Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Jedna od onih situacija kad sve oko tebe vristi "Zovi ovlashtjeno lice"..a tebi djavo ne da mira i moras da krenes sa ceprkanjem. 

 

Nekakav francuski kljuc..i polako. Mozda i parce koze da se obmota oko cevi da ih ne bi ostetio.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Jedno totalnodudučko razmišljanje: a možda da se spojevi odvoda i metalne cevi oblepe onom ljigavom dihtung trakom, i ne rasklapati skalameriju?

Link to comment

Nemam metalni sifon ali i on se drži na šrafu iz lavaboa. Da bi ga skinuo treba ti šrafciger. E sad ovaj gornji deo sa dihtungom ćeš verovatno menjati a za to će ti trebati vodoinstalaterska klešta. Ostalo rastavljanje će verovatno ići rukama bez alata.

Link to comment
1 hour ago, Blažujka Dobrodolska said:

ovo sto on navrće na 7:05 je zapeklo muški, moj Rade, a od mekanog je metala, deformise se na jak stisak al nece da makne :(

 

Kuca nije dom bez plazme...i bez WD40

  • +1 1
Link to comment

Odvrni samo šraf u samom slivniku lavaboa kako kaže Maheem, naravno ako može...oslobodićeš gornje sito u samom lavabou kao i problematičan spoj sa donje strane. Ako ti to pođe za rukom, zamena same dihtung gume sa donje strane nije nikakav problem.

Naravno WD poželjan, prskaš odozgo po šrafu u centru sita i sačekaš malo da se sjuri niz navoj i odradi svoje koliko može naravno.

Link to comment

Vidis da ima onaj podizač na šipkice. Mislim da tu nema šraf u situ (jer nema ni sita) nego ovo gde ulazi čep i ovaj deo ispod lavaboa šrafe jedan u drugi kao na youtube videu na 5:30

Edited by yabadaba
Link to comment
17 minutes ago, yabadaba said:

Vidis da ima onaj podizač na šipkice. Mislim da tu nema šraf u situ (jer nema ni sita) nego ovo gde ulazi čep i ovaj deo ispod lavaboa šrafe jedan u drugi kao na youtube videu na 5:30

Slažem se, vrlo je moguća i ta varijanta.

 

Edited by Barti66
Link to comment
2 hours ago, SNARC said:

Kuca nije dom bez plazme...i bez WD40

 

 WD40 će pomoći isto kao mazanje lepka za pločice na jednu stranu, a dvokomponentnog na drugu :)  

Onaj kamenac od koji se nataložio od dugogodišnjeg curkanja, se fino istaložio po navoju i zacementirao.

Nema ovde spasa bez majstora i šegrtisanja kod majstora, svejedno što nije nuklearna fizika.

 

Link to comment

Probaj da skines celu metalnu skalameriju (vidi da li možeš da odvrnes bilo koji od spojeva, imas ih par). Onda potopi u sirće da malo razbije kamenac pa će valjda moći da se razglavi

 

U prošlom stanu sam imao sličan problem i uspeo sam da rastavim sve i očistim. 

 

I ne menjaj metal plastikom, ružno je do zla boga 

Link to comment
2 hours ago, Frile said:

 

 WD40 će pomoći isto kao mazanje lepka za pločice na jednu stranu, a dvokomponentnog na drugu :)  

 

 

 

Priznaj da od juce cekas zicer da mi poentiras u lice :tongue:

 

Ako je odvaljeno sa dve vezane strane..Na stranu prema betonu lepak..na mermer dvokomponentni..da budemo precizniji :)

 

Mislis da ne bi valjalo tako..oba veoma rado koristim, naravno ne tandemski :tongue:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...