Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

11 hours ago, Блок_64 said:

 

Zbog tikovine sam i pomislio da je lazurni premaz.U sustini,ako stara boja nije ispucala i ne ljusti se onda ti ne treba ni smirgla ni fen.

 

Kod mene se ne ljušti, samo je izbledelo i osušilo, a boja je braon, pa ako bih svetliju ili belu, da li će moći? 

Samo malo da prođem šmirglom ? 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

12 hours ago, El Guapo said:

Kod mene se ne ljušti, samo je izbledelo i osušilo, a boja je braon, pa ako bih svetliju ili belu, da li će moći? 

Samo malo da prođem šmirglom ? 

 

Moze naravno,u sustini sto vise slojeva ima bolje je drvo zasticeno.E sada to braon valjda je emajl nije lazur.

Link to comment
On 20.1.2021. at 19:08, Jumanji said:

Uff lazurni premaz...nemam pooojma.
Posto je drvenarija morala da bude svima iste boje (zgrada se tek zavrsvala), zato je ta tikovina (recimo), ali svakako za spoljasnje uslove. Jos sam visoko na vetrometini, jedan balkonac nije zatvoren, nema prirodnu prepreku, jugoistocna strana, dakle siba ga sta stigne i tek sam letos malo u tom donjem delu primetila "pohabanost", pa sam resila da ga sredim ovog.
Fala, samo da ne moram previse da skidam staru boju, jao to najvise mrzim -.-

Da li se vidi struktura drveta , ili je glatko i sija se? 

Ili uslikaj da vidimo.

Jer spram toga šta imaš zavisi sta moze preko (i kako)

Link to comment

SREMSKA KAMENICA, 23. januar 2021, (Njuz) – Bušilice sa udarnim čekićem koje služe za razbijanje betona, obijanje pločica i bušenje zidova, u narodu poznatije kao “Hilti“, daleko su efikasnije vikendom ujutru, nego u ostalim terminima, rezultat je istraživanja Instituta za renoviranje i komšijske sukobe iz Sremske Kamenice.

 

– Konačno smo dobili egzaktne podatke, Hilti je mnogo efikasniji u ranim jutarnjim satima vikendima, pogotovu u vremenskom periodu između 6 i 8 časova, a efikasnost je dodatno pojačana ukoliko se upotrebljava u stambenim zgradama – izjavila je Slavica Ranđelović, vođa ovog istraživanja.

 

– Tako karakterističan, rezak zvuk i vibracije prosto je nemoguće postići radnim danima, tokom normalnog vremena. U određenoj meri je moguće tokom kućnog reda napraviti zadovoljavajuće rezultate, ali svako ko želi brze i efikasne radove na adaptaciji stana, sada ima jasne smernice kada to treba da izvodi, subotom i nedeljom, ali što ranije. Uređaji koji ne izazivaju tu buku i vibracije nisu pokazali značajne promene u efikasnosti tokom različitih vremenskih perioda – objasnila je Ranđelović.

 

Istraživanje koje je sprovedeno u svim većim gradovima Srbije, otkrilo je da je vikendom ujutru, kada većina građana spava, potrošnja struje najniža.

 

– Ranom zorom tarife su niže, a takođe i trafo stanice su rasterećenije i nema oscilacija u naponima na električnoj mreži. Statistika kaže da iskusni majstori znaju za ovaj podatak odavno, kao i da se takvi teško nalaze, jer su uglavnom zauzeti za celu sezonu unapred – zaključak je istraživanja.

 

Zahvaljujući ovom istraživanju, građani kojima smeta jutarnja buka konačno neće imati razloga da se bune, a komunalna milicija više neće primati prijave za remećenje javnog reda i mira.

 

– Mi ni ranije nismo previše intervenisali po ovim prijavama, jer je radno vreme našeg kontakt centra vikendom tek od 8 sati ujutru – rekli su nam iz komunalne milicije.

 

-----------

 

Malo sale u subotu ujutro :D 

 

https://www.njuz.net/istrazivanje-hilti-daleko-efikasniji-vikendom-ujutru/

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

PPP majstori, moze jedan "uradi sam" savet. Kod matorih sam morao da obijam vrata :isuse: i sad saniram popucalo drvo, i ovaj prihvatnik sto stoji u stoku mi se iskrivio 

 

http://meteor.co.rs/wp-content/uploads/2014/02/prihvatnik.jpg

 

Bravar mi rece da kupim takav samo veci, tako da busim nove rupe iznad i ispod, da ne koristim one koje su kod popucalog drveta. Hoce to da radi? U kakvim radnjama se to kupuje?

Link to comment

Pa može da radi ako nadješ odgovarajući Možda ugaoni pa da bušiš iz drugog pravca. https://despogs.com/proizvod/prihvatnik-za-drvena-vrata-ugaoni/

 

Što se tiče radnji imaš Intesa.rs najbolja radnja im je ona u Takovskoj, tj. taj lik što tamo radi je jako predusretljiv, ok su i u ove dve druge, al ovaj je baš ono bio spreman da se ekstra potrudi, inače drže skuplje brave. Onda imaš Bravar Petka ugao 29. i Takovske, u Okovu ima solidan izbor, imaju ovakve kao sa tvoje slike.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

U gvožđarama.

Izgituj sve prethodno, ako nije mnogo razvaljeno možeš da zapuniš sve dvokomponentnim epoksijem (ima i 10 minutni i 20 minutni ako misliš da će ti trebati više od 5 minuta da sve središ). Posle išmirglaš i poravnaš sve, pa onda montiraš prihvatnik.

 

K92eb9C.png

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

To, to, zahvaljujem, probacu kod tog lika, i probacu sa ugaonim, nisam ni kontao da to postoji, a cenim da moze da mi resi probleme.

 

Epoxy je super-lepak, samo sa odlozenim susenjem?

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

To, to, zahvaljujem, probacu kod tog lika, i probacu sa ugaonim, nisam ni kontao da to postoji, a cenim da moze da mi resi probleme.

 

Epoxy je super-lepak, samo sa odlozenim susenjem?

 

Liga iznad super lepka..kad se osusi, Bog ne pomeri zalepljeno.

 

Cesto ga ima u Lidlu..bude 200 kinti.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja bas gledao neke YT klipove, zena umulja tu smesu u casicu i odatle je sprica ili premazuje. Bas znaci to sto se susi 5min, a ne instant. Kaze visak se skida vrucom krpom, pre stvrdnjavanja.

 

Iskusniji ce znati vise da ti kazu, ali deluje da mogu i pipave stvari da se lepe, samo da nadjes dobar nacin za nanosenje.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, cartman said:

Koliko je taj epoxy lagan za upotrebu? jel moze nesto da se zajebe posto imam nesto relativno pipavo da zalepim

 

Ma opušteno, možeš iz ove duple tube da istisneš bukvalno dve kapljice veličine zrna pirinča, izmešaš čačkalicom i njom i naneseš gde ti treba. Kažem, ima ih i sa dužim vremenom stvrdnjavanja, što ti daje više vremena da obrišeš/skloniš višak, kad krene da se stvrdnjava...

 

Ima i epoxy putty, fazon dvokomponentnog plastelina, to je za opravku/rekonstrukciju kad ti nedostaju veći komadi. Izmesiš ga u ruci dok se komponente lepo ne sjedine, i imaš bukvalno plastelin koji oblikuješ u šta ti treba. Kad se stegne - plastika.

 

Fyaz98e.png

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...