Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

44 minutes ago, cartman said:

imam nesto relativno pipavo da zalepim

 

Ne znam šta radiš, ali dobra je i fora sa super lepkom i sodom bikarbonom, lepo se šmirgla kad nazidaš slojeve :)

Radio sam ovo sa gitarom:

 

a može i ovo:

 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

probaj prvo sa epoksidom na necemu nebitnom. to tesko prasta greske. radice brusilica ili dremel ako je zavuceno.

inace uz duct tape, wd 40, epoksid u manjim pakovanjima ide kao budali samar.

to je nekada bila skupa i komplikovana zajebancija, sada je prilagodjena uradi sam majstorima.

Link to comment
26 minutes ago, goofs said:

Kupio epoxy, kupio ugaoni, let the games begin :ph34r:

 

Da potvrdim samo, epoxy kad se stvrdne bude plastika? Sto znaci da moze sraf da udje u to i da drzi dobro?

 

Well..ja sam u rasirenu rupu u iverici gurao cackalice pa onda sraf..i to je drzalo.

 

Mislim da je epoxy jedno tri puta bar cvrsci od cackalice tako da samo cepaj, nazad nema.

Link to comment

Bolje izburgijati, malom burgijom (recimo 3 mm).

Ono što treba da brine je kvalitet drveta. Ne znači ništa što je ispuna čvrsta, ako ne uhvati za drvo zato što je drvo trulo, izlomeljeno.

 

U ovom slučaju, zamešaj malo epoksija pa vežbaj na nekoj sličnoj površini (rupa u vertikalnom parčetu drveta), videćeš i sam šta da radiš da se izboriš sa viskoznošću epoksija i nateraš ga da ne iscuri iz rupe pre nego što se osuši stvrdne, i posle možeš probati uvrće li se šraf u epoksi (ili se u rupi zajedno vrte i šraf i epoksi), itd.

Edited by Frile
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Bison epoxy je za DIY popravke ili profi? 

Da kupim ovo, sad moram imati kad hvalite ovoliko a imam i ponešto da lepim. 

 

 

 

P.S. Zaboravila da se pohvalim da sam uspešno zamenila bravu u vratima kupatila. Još mi krele iz Uradi sam dao naopaki jezičak pa sam je kod kuće otvarala da mu promenim položaj. 

  • +1 5
Link to comment
Bison epoxy je za DIY popravke ili profi? 
Da kupim ovo, sad moram imati kad hvalite ovoliko a imam i ponešto da lepim. 
 
 
 
P.S. Zaboravila da se pohvalim da sam uspešno zamenila bravu u vratima kupatila. Još mi krele iz Uradi sam dao naopaki jezičak pa sam je kod kuće otvarala da mu promenim položaj. 
Pa ja sam tako bravu na sobnim vratima kupio i psovao, tek posle primetio da na "kućištu" ima rupa kroz koju oslobodiš jezičak i okreneš ga...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Pa da, ali fora je što sam ponela sa sobom slomljenu da pokažem kakvu da mi daju i on uzeo, gleda gleda, nađe, kaže ova je. Meni bilo glupo da proveravam, reko' valjda toliko zna šta radi... Dođem kući i imam šta da vidim. Al ajd, danas svakakav tutorial ima na YouTube pa i to :kralj:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...