Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

vi štose razumete u rekonstrukcije prostora:

 

koliko bi mogla da košta kompletna rekonstrukcija stana. sve: zidovi, plafoni do trske, parketi, prozori, vrata, vodovod, kanalizacija, struja, keramika, sanitarije. sve sem centralnog grejanja koga nema? od - do po m2 u€

Edited by djordje geprat
Link to comment

Drugar je to radio, prilikom useljenja, bukvalno derao zidove, kroz njih razvodio sve moguće kablove (zgrada iz šezdesetih), sa namještanjem, ono, od golih zidova i radova teškim mašinama do stana za useljenje (usput i neku pregradu radio), kaže oko 150 evra po kvadratu da ga je sve ispalo. Doduše, mislim da vodovodne instalacije nije dirao, ali novo kupatilo, kuhinja, sanitarije, sve. 

Link to comment
9 minutes ago, djordje geprat said:

vi štose razumete u rekonstrukcije prostora:

 

koliko bi mogla da košta kompletna rekonstrukcija stana. sve: zidovi, plafoni do trske, parketi, prozori, vrata, vodovod, kanalizacija, struja, keramika, sanitarije. sve sem centralnog grejanja koga nema? od - do po m2 u€

Mene za kuću izašlo, grubo, oko 200€ po kvadratu... Ostali samo spoljni zidovi, čak sam mesto postojećeg krova izidao sprat, i napravio još 2 terase u toj cifri...

 

 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

vi štose razumete u rekonstrukcije prostora:

 

koliko bi mogla da košta kompletna rekonstrukcija stana. sve: zidovi, plafoni do trske, parketi, prozori, vrata, vodovod, kanalizacija, struja, keramika, sanitarije. sve sem centralnog grejanja koga nema? od - do po m2 u€

 

 

Na pitanje je jako tesko odgvoriti na osnovu sturih informacija.Cenu po kvadratu moze svako da ti da okvirno i upravu su i Radisa i Braca Strugacki.Zavisi dosta i od materijala kojima radis i od stolarije koju zelis da kupis......

Da bi ti neko dao tacnu cenu,mora da dodje da pogleda stan premeri kvadrature popise sve radove pa tek onda da ti da neku pribliznu ponudu.

 

Ako planiras to da radis ove godine onda pozuri posto je potraga za majstorima ogromna.

Edited by Блок_64
Link to comment

hvala vam. iz birokratskih, pravnih razloga mora da se sačeka zima. ja sam odoka tipovao na 200€ sa ugradnjom prosečnih materijala. videćemo.a da je frka za majstore, znam.

Link to comment

Mislim da ispod 250€ po kvadratu sigurno ne treba da se nadaš..
Ali ovo što kaže kblo biće ti veći problem da nađeš majstore...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
8 hours ago, djordje geprat said:

hvala vam. iz birokratskih, pravnih razloga mora da se sačeka zima. ja sam odoka tipovao na 200€ sa ugradnjom prosečnih materijala. videćemo.a da je frka za majstore, znam.

 

Ne znam da ti kazem sta imas naeru da ugradjujes,mada to nije ni bitno ali nemam lepe vesti za tebe.Mislim da do zime ocekuj minim 10-20% da ce cene ici gore i sto se tice majstora i sto se tice materijala.Ovom ludilu koliko vidim nema kraja.

Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

Ne znam da ti kazem sta imas nameru da ugradjujes,mada to nije ni bitno ali nemam lepe vesti za tebe.Mislim da do zime ocekuj minim 10-20% da ce cene ici gore i sto se tice majstora i sto se tice materijala.Ovom ludilu koliko vidim nema kraja.

čovek bi trebalo da reguliše papirologiju za desetak meseci (zakon tako kaže) pa da onda krene sa radovima. sad, zbog ovog što kažeš reći ću mu da zove preduzimača jedno 2 meseca ranije za predračun i dogovor. no, ništa bez 12 sledećih meseci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...