pitaj majstora sa kojom voli da radi. nisu one ni mekane ni na izgled elastične, ali im je sastav boljih karakteristika od onog u prosečnim no name fug masama, lakše se ugrađuju, bolje prijanjaju i trajnije su, bar prema mojim saznanjima.

Edited by mammy two shoes
  • Hvala 1
Link to comment

nisam ja dobar za većinu ovih pitanja, ja znam šta je idealno, a ne šta može - to znaju ljudi koji se aktivno bave time

 

koliko puta me je majstor oduvao kada bih mu dao proizvod na probu - iako sam ja teoretski bio u pravu, to nema veze

 

bitni su i mnogi glupi detalji koji su kompromis između proizvoda, mogućnosti u proizvodnji, cene i primene, pa od idealnog proizvoda dođemo do nečega što radi, ali počne da buđa posle tri godine, da se odlepljuje posle 5, izbledi na fasadi posle XY itd

 

tako da često bolje da ćutim

  • +1 2
Link to comment

Ništa ne radim, samo da se pohvalim da sam okačio obaveštenje komšijama da će hilti™ da radi na 4. spratu od danas pa dok se ne završi. :lol:

Od samo da zamenimo™ mislim da ćemo stići do zidanog roštilja na balkonu. 

Link to comment
25 minutes ago, Zaboravan said:

Ništa ne radim, samo da se pohvalim da sam okačio obaveštenje komšijama da će hilti™ da radi na 4. spratu od danas pa dok se ne završi. :lol:

Od samo da zamenimo™ mislim da ćemo stići do zidanog roštilja na balkonu. 

Jel je poznato da je beton najmekši od petka popodne do ponedeljka ujutru...

  • Haha 6
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...