Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

On 22. 3. 2024. at 10:27, Filozof manijak said:

 

zašto ne uzmeš nosač stuba sa ankerom?

 

2024-03-2210_25_57-Nosa-stuba-sa-ankerom-100mm-9653.jpg(JPEGImage700700pixels)MozillaF.png.9c245184402218430844ce1d8c13d9ac.png

 

 

Kod njih samo treba proveriti kvalitet vara između šipke i nosača. Nekad ih isfušere da se jedva drže i bez opterećenja 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 23. 3. 2024. at 17:14, ampalang said:

pa treba da pokriju razmak od 2,5 metara tj oba otvora za vrata,
2 najmanje :D a verovatno je to dovoljno 
evo kako izgleda prostor ispred šupice koji valja zakloniti

 

 

3.jpg.fd4be23dad98167e33a66726077ca4f3.jpg

šta želiš da postignes tim krovom? (Zašto ga praviš?)

Možda može nešto drugačije da ti reši problem od celog krova 

Link to comment
11 hours ago, Zverilla said:

šta želiš da postignes tim krovom? (Zašto ga praviš?)

Možda može nešto drugačije da ti reši problem od celog krova 

k'o što napisah ranije lepše bi izgledalo da je veranda na dve vode u ravni sa krovom.

Link to comment

Provalio sam da kaplje voda oko sudopere u unutrašnjost elementa. Vrv se malo silikon pokidao ili šta već, pa sam mislio da stavim novi.

 

Da li da skinem celu sudoperu, pa da stavim silikon skroz novi, ili samo nekako ispod sudopere da zakrpim tu gde curi?

 

I ako treba da skidam, ima li neko neki savet kako to da izvedem, a da ne oštetim ni element ni sudoperu?

Link to comment

Mislim da ne smes da "krpis" ispod, jer ce se natapati ploca svakako, nece kapati dole ali ce istruliti... Jesi siguran da nije sifon ili neki deo odvoda, nego bas na spoju sudopere i ploce?

  • +1 2
Link to comment

Nije sifon sigurno, bas je sa strane, namerno sam nalio šakom vodu na taj deo, i počelo je da kaplje.

 

Malo me je strah da izbijam celu sudoperu, element je star, a ukrojen je po meri, pa ne bih voleo da ga oštetim i ponovo pravim novi.

Link to comment
10 minutes ago, Behemoth said:

Nije sifon sigurno, bas je sa strane, namerno sam nalio šakom vodu na taj deo, i počelo je da kaplje.

 

Malo me je strah da izbijam celu sudoperu, element je star, a ukrojen je po meri, pa ne bih voleo da ga oštetim i ponovo pravim novi.

Onda "zalij" silikonom. Uvek je bolje da se skine stari silikon. Imaš po "uradisamovima" i pomagalo za skidanje starog i "modelovanje" nanetog. Nije ti obavezno ali pomaže...

  • +1 3
Link to comment

Koji silikon vam se pokazao kao najbolji, i mi isto imamo majstorisanje oko lavaboa. :dry: Mojima je propustila i kanalizaciona cev u kući, moraćemo da je menjamo ako ne uspe krpljenje.

Link to comment
4 hours ago, Behemoth said:

Nije sifon sigurno, bas je sa strane, namerno sam nalio šakom vodu na taj deo, i počelo je da kaplje.

 

Malo me je strah da izbijam celu sudoperu, element je star, a ukrojen je po meri, pa ne bih voleo da ga oštetim i ponovo pravim novi.

Ako je sudopera u ravni onda to mora da se izbije, ako je ipak visa bar neki milimetar odozgo onda moze da se "zalije" najtanjim mogucim alatom tanka linija da to zakrpi. E sad, zavisno od materijala ploce, mozda mora silikon da bude neutralni, ne onaj jaci sto ima neka valjda kisela svojstva pa moze da nagrize...

 

Edit: ali ipak je uvek bolje izbiti sudoperu, kao sto vec rekose, jer silikon na silikon nece da legne...

 

28 minutes ago, DejanMilč said:

Koji silikon vam se pokazao kao najbolji, i mi isto imamo majstorisanje oko lavaboa. :dry: Mojima je propustila i kanalizaciona cev u kući, moraćemo da je menjamo ako ne uspe krpljenje.

Mislim da je bilo koji sanitarni ok, nema tu neke velike razlike. Majstor mi je skoro kod silikoniranja kade rekao da bilo koji sanitarni uz odgovarajuce odrzavanje "drzi" do 3 godine, posle toga ili popusti ili se pojavi budj, pa Jovo nanovo...

Edited by petaras
  • Hvala 2
Link to comment
16 hours ago, petaras said:

Ako je sudopera u ravni onda to mora da se izbije, ako je ipak visa bar neki milimetar odozgo onda moze da se "zalije" najtanjim mogucim alatom tanka linija da to zakrpi. E sad, zavisno od materijala ploce, mozda mora silikon da bude neutralni, ne onaj jaci sto ima neka valjda kisela svojstva pa moze da nagrize...

 

Edit: ali ipak je uvek bolje izbiti sudoperu, kao sto vec rekose, jer silikon na silikon nece da legne...

 

Mislim da je bilo koji sanitarni ok, nema tu neke velike razlike. Majstor mi je skoro kod silikoniranja kade rekao da bilo koji sanitarni uz odgovarajuce odrzavanje "drzi" do 3 godine, posle toga ili popusti ili se pojavi budj, pa Jovo nanovo...

Već je pala odluka da je skinem. Opet nisam siguran kako će to ići jer je baš u ravni sa pločom jbg. Verovatno ću morati odozdo nekako da probam da priđem.

  • +1 2
Link to comment

Inace kad smo kod sudopera, podgradna mi se pokazala bas kao dobro resenje... Naravno zahteva odredjen materijal ploce, ne moze sa svakom... Ali potencijal za curenje i probleme je ravno 0.

Link to comment

valjda sam ovde pitao za nšto da skinem tešku fleku od soka sa tepiha.  odrađeno nekim "denk mit" sapunom kupljenim u DM. kupio sam još nešto sa prskalicom, preporučila mi prodavačica. kad ono, žena stavila naočare i čitala sitna slova. pisalo je da NIJE za tepihe. samo me pogledala.

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...