Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

procurelo u kuhinii komšijama na spratu ispod.

 

odmah sam zvao vodoinstalatere, o svom trošku, razvalili mi ganc novu kuhinju i pločice, međutim, kvar nije kod mene (iako njima dole curi kad ja puštam vodu)

 

od četvrtka zovemo hitne intervencije, prijavljujemo kvar, oni prime k znanju i niko se ne pojavljuje. komšije ispod kao da malo boli uvo da se cimaju i zovu nekog privatno, a ja ne mogu da koristim kuhinju, ni da zatvorim rupu...

 

pitanje je, zna li neko, može li se otići negde na lice mesta kod tih hitnih intervencija da im se naspominjem rodbine i dignem dževu, pa možda dođu?

ili ako je to mrka kapa, koga da zovem? Rastošnicu?

 

mada sam sad već malo u fazonu da ako se komšije ne cimaju, da ima malo pustim vodu, pa neka hitno rešavaju, možda se trgnu. njima curi, a ne meni, a ja sam već o svom trošku razvalio kuhinju...

Link to comment

U oktobru mi je prvi put curela voda u kupatilu,sprat iznad poplavilo kupatilo,a oni na trećem su bili izvor problema. Od tad su 3 puta dolazili, uglavnom ako ne dođu na prijavu kvara,onda upravnik zgrade u toku radnog vremena podnosi prijavu u JKS. Ali kod nas su došli sva tri puta 4 do 6 sati od momenta prijave.

Link to comment

To znači da to curi odvod? Jbga ako nije kod tebe šta možeš ti ako oni neće kod sebe da popravljaju, ne možeš ti da prestaneš da koristiš kuhinju...
Prvo ti reši sa komšijama pa onda...
Rastošnica ima u ponudi "snimanje instalacija kamerom"...
E da cimni upravnika zgrade...

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

To znači da to curi odvod? Jbga ako nije kod tebe šta možeš ti ako oni neće kod sebe da popravljaju, ne možeš ti da prestaneš da koristiš kuhinju...
Prvo ti reši sa komšijama pa onda...
Rastošnica ima u ponudi "snimanje instalacija kamerom"...
E da cimni upravnika zgrade...

.... Shiit has hit the fan!


 

Btw,ne može snimanje odmah,mora prvo dva izlaska na teren,popravka,pa onda snimanje kamerom ( i zato se podnosi zahtev). Ali upravnik zgrade mora da bude uključen u ceo proces. 

Link to comment
Btw,ne može snimanje odmah,mora prvo dva izlaska na teren,popravka,pa onda snimanje kamerom ( i zato se podnosi zahtev). Ali upravnik zgrade mora da bude uključen u ceo proces. 
To se zezaš?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Jeste,javno komunalno stambeno. Oni nemaju centralu, pa da odeš da se lično obračunaš,već prijava,pa dežurna ekipa itd.Ali upravnik zgrade mora da bude uključen u rešavanje problema.

Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

 

 

pitanje je, zna li neko, može li se otići negde na lice mesta kod tih hitnih intervencija da im se naspominjem rodbine i dignem dževu, pa možda dođu?

ili ako je to mrka kapa, koga da zovem? Rastošnicu?

 

Gradsko stambeno ima valjda na svakoj opstini prostorije u kojima sjedi neki “dispecer” i gdje je baza za majstore. Ja sam jednom tako prijavljivala kvar.

Oni su nadlezni za zajednicke instalacije u zgradi. Ako ti pustas vodu a komsiji curi to ne zvuci kao kvar na zajednickoj instalaciji. Jesu tvoji majstori probali sa sajlom?

Hitne intervencije dolaze prilicno brzo kad kazes da si zatvorio vodu u pola zgrade i sl. 

Rastosnicu Gradsko stambeno angazuje za intervencije vikendom. Ne znam za ostale dane. Prica se da su vrlo skupi za placanje iz vlastitog dzepa. 

Link to comment
1 hour ago, Frile said:

 

gde im curi, t.j. gde se tačno pojavljuje voda kod komšija ispod kada ti puštaš vodu u kuhinji?

 

Tačno u ćošku, pokraj zida kuda idu odvodi i cevi

Link to comment

Ja sam mislio da se možda pojavljuje iz njihovog sifona (odvoda sudopere), to je standardna situacija kada se začepi vertikala.
to se čisti sajlom, najbolje iz njihovog stana ali može i iz tvog. ne mora ništa da se razbija.

 

Ovo što kažeš ako izbija baš iz zida, to je kao da je vertikala začepljena, ali oni imaju zazidan (slobodan) otvor na cevi od odvoda? Nije mi jasno da li tako mogu da žive, iz tog otvora bez sifona bi im smrdljalo u kuhinji svo vreme.

 

Sve to (i mnogo više) zna i vodovodžija, čudi me što je ni pet ni šest nego odmah krenuo da razbija kod tebe...

edi: ako komšiji curi na plafonu (u ćošku) onda je druga priča...

Edited by Frile
Link to comment

Uh, Javno stambeno...:isuse:

 

@banatjanin

Kao što ti rekoše, obavezno neka zove upravnik. Malo su spori sa intervencijama koje nisu hitne, ali će relativno brzo poslati nekog da to pogleda. Tada dobro pripazi. Kod mene je bilo curenje u kupatilu na plafonu otprilike iznad odvoda od kade, zvali smo ih i posle dva dana je došao majstor koji je posle 3 minuta rekao da je problem ispod tuš kabine (komšija iz stana iznad je, inače, nedavno renovirao kupatilo) i da to treba da se razbija. Samim tim, to nije njihova odgovornost jer je kvar unutar kupatila, ne mogu oni tu ništa, aj zdrao.

 

Onda je komšija zvao majstora koji mu je radio kupatilo, ovaj se iznervirao i rekao da nema šansi da je to problem, ali da će doći da to vidi. Pa je došao, pogledao i rekao da nije curenje ispod kabine nego kod lavaboa, treba tu da se razbija. Mi smo se, naravno, složili, to je i uradio i našao gde curi - u cevi koja je kod lavaboa. Kao za inat, na mestu koje je bliže drugom stanu, onom u kome živi komšija sa kojim je ovaj prvi zaratio pre par meseci, i rekao je da će pre sam da plati razbijanje i krpljenje celog zida nego da mu se obrati sa molbom.:s_w: Hteo sam ja da idem da ovom sve objasnim, ali je majstor predložio da razbije još par pločica i malo se više izmaltretira. Tako je i bilo, u pitanju je bio zglob od cevi i to je brzo sredio.

 

Poenta priče - oprezno sa majstorima iz Javnog stambenog. Sutradan smo onom ekspertu javili da je kvar bio na drugom mestu i da je sve sređeno, ali nisam siguran da nas je potpuno razumeo jer je u 14h zvučao kao da je već osušio flašu rakije. Neki dedica pred penzijom, malo mi ga je i žao.:blush:

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...