Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Pa dobro svim bravama se okreće jezičak. Nema levih i desnih brava. Ima dubina tj. širina brave i eventualno razmak četvrtke i cilindra al je taj razmak uglavnom standardan. Uostalom za stvari koje prvi put radim ili nisam video uživo youtube je car.  

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Netačno. Postoje leve, desne i univerzalne.

Nekada su leve i desne bile fiksne i nepromenljive, zatim su se pojavile prilagodljive ali ih nije bilo baš tek tako lako "odraditi"...na kraju su se pojavile ove univerzalne koje se promene u dva poteza bez rasturanja mehanizma i naravno postale najrasprostranjenije.

  • Hvala 2
Link to comment

majstori, i ostali znalci, kako je najbolje uraditi zvučnu izolaciju stana?

 

imam vremešne komšije (stan iznad) koji su gluvi i televizor otpanjuju toliko da bez greške znam koji program gledaju.

probali smo pristojnim komšijskim metodama, ne ide, komunalci su nas oduvali, upravnik zgrade prebacio na komunalce, a mi smo hronično neispavani (ovo traje već dobra dva meseca) i sad već neurotično reagujemo i na zvukove koji su normalni za život u zgradi a koje ranije nismo primećivali.

Link to comment
5 hours ago, decak Kejt said:

majstori, i ostali znalci, kako je najbolje uraditi zvučnu izolaciju stana?

 

imam vremešne komšije (stan iznad) koji su gluvi i televizor otpanjuju toliko da bez greške znam koji program gledaju.

probali smo pristojnim komšijskim metodama, ne ide, komunalci su nas oduvali, upravnik zgrade prebacio na komunalce, a mi smo hronično neispavani (ovo traje već dobra dva meseca) i sad već neurotično reagujemo i na zvukove koji su normalni za život u zgradi a koje ranije nismo primećivali.

 

Komunalci su vas oduvali (s oprostenjem) jer nemaju uredjaj za merenje buke to ima neka nadlezna inspekciska sluzba.I da uspes njih da dovedes u stan da mere buku buka treba da bude preko 30 decibela da bi oni reagovali.A tesko da ce se oni pojaviti u vremenu kada ovi gore odvrnu tv.

 

Ima dosta resenja naravno jedno od najboljih je spustanje plafona sa zvucnom izolacijom.

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Kako se ovo zove i gde može da se kupi?
Stope? Stubni temelj? 

 

precast-piers-main-700x477.jpg
cinder-blocks-8053112-64_1000.jpg

p_1000446470.jpg?wid=1000&hei=1000&op_sh

 

 

Sam nosac za grede ima da kupis manje vise na svakom stovaristu.Nisam video da ima negde da je vec namesten u neki betonski blok,ali naravno mozes sam da izlijes betonski blok i da usafis nosac u isti.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Блок_64 said:

 

Sam nosac za grede ima da kupis manje vise na svakom stovaristu.Nisam video da ima negde da je vec namesten u neki betonski blok,ali naravno mozes sam da izlijes betonski blok i da usafis nosac u isti.

Ma mislio sam na betonske blokove. Jel ih ima već gotovih?

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Ma mislio sam na betonske blokove. Jel ih ima već gotovih?

 

Ima naravno ali mislim da ti je dosta jeftinija varijanta da ih sam pravis.Pesak cement i voda.

Link to comment
50 minutes ago, Блок_64 said:

 

Ima naravno ali mislim da ti je dosta jeftinija varijanta da ih sam pravis.Pesak cement i voda.

Jeste sad moram tri dana guglati :lol:

 

Iskopam rupe, utabam, hidroizolacija, par cm peska, utabam, obložim rupu hidroizolacionim materijalom (koji materijal tu zapravo ide?) i to mi bude kalup/košuljica za temeljne stubove? Armatura? Kako da iznivelišem 4 stuba tj. kalupa?

Zvuči zanimljivo al mislim da ću da potražim gotove stope/stubove/blokove :D

Link to comment

Možeš da skineš negde usput par ivičnjaka, pa samo ušrafiš nosače greda :happy:

 

jfRJkzy.png

 

Šta majstorišeš?

 

Ed: bez šale, vidi sa likovima što liju betonske stubiće za ograde, lavove i labudove, oni sigurno znaju...

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Skyhighatrist said:

Možeš da skineš negde usput par ivičnjaka, pa samo ušrafiš nosače greda :happy:

 

jfRJkzy.png

 

Šta majstorišeš?

 

Ed: bez šale, vidi sa likovima što liju betonske stubiće za ograde, lavove i labudove, oni sigurno znaju...

Znači da se provozam Veternikom :D

Čini mi se da sam video na forumu ovih dana video snimak gde đetić vadi ivičnjak i stavlja u gepek mercedesa :lolol:

 

Hoću da napravim outdoor tuš kabinu.

Plan je da iskopam bazenčić, ispunim šljunkom, pa preko pod od dekinga sa razmakom da odlazi voda u šljunak.

A temelji mi trebaju za grede na koje bih montirao 3 zida od dasaka.

E sad, konstrukciju sam zamislio al se pitam koliko će voda da odlazi u zemlju kroz šljunak? 

 

Edited by maheem
Link to comment
Just now, maheem said:

Čini mi se da sam video na forumu ovih dana video snimak gde đetić vadi ivičnjak i stavlja u gepek mercedesa :lolol:

Zato i kažem :D

 

Odlaziće kroz šljunak no problem, al' od vrste zemlje i frekvencije tuširanja će zavisiti gde će ta voda u stvari da završi...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...