Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

8 hours ago, copkillah said:

 

Da da, pretpostavljam, zvaćemo, nego prvo da vidim da li je neko imao iskustva

 

Jesu li vam oni slali majstore ili su nadoknadili?

 

mislim da pokrivaju samo vertikale.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

 
Da da, pretpostavljam, zvaćemo, nego prvo da vidim da li je neko imao iskustva
 
Jesu li vam oni slali majstore ili su nadoknadili?
 
Da. Ona "vojna ustanova" zvao upravnik sz.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, maheem said:

zvuči super logično. hvala.
ajde zimo na spavanje pa da prionemo na posao

Nemoj preterano da zuris... :D 

'Odma da ti kazem da, ako je, kao sto sam razumeo, u pitanju tus kabina na otvorenom, zejebes drenazu: cak i najpropisnije izvedena drenaza, ono, slanina izvedba, kamenje, pa kako ide ka povrsini sve sitniji sljunak, propustace vodu, ali ce tokom vremena i to kratkog, da zadrzava i gomila, slaze sapunicu i ostale hemije, koje ce se vremenom, verujem, koristiti.

Tako da ce to nagomilano, sve skupa, da pocne da smrdi ako ne do neizdrza, ono do ozbiljnog smetanja i problema sa higijenom, a bogami i da dovede u pitanje delotvornost same drenaze.

Ako ikako mozes i imas gde, sprovedi odvod onim najobicnijim, sivim, plitko ukopanim, kanalizacionim cevima: do nekog sahta, potoka, jebemliga sta ti je pri ruci ili najblize.

A ugradnja stubova u betonske stope, ma daj bre, to je pos'o od par sati, bez ikakvih vratolomija ili tehnologija: rupe u zemlji, u njih naliven obican beton u koji usadis stubove, drvene, metalne, kakve vec preferiras i pobrines se da budu pod visak dok beton ne stegne.

Posle mozes da radis sta god hoces, sve do bunkera... 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Nemoj preterano da zuris... :D 

'Odma da ti kazem da, ako je, kao sto sam razumeo, u pitanju tus kabina na otvorenom, zejebes drenazu: cak i najpropisnije izvedena drenaza, ono, slanina izvedba, kamenje, pa kako ide ka povrsini sve sitniji sljunak, propustace vodu, ali ce tokom vremena i to kratkog, da zadrzava i gomila, slaze sapunicu i ostale hemije, koje ce se vremenom, verujem, koristiti.

Tako da ce to nagomilano, sve skupa, da pocne da smrdi ako ne do neizdrza, ono do ozbiljnog smetanja i problema sa higijenom, a bogami i da dovede u pitanje delotvornost same drenaze.

Ako ikako mozes i imas gde, sprovedi odvod onim najobicnijim, sivim, plitko ukopanim, kanalizacionim cevima: do nekog sahta, potoka, jebemliga sta ti je pri ruci ili najblize.

A ugradnja stubova u betonske stope, ma daj bre, to je pos'o od par sati, bez ikakvih vratolomija ili tehnologija: rupe u zemlji, u njih naliven obican beton u koji usadis stubove, drvene, metalne, kakve vec preferiras i pobrines se da budu pod visak dok beton ne stegne.

Posle mozes da radis sta god hoces, sve do bunkera... 

Pitam za beton jer sam u minusu sa iskustvom - nisam nikad ni gledao proces. A internet buni sa stavovima.

Hm, izvodljiv je odvod. A kako da usmerim sranje da ide u cev? Skrojiću džinovski levak od lima.

Link to comment
Pitam za beton jer sam u minusu sa iskustvom - nisam nikad ni gledao proces. A internet buni sa stavovima.
Hm, izvodljiv je odvod. A kako da usmerim sranje da ide u cev? Skrojiću džinovski levak od lima.
Pa i to imaš da kupiš gde i te plastične cevi...
Rešetka itd...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
14 hours ago, maheem said:

Pitam za beton jer sam u minusu sa iskustvom - nisam nikad ni gledao proces. A internet buni sa stavovima.

Hm, izvodljiv je odvod. A kako da usmerim sranje da ide u cev? Skrojiću džinovski levak od lima.

postoje perforirana creva različitih preseka.pravi ih "peštan"ja sam iskopao rov položio u njega kondor traku po dnu i uzbrdo ka površini koju štitim, na kondor položio crevo pa preko njega šut i šljunak od krupnog ka sitnom uzbrdo. na vrhu plitak sloj zemlje sa travom. crevo odvodi skupljeno dole niže. na suprotnoj strani digao sam kraj creva do povšine da mogu s vremena na vreme da šmrkom očistim mulj. mislim da funkcioniše.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li zna neko ima li nekog lepka koji bi držao mermer? Bio jutros kod brata na groblju pa se onaj deo pored spomenika gde ide cveće odlomio, onak jedan dobar komad. Može li se to nekako vratiti da drži?

Link to comment

Da se ja pitam..ili lepak za plocice ili dvokomponentni lepak.

 

Zavisi od podloge dosta za sta bih se odlucio.

A mozda i oba..lepak za plocice ispod, na beton..a dvokomponentni na odlomljeni deo, da ga poveze sa ostalim mermerom.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

Da se ja pitam..ili lepak za plocice ili dvokomponentni lepak.

 

Zavisi od podloge dosta za sta bih se odlucio.

A mozda i oba..lepak za plocice ispod, na beton..a dvokomponentni na odlomljeni deo, da ga poveze sa ostalim mermerom.

Hvala druže. Odvojilo se samo od dela sa mermerom, nije od poda.

Link to comment
1 minute ago, arkonada said:

Hvala druže. Odvojilo se samo od dela sa mermerom, nije od poda.

 

Onda ce dvokomponentni da uradi posao. Kad se osusi i plastificira, Bog to vise ne pomeri posle.

  • Hvala 1
Link to comment
Hvala druže. Odvojilo se samo od dela sa mermerom, nije od poda.
Pukla vaza[emoji769] od leda moguće?
Mislim da može bilo koji za spoljnu upotrebu.
Pitaj u radnji, samo nemoj da te ošure.
Ili ako sam biraš gledaj koji materijal...

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment

Pa ne znam da li je od leda, moguće da je ostalo unutra malo vode mada nije ni bilo neke zime, pre je bilo mnogo većih minusa ali i vreme čini svoje, dugo je to već napolju...

Hvala i tebi Frank na savetu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...