Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

11 hours ago, ivy said:

 

 

ma da..ok je...ja volim svetlo izlakirano drvo...ne volim te razne premaze,narandzaste i one sivo/zelenkaste..moze tamno braon sa primesama crvene..onako na mahagoni ali mi to ne odgovara za ovaj vec dovoljno mracan cosak/hodnik..

 

imamo jedan sto u trpezariji koji je pravio i na njemu super premaz,braon sa primesama crne i crvene pa skoro bordo ali je to  muckao boje pa je neponovljivo :dry:

 

jedva sam se izborila da ga samo izlakiram jer je cale sada sve redom spaljuje brenerom da pravi kao ,,starinski,, efekat pa je hteo i ovo da spali ali bi to plus jos  2m visok orman bilo previse spaljenosti za moj ukus..

 

borba je velika :D

 

Sa bojama se uvek treba igrati.Jos ako neko ima dovoljno vreman i malo kreativnosti,onda je uspeh zagarantovan.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Meni kod tog lepljenja samo pitanje da li treba da se sastruže krečili šta već da se dođe do golog betona pa da se onda "aplicira"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
11 hours ago, Deda Drda said:

Kako se to posle skida? Špahtlom? Pretpostavljam da se ošteti boja, tapet?

 

Nikad ga nisam koristio (a ni moment fix:rolleyes:) pa nemam iskustva.

 

Iskreno odvalis i parce zida :D.

Bas zajebano,dosta jak lepak.Bison ima cak jedan koji lepi i pod vodom.

Link to comment

Prema mom nevelikom iskustvu za uspeh farbanja ključna je priprema podloge, što znači da ćeš najviše vremena i energije uložiti u skidanje stare farbe i šmirglanje.

Za skidanje od pomoći može biti fen, kojim greješ farbu i ljuštiš je špahtlom.

NAkon što skineš farbu eventualno upotrebi stolarski git da popuniš pukotine i oštećenja površine.

Šmirglanje najpre krupnom, grubom, a kasnije sitnijom (finijom) šmirglom.

Farbanje najpre osnovnom bojom, a zatim završnom. Verovatno je po dva sloja svake sasvim dovoljno. U zavisnosti kakav konačni izgled želiš biraj farbu koja je mat, ili ima sjaja.

Koristi farbe na bazi vode (izbegavaš korišćenje razređivača i njihov smrad).

Oko izbora granulata šmirgle, izbora farbe, četke itd pomoći će ti u farbarama.

Koristi hirurške maske posebno u fazi skidanja farbe i šmirglanja.

Fen mogu da ti pozajmim.

Ukoliko ti taj sanduk nije uspomena iz ratnih pohoda, razmisli o kupovini adekvatnog komada nameštaja.

 

Meni su ove Nevena Color boje bile sasvim dobre za rad (u smislu da nisam imao problem rastvaranja, lako sam ih nanosio četkom, zadovoljan konačnim izgledom -koristio sam belu).

Edited by Ras
Link to comment

sve je tacno sto Ras kaze...ali verovatno ima i neki premaz za skidanje stare farbe da ne mora fen

 

i vazno je da se izmedju dva sloja farbe tj. pre nanosenja zavrsnog sloja predmet predje najfinijom smirglom,obrise suvom krpom pa farba

Link to comment
31 minutes ago, ivy said:

sve je tacno sto Ras kaze...ali verovatno ima i neki premaz za skidanje stare farbe da ne mora fen

 

i vazno je da se izmedju dva sloja farbe tj. pre nanosenja zavrsnog sloja predmet predje najfinijom smirglom,obrise suvom krpom pa farba

 

ima, ali smrdi opasno na neku kiselinu i udara nezdravo u glavu :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Prema mom nevelikom iskustvu za uspeh farbanja ključna je priprema podloge, što znači da ćeš najviše vremena i energije uložiti u skidanje stare farbe i šmirglanje.

Za skidanje od pomoći može biti fen, kojim greješ farbu i ljuštiš je špahtlom.

NAkon što skineš farbu eventualno upotrebi stolarski git da popuniš pukotine i oštećenja površine.

Šmirglanje najpre krupnom, grubom, a kasnije sitnijom (finijom) šmirglom.

Farbanje najpre osnovnom bojom, a zatim završnom. Verovatno je po dva sloja svake sasvim dovoljno. U zavisnosti kakav konačni izgled želiš biraj farbu koja je mat, ili ima sjaja.

Koristi farbe na bazi vode (izbegavaš korišćenje razređivača i njihov smrad).

Oko izbora granulata šmirgle, izbora farbe, četke itd pomoći će ti u farbarama.

Koristi hirurške maske posebno u fazi skidanja farbe i šmirglanja.

Fen mogu da ti pozajmim.

Ukoliko ti taj sanduk nije uspomena iz ratnih pohoda, razmisli o kupovini adekvatnog komada nameštaja.

 

Meni su ove Nevena Color boje bile sasvim dobre za rad (u smislu da nisam imao problem rastvaranja, lako sam ih nanosio četkom, zadovoljan konačnim izgledom -koristio sam belu).

 

37 minutes ago, ivy said:

sve je tacno sto Ras kaze...ali verovatno ima i neki premaz za skidanje stare farbe da ne mora fen

 

i vazno je da se izmedju dva sloja farbe tj. pre nanosenja zavrsnog sloja predmet predje najfinijom smirglom,obrise suvom krpom pa farba

 

3 minutes ago, Reaktor said:

 

ima, ali smrdi opasno na neku kiselinu i udara nezdravo u glavu :fantom:

Hvala, drugari, Ras, super uputstvo :heart:

 

Sanduk nije vrijedan, osim što ga volim

 

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...